ActivLab ZMA a ZMB

ZMA a ZMB od výrobcu ActivLab je kategória produktov s obsahom synergických zmesi ZMA, respektíve ZMB. Tie majú v zložení unikátnu kombináciu mikroživín v podobe zinku, horčíka a vitamínu B6, ktoré sú pre organizmus nenahraditeľné. Táto formula je navrhnutá na podporu športovej výkonnosti, mužského i ženského zdravia a lepšieho zvládania stresu. Vďaka zinku sa potom spája aj s udržaním optimálnej hladiny testosterónu a rýchlejšou regeneráciou.

 Zobraziť viac

Aké sú účinky látok obsiahnutých v ZMA a ZMB?

Zinok má v týchto doplnkoch zásadnú úlohu. Je totiž nevyhnutný pre správnu činnosť imunitného systému a kognitívnych funkcií, ako je napríklad pamäť a pozornosť. Prispieva aj k normálnej plodnosti, reprodukcii a podporuje udržanie normálnej hladiny testosterónu. Tento mužský hormón má vplyv nielen na zdravie pohlavných orgánov, ale aj na veľkosť aj silu svalov. Do istej miery je schopný taktiež zvyšovať libido. Strážiť si dostatočný príjem zinku by mali muži aj ženy, pretože táto minerálna látka podporuje zdravie vlasov, nechtov a pokožky.

Horčík je ďalšia minerálna látka, ktorá svojimi účinkami výrazne podporuje funkčnosť týchto suplementov. V prvom rade prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania, vďaka čomu si ho obľúbili nielen športovci. Tí ocenia aj jeho pozitívny vplyv na funkciu svalov i kostí a rovnako tak schopnosť horčíka zaisťovať uvoľňovanie a spotrebu energie. Navyše pomáha udržovať správnu funkciu psychiky a nervovej sústavy. Má tak vplyv na fyzické aj duševné zdravie.

Vitamín B6 sa často v doplnkoch stravy objavuje v kombinácii s horčíkom a toto spojenie nechýba ani v ZMA či ZMB formule. Majú totiž podobné vlastnosti, vďaka čomu tieto mikroživiny pôsobia synergicky. Vitamín B6 potom prispieva k správnej funkcii imunity a nervovej sústavy, ktorá ovláda funkciu všetkých orgánov v tele. Tiež pomáha znižovať pocit únavy a vyčerpania. Navyše podporuje normálny metabolizmus bielkovín a glykogénu, ktorý je zásobným zdrojom energie pri fyzickom výkone. Skvelo tak dopĺňa účinky celej zmesi.

Pre koho sú ZMA a ZMB vhodné?

Tieto doplnky výživy sú vďaka svojim účinkom ideálne pre športovcov, ktorí chcú podporovať svoju fyzickú výkonnosť. Rovnako tak ich ocenia jedinci usilujúci sa o udržanie psychickej pohody a lepšie zvládanie stresu i napätia. Vďaka obsahu zinku sa navyše hodia na podporu optimálnej hladiny testosterónu a plodnosti.

Pokiaľ sa chcete o účinkoch ZMA a ZMB dozvedieť viac, prečítajte si náš článok ZMA a ZMB: Viac ako len minerály, ktoré zlepšia vaše výsledky.

 Zobraziť menej

3 Položiek

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. ActivLab (3)
 2. Amix (1)
 3. GymBeam (1)
 4. OstroVit (1)
Príchuť
 1. bez príchute (2)
Farba
 1. shadow (3)
Kapsuly
 1. 90 kaps. (2)
 2. 120 kaps. (1)
Forma
 1. kapsulovaný (3)
Zmes
 1. zmes (3)
Právna kategória výrobku
Cena
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (3)
Vegánsky (3)
Bezlepkový (3)
Bez laktózy (3)
BIO (3)
Bez GMO (2)
Bez umelých sladidiel (3)
Bez plastového obalu (3)
Bez aspartamu (3)
 1. ZMA - ActivLab
  ZMA - ActivLab
  87%
  87 % (7)
  9,95 €
 2. Tribuactiv B6 - ActivLab
  Tribuactiv B6 - ActivLab
  73%
  73 % (6)
  6,95 €
 3. ZEN 120 kaps - ActivLab
  ZEN - ActivLab
  93%
  93 % (4)
  13,95 €

3 Položiek