Vitamín D3 5000 IU - GymBeam

Vitamín D3 je prirodzene sa vyskytujúca forma vitamínu D, ktorý patrí medzi nutrienty nevyhnutné pre život. Jeho prirodzeným zdrojom je slnečné žiarenie, avšak pre väčšinu populácie je nedostatočný. Hlavnou úlohou vitamínu D je udržiavanie správnej hladiny vápnika a fosforu v krvi, no podieľa aj na imunitných procesoch, regulácii krvného tlaku a pri raste krvných, svalových a kožných buniek.

Cena od:

Cena od: 2,95

Skladom bude Vám doručené 26.05.2017 (Piatok)

BaleniePríchuťOdporúčaná cenaVaša cena
120 kapsunflavored9,95 €4,95 €
60 kapsunflavored4,95 €2,95 €
240 kapsunflavored12,95 €8,95 €
 

Vitamín D3 chýba 60% populácie, popritom je to jeden z najdôležitejších nutrientov pre celkové zdravie a imunitný systém

Vitamín D3 5000 IU je prirodzene sa vyskytujúca forma vitamínu D, tiež nazývaného aj "slnečný vitamín", ktorý vzniká v koži pôsobením slnečného žiarenia.  Patrí medzi 24 nevyhnutných nutrientov potrebných pre život. Jediným prirodzeným zdrojom D3 je slnečné žiarenie. Tento zdroj je ale pre väčšinu populácie nedostatočný, keďže metabolizácia môže prebiehať len v letných mesiacoch a konkrétnych časových intervaloch, navyše ľudia trávia na slnečnom svetle minimum času. Okrem toho, že jeho tvorba klesá pri nedostatku slnečných lúčov a v zimných mesiacoch, schopnosť organizmu vyrábať D3 klesá aj s rastúcim vekom.

 vitamín D3 5000 IU

 

Najdôležitejšou a kľúčovou úlohou vitamínu D je udržiavať správnu hladinu vápnika a fosforu v krvi, ktorá je nevyhnutná pre správny vývoj, rast a udržanie zdravých kostí a zubov. Vitamín D3 je nevyhnutný pre prirodzený vývin a prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi, čím podporuje správny vývoj dieťaťa. Podieľa aj na niektorých imunitných procesoch, regulácii krvného tlaku a pri raste krvných, svalových a kožných buniek. Vitamín D ovplyvňuje vyše 200 procesov v našom tele a jeho dôležitosť je potvrdená mnohými výskumami.

 


Ak chcete vedieť viac, prečítajte si náš článok Vitamín D a všetko, čo o ňom potrebujete vedieť.


 

Aké sú zdroje vitamínu D?

Hlavným zdrojom vitamínu D je slnečné žiarenie (a to až 90%). Počas jedného dňa stráveného na slnku môže vzniknúť až 1 200 mikrogramov vitamínu D (1μg = 40 I.U). Denná dávka vitamínu D u dospelého človeka  by sa mala v závislosti od viacerých faktorov pohybovať v rozmedzí 100 – 2 000 I.U. Jeho minimálne množstvo nájdeme aj v niektorých potravinách. Podľa najnovších informácií a výskumov, stravou dokážeme prijať len 10% vitamínu D. Obsiahnutý je v mäse tučných rýb ako losos, tuniak, sardinka, makrela a v oleji z ich pečene. Pre optimálne množstvo by ste museli zjesť približne 4 kg rýb denne. V menšom množstve sa nachádza aj v hovädzej pečeni, vaječnom žĺtku, mlieku, mliečnych výrobkoch, kvasniciach, hríboch sušených na slnku, v kakau a kokose. 

 vitamín D3 5000 IU

 

Účinky vitamínu D3:

 • pozitívne vplýva na budovanie svalovej hmoty a chudnutie tuku
 • zlepšuje mozgovú činnost
 • podporuje imunitný systém a znižuje riziko bakteriálných a vírusových ochorení
 • slúži ako prevencia ochorení, ako Skleróza multiplex, Alzheimer, cukrovka typu 1, cukrovka typu 2
 • upravuje produkciu inzulínu a citlivosť na inzulín
 • zvyšuje fyzický výkon
 • zvyšuje hustotu a zdravie kostí a zubov, znižuje riziko zlomenín
 • zvyšuje absorpciu vápnika
 • znižuje riziko rakoviny
 • znižuje riziko srdcovo-cievnych ochorení
 • upravuje hladinu testosterónu
 • upravuje krvný tlak
 • znižuje hladinu triglyceridov v krvi
 • zlepšuje kvalitu spánku

 vitamín D3 5000 IU

 

Zloženie

Vitamín D3, Sójový olej, Softgelová kapsula (želatína, glycerol, čistená voda).

 

Dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne s jedlom.

 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty1 dávka (1 kaps)
Vitamín D35000 IU

 

Upozornenie

Doplnok výživy. Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chránte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte doporučenú dennú dávku.


Upozornenie pre alergikov: Výrobok obsahuje sóju.


Minimálna trvanlivosť: uvedená na obale.

Recenzie od zákazníkov

Celkom ok overený zákazník
Recenziu zaslal(a) Karin dňa 10.5.2017
3* za mňa, ya tú sóju. Inak Déčko je super, veľmi potrebný vitamín
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
soja....
Recenziu zaslal(a) Siro dňa 14.12.2016
za tu soju len 3 hviezdy....
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
skutocnost
Recenziu zaslal(a) mia dňa 22.10.2016
...tieto tablety rsp.gelove kapsule su humus, nakolko to vyrobca do.... ehm, znehodnotil pouzitim sojoveho oleja... A jak vieme, je gmo...nedala by som to ani psovi, nie este cloveku
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
Odporučam
Recenziu zaslal(a) Karči dňa 17.10.2016
Mal som veľké problemy s akné a celkovo s pleťou. Známy mi odporučil aby som sa šiel k lekárovi sa vyšetriť ako je na tom môj vitamín D a samozrejme mal som ho nedostatok. Odkedy som ho začal v tejto tabletovej forme užívať moja pleť je lepšia. Pleť znova žiari.
Som veľmi spokojny s týmto balením a s touto cenou, inde ho už kupovať nebudem.
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
Odporučam
Recenziu zaslal(a) Milaan dňa 14.10.2016
Nevyhnutný vitamín na ktorého príjmanie ľudia zabudaju, prípadne denná dávka nie je postačujuca. Tieto tablety maju ideálne hodnoty a jedna tableta uplne stačí. V týchto chladnejších mesiacoch každému odporučám si ho kupiť. Cena je super pre každého a učinok zaručený.
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
D3
Recenziu zaslal(a) Božena dňa 10.10.2016
Prispieva k udržaniu normálneho stavu kostí, svalov, zubov a prispieva k lepšej funkcii imunitného systému. Skvelý vyživový doplnok. Konkretne tento má skvele balenie a cenu. Odporučam :)
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
Top produkt
Recenziu zaslal(a) jann dňa 7.10.2016
Vitamín D je veľmi dôležitý! Je známe, že stále viac a viac, ľudí trpí nedostatkom vitamínu D, a pre človeka je nutné hľadať ho v inej forme a tak siahajú po vyživových doplnkoch. Konkrétne tento produkt je úplne vyhovujúci jedna kapsula obsahuje 5000IU čo na dennu dávku uplne postačuje. Super produkt.
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
Pomohlo mi to
Recenziu zaslal(a) Janna dňa 7.10.2016
Trpela som extrémnou únavou, všeobecné úzkosťou, depresiami. Postupne som zistila, že to môže byť nedostatkom vitamínu D, viem, že som mala nedostatok slnečného svetla dlhodobo. Vyskušala som užívať vitamín D v tabletovej forme. Pomerne rýchlo po užívani, vitamínu D som si všimla že spím oveľa lepšie a mám viac energie. Tento vitamín užívam mesiace a som s nim nesmierne spojná, zloženie a cena je fakt skvelá.
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
Pomocka
Recenziu zaslal(a) Mario dňa 6.10.2016
Moja rodina bola pomocou týchto doplnkov ( vitamin D a vitamin C ) funguje posledné tri týždnev tomto chripkovom období a ja už tiež cítiť oveľa viac energie. Pokiaľ ide o vedľajšie účinky, žiadne niesu, sú úplne bezpečné, takže si nemusíte robiť starosti.
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
3x Super overený zákazník
Recenziu zaslal(a) Miroslav dňa 4.10.2016
Super Déčko za super cenu od super výrobcu
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
Odporučam
Recenziu zaslal(a) Hugo dňa 3.10.2016
Za posledne roky som bol veľmi veľa krát prechladený a nemohol som sa toho zbaviť. Maval som problémy s nespavosťou a s chrbticou a ubýtkom kostnej hmoty. Raz ked som bol so svojim synom u lekára sa ma spýtal či nemávam bolesti chrbta a po kratkej diskusii mi povedal že to môže byť z nedostatku vitamínu D3 a odporučil, aby som začal brať nejaké vyžívove doplnky. A za 4 týždne som zrazu začal spať lepšie (nebol očakávaný výsledok), počas 6 týždňov, moja bolesť v chrbte bola úplne preč. Denne užívam vitamín D a som konečne šťastný a zdravší.
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
Zazračný vitamín
Recenziu zaslal(a) Ronald dňa 3.10.2016
Vitamín D je „slnečný“ vitamín, ktorí si vaše telo tvorí po vystavení sa slnku. Je to zázračná živina pre váš imunitný systém, pretože umožňuje vášmu organizmu produkovať viac ako 200 antimikrobiálnych peptidov, ktoré bojú proti širokému spektru infekcií.
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
Odporučam
Recenziu zaslal(a) Maťka dňa 30.9.2016
Áno, s Vitamínom D3 som veľmi spokojná. Vitamín D je dobrý na kosti a zuby a doplnenie vápnika. Obsahuje až 5000 ID čo je oproti iným top. Ďakujem.
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
Vitamin D3
Recenziu zaslal(a) jano dňa 23.9.2016
Jednoduchý vitamín D, podobá sa rybiemu oleju, ľahkos a prehĺta a spĺňa svoje účinky. Používam ho ako prevenciu a na vyrovnanie jeho nedostatku v mojej strave. Cena je bezkonkurenčná, 240kaps za 9,95, čo vystačí na viac než pol rok.
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
D3
Recenziu zaslal(a) misa dňa 23.8.2016
Kombinujem ho s multivitamínom, kde je príliž malé množstvo tohto vitamínu. Dobrá voľba na preveciu neodstatku. Nemá chuť ani pach čo je fajn, môžem si byť istá, že ho mám dostatok.
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
D vitamín
Recenziu zaslal(a) robert dňa 15.8.2016
Kvalitný a lacný D vitamín, doktor mi ho nakázal tak mu dám šancu. Spomedzi tých, čo som na nete našiel sa mi zdal byť najlepší a firmu mám overenú..účinok uvidíme, ale malo by to byť v poriadku. Kapsule sú super.
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
spokojnosť overený zákazník
Recenziu zaslal(a) vojta dňa 13.8.2016
Tento produkt odporúčam každému čo sa vyhýba slnku, alebo nemá možnosť sa často vystavovať slnečnému žiareniu počas dňa. Želatínové kapsule obsahujú 5000 IU
a veľmi ľahko sa prehĺtajú čo je veľký bonus :) super cena, objednávam znova :)
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?

Napíšte vlastnú recenziu

Vaše hodnotenie: Vitamín D3 5000 IU - GymBeam

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezda2 hviezdy3 hviezdy4 hviezdy5 hviezd
Kvalita

Hodnotenie príchutí:

 • Reload captcha

Dávid Cap - Vitamin D3

Videorecenzia od Dávida Capa na slnečný vitamín D3 od GymBeam.

Položiť otázku o produkte Vitamín D3 5000 IU - GymBeam

 • Reload captcha

* Povinne vyplnené polia

Otázky a odpovede o produkte Vitamín D3 5000 IU - GymBeam

1.
Otázka:
ODD:
Zdravím, v tomto článku https://gymbeam.sk/blog/vitamin-d-a-vsetko-co-o-nom-potrebujete-vediet uvádzate cca 600IU ODD pre muža, v popise tohto produktu je to rozmedzie medzi 100 - 2000 IU ale samotný produkt obsahuje na jednu tabletu 5000IU. Nie je také množstvo vitamínu D väčšie ako odporúčaná denná dávka ? Prečo je to tak ? Za odpovede ďakujem.
Bola táto otázka pre vás užitočná?
Odpoveď:
GymBeam:

Dobrý deň, odporúčaná denná dávka vitamínu D je všeobecná. Športovci a fyzicky aktívnejšie osoby potrebujú prijať vyšší obsah tohto vitamínu. Snažili sme sa vytvoriť produkt s ktorým bude spokojný každý keďže toto množstvo vitamínu D neškodí ani obyčajným osobám.

Bola táto odpoveď pre vás užitočná?
2.
Otázka:
Lukas:
Dobrý deň,môže tento produkt spôsobovať hnačku ? užívam ho pár dni a mám tráviace ťažkosti
Bola táto otázka pre vás užitočná?
Odpoveď:
GymBeam:

Dobrý deň, nie, pri odporúčanom dávkovaní by Vám tento produkt nemal spôsobovať tráviace ťažkosti. Skúste produkt vyradiť na pár dní a zaradiť ho opäť aby ste zistili či je to práve vitamín D3 čo Vám spôsobuje tieto problémy.

Bola táto odpoveď pre vás užitočná?
3.
Otázka:
Zelatina:
Dobry deň chcem sa opytat z akej zelatiny su tablety vyrobene ?
Bola táto otázka pre vás užitočná?
Odpoveď:
GymBeam:

Dobrý deň, želatína týchto kapsúj je hovädzieho pôvodu.

Bola táto odpoveď pre vás užitočná?
4.
Otázka:
Vitamin D3:
Mozem tento vitamin davat svojej 14 rocnej dcere? Meria 174 cm a vazi 63 kg. Je vrcholova plavkyna a vela cvici. Dakujem za odpoved.
Bola táto otázka pre vás užitočná?
Odpoveď:
GymBeam:

Áno, tento vitamín D je vhodný aj pre 14 ročných.

Bola táto odpoveď pre vás užitočná?
Zobraziť viac
 
Príchuť
Hodnotenie
Počet hodnotení
1.
unflavored
4
2 x
//Asynchronous click tracking code