STRIX Glukozamín

Glukozamín od výrobcu STRIX je kategória produktov s obsahom glukozamínu. Ten slúži ako stavebný materiál na tvorbu chrupavky a ďalšiu časť pohybového aparátu. Najčastejšie sa spája s podporou pevnosti a odolnosti kolenného kĺbu a taktiež s pružnosťou chrupavky.

V priebehu života s rastúcim vekom ale typicky dochádza k znižovaniu množstva glukozamínu v tele, čo sa môže negatívne prejaviť na funkcii chrupavky. Doplnky stravy s glukozamínom potom môžu pomôcť udržať zdravú hladinu tejto látky, a prispieť tak k ochrane pred rozkladom hmoty (degradáciou) chrupavky. Používajú sa aj s cieľom lepšej pohyblivosti a ochrany pred poškodením kĺbov pri nadmernej záťaži. Ocenia ich bežci, vzpierači, futbalisti a ďalší športovci. Sú vhodné ale aj pre jedincov s fyzicky náročným zamestnaním, jednostrannou záťažou a staršie osoby.

 Zobraziť viac

Táto látka sa v kĺbovej výžive nachádza najčastejšie vo forme glukozamínsulfátu, ktorý má typicky lepšiu využiteľnosť ako napríklad glukozamín hydrochlorid. Užíva sa v tabletách alebo v podobe rozpustného prášku. Obľúbená je kombinácia glukozamínu s chondroitínom a MSM, ktoré sú tiež súčasťou kĺbov, šliach a väzov a majú blahodarné účinky na pohybový aparát. Tieto látky môžete užívať zvlášť alebo ich nájdete v komplexnej kĺbovej výžive.

Viac informácií o glukozamíne sa dozviete v článku Glukozamín a všetko, čo o ňom musíte vedieť.

 Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.