Nutrend Komplexné kĺbové výživy

Komplexné kĺbové výživy od výrobcu Nutrend je kategória obsahujúca komplexné produkty starostlivosti o kĺby a ďalšie časti pohybového aparátu. V ich zložení nájdete účinné látky na starostlivosť o kĺby, väzy, šľachy a ďalšie časti pohybového aparátu. Kvalitná kĺbová výživa spravidla obsahuje chondroitín sulfát a glukosamín sulfát, ktoré sú bežnou súčasťou kĺbovej chrupavky a podieľajú sa na udržaní jej pružnosti a odolnosti. Ďalej tiež obsahuje MSM (metylsulfónylmetán), ktorý sa zúčastňuje prirodzenej tvorby kolagénu, ktorý sa nachádza v šľachách, väzoch a chrupavkách. Pomáha v nich udržať dostatočnú elasticitu a pevnosť.

V suplementoch na podporu kĺbov sa môžete stretnúť aj s ďalšími účinnými látkami, ako je kolagén, vitamíny, minerálne látky alebo kyselina hyalurónová. Tú možno viac poznáte z reklám na pleťové krémy. Krásna pokožka ale nie je jediným benefitom tejto látky. Má totiž vplyv na hydratáciu chrupaviek, čím ich pomáha udržiavať pružné.

 Zobraziť viac

Hladina týchto stavebných zložiek sa v tele s pribúdajúcim vekom spravidla znižuje, čo sa môže prejaviť zhoršenou pohyblivosťou, stuhnutosťou alebo bolesťou kĺbov. Komplexná kĺbová výživa môže prispieť k ich udržaniu v optimálnom množstve. Vďaka premyslenému zloženiu je vhodná pre bežcov, vzpieračov, futbalistov a ďalších športovcov, ktorí nadmerne zaťažujú kĺby. Ocenia ju tiež ľudia s fyzicky náročným zamestnaním, jednostrannou záťažou a staršie osoby. Nájdete ju napríklad vo forme rozpustného prášku, z ktorého si pripravíte nápoj. Niekomu môže viac vyhovovať suplement v kapsulách či tabletách.

Ako vybrať kvalitnú a funkčnú kĺbovú výživu?

V zložení by mala obsahovať chondroitín sulfát, glukosamín sulfát a MSM. Tieto látky potom môže dopĺňať kolagén, vitamín C alebo kyselina hyalurónová. Suplementy na podporu funkcie kĺbov môžete medzi sebou tiež kombinovať podľa svojich potrieb a preferencií.

S výberom kĺbovej výživy, ktorá bude najlepšie zodpovedať vašim potrebám, vám pomôže náš článok Ako si vybrať najlepšiu kĺbovú výživu?

 Zobraziť menej

2 Položiek

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. GymBeam (4)
 2. Nutrend (2)
 3. Universal Nutrition (2)
 4. Megabol (1)
 5. ActivLab (1)
 6. OstroVit (1)
 7. Reflex Nutrition (1)
Príchuť
 1. pomaranč (2)
 2. čierne ríbezle (1)
 3. grapefruit (1)
 4. broskyňa (1)
 5. hruška (1)
 6. jahoda (1)
Balenie (g)
 1. 400 g (2)
Farba
 1. shadow (2)
 2. violet (1)
Forma
 1. práškový (2)
Zmes
 1. zmes (2)
Právna kategória výrobku
Cena
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (2)
Bezlepkový (2)
Bez laktózy (2)
BIO (2)
Bez GMO (2)
Bez umelých sladidiel (2)
Bez plastového obalu (2)
Bez aspartamu (2)
 1. Flexit Drink - Nutrend
  Flexit Drink - Nutrend
  94%
  94 % (41)
  12,95 €
 2. Kĺbová výživa Flexit Gold Drink - Nutrend
  Kĺbová výživa Flexit Gold Drink - Nutrend
  93%
  93 % (13)
  19,95 €

2 Položiek