OstroVit Iontové nápoje

Iontové nápoje od výrobcu OstroVit je kategória obsahujúca nápoje pre športovcov. Pomocou nich doplníte sacharidy, ktoré sú zdrojom rýchlo vstrebateľnej energie, taktiež elektrolyty v podobe minerálnych látok. Najčastejšie ide o koncentráty alebo iontové nápoje v prášku. Na prípravu samotných ionťákov ich stačí v požadovanom pomere zmiešať s vodou. Takto jednoducho si vytvoríte športový nápoj, ktorý vám pomôže udržať vytrvalostný výkon. Tieto produkty sú vhodné hlavne pre bežcov, cyklistov, plavcov a ďalších vytrvalostných športovcov.

 Zobraziť viac

Čo sú iontové nápoje?

Iontové nápoje sú určené pre športovcov, ktorým pomáhajú efektívne dopĺňať tekutiny, minerálne látky a energiu. Vďaka tomu môžu najmä pri vytrvalostných aktivitách prispieť k udržaniu výkonu a oddialeniu únavy.

Zloženie iontových nápojov

 • Sacharidy: Najčastejšie ide o ľahko stráviteľné sacharidy v podobe glukózy, fruktózy izomaltulózy alebo maltodextrínu. Dodajú rychlu energiu, a tak pomáhajú zabrániť vyčerpaniu zásobného sacharidu glykogén, ktorý je primárnym zdrojom energie pre športovú aktivitu.
 • Elektrolyty: V iontových nápojoch najčastejšie nájdeme sodík, ktorý má spolu s draslíkom na starosti vodné hospodárstvo v tele. Ďalej typicky obsahujú horčík a vápnik, ktoré prispievajú k správnej funkcii svalov. Horčík navyše pomáha znižovať pocit únavy a vyčerpania.
 • Ďalšie látky: Niektoré iontové nápoje obsahujú aj vitamíny. Často ide o vitamín C, ktorý prispieva k správnej funkcii imunity počas intenzívnej fyzickej námahy. Takisto môžu byť zdrojmi vitamínov B1 a B12, ktoré podporujú správnu funkciu psychiky a nervového systému. V zložení týchto nápojov môžete nájsť taktiež stimulant kofeín, spaľovač tuku l-karnitín alebo BCAA, ktoré môžu pomôcť s ochranou a regeneráciou svalovej hmoty.  

Aké sú druhy iontových nápojov?

Iontové nápoje sa podľa koncentrácie rozpustených látok delia na hypotonické, izotonické a hypertonické

 • Hypotonický iontový nápoj: Má nižší obsah sacharidov (menej než 6 %) a zvyčajne aj iónov. Tekutiny sa z neho vstrebávajú najrýchlejšie. Hodí sa preto na intenzívne aktivity do 60 minút.
 • Izotonický iontový nápoj: Je ideálnym riešením efektívneho doplnenia tekutín, sacharidov (obsah 6 – 8 %) a iónov. Je vhodný hlavne na aktivity trvajúce dlhšie ako 60 minút. 
 • Hypertonický iontový nápoj: Obsahuje najväčšie množstvo sacharidov (viac ako 8 %) a typicky aj iónov. Tekutiny sa z neho dopĺňajú pomalšie. Ideálne sa hodí pred tréningom a po ňom. 

Pre koho sú vhodné iontové nápoje?

Iontové nápoje sú určené najmä pre všetkých vytrvalostných športovcov. Ocenia ich teda bežci, cyklisti, horolezci alebo plavci. Takisto ich využijú tímoví športovci, ako futbalisti, hokejisti alebo basketbalisti, ktorým počas prestávok pomôžu s efektívnym doplnením tekutín a energie. V neposlednom rade sú vhodné pre silových športovcov a crossfiťákov, ktorí trénujú dlhšie ako hodinu. 

Vyberte si iontový nápoj, ktorý vám pomôže s dosiahnutím športových cieľov. 

Ak sa chcete dozvedieť viac o iontových nápojoch, prečítajte si náš článok Športové nápoje: Kedy piť iontový nápoj a pri ktorých aktivitách stačí voda?

 Zobraziť menej

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. Nutrend (4)
 2. GymBeam (4)
 3. OSHEE (3)
 4. ActivLab (2)
 5. Amix (1)
 6. OstroVit (1)
Príchuť
 1. pomaranč (1)
 2. hruška (1)
Balenie (g)
 1. 500 g (1)
Farba
 1. violet (1)
Forma
 1. práškový (1)
Zmes
 1. zmes (1)
Právna kategória výrobku
Štítky produktu
 1. Vegan (1)
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Isotonic - OstroVit
  Isotonic - OstroVit
  70%
  70 % (6)
  9,95 €

1 Položka