Taurine - Scitec Nutrition

0%
0% (0)

Taurín je neesenciálna aminokyselina a stimulant, ktorý pôsobí ako stimulátor mozgovej aktivity a podporuje činnosť nervovej sústavy. Tým zlepšuje fyzickú a psychickú výkonnosťOddiaľuje únavu a pocit vyčerpania, zrýchľuje reakcie, zlepšuje koncentráciu, a zaujímavá je jeho schopnosť napodobňovať funkciu inzulínu, ktorý posúva všetky aminokyseliny a nevyhnutné živiny do buniek a umožňuje tak nárast svalovej hmoty

Dlhodobo nedostupný

Taurín - stimulant, ktorý zlepšuje fyzickú a psychickú výkonnosť, oddiali únavu a vyčerpanie

Taurín je neesenciálna aminokyselina a stimulant, ktorý pôsobí ako stimulátor mozgovej aktivity a podporuje činnosť nervovej sústavy. Tým zlepšuje fyzickú a psychickú výkonnosť. Oddiaľuje únavu a pocit vyčerpania, zrýchľuje reakcie, zlepšuje koncentráciu, a zaujímavá je jeho schopnosť napodobňovať funkciu inzulínu, ktorý posúva všetky aminokyseliny a nevyhnutné živiny do buniek a umožňuje tak nárast svalovej hmoty. To zaisťuje lepšie využitie sacharidov podobným mechanizmom, ako pri inzulíne, avšak nedôjde k poklesu krvného cukru alebo k hypoglykémii. Taurín vťahuje glukózu a aminokyseliny do svalových buniek, čím urýchľuje zotavenie po tréningu a obnovu energetických zásob. V kombinácii so sacharidmi (dextróza, maltodextrín) navodzuje pocit bdelosti a zlepšuje schopnosť sústredenia. Užívanie taurínu pri tréningu umožňuje rýchlejší prenos sacharidov do svalových buniek, čo znamená väčší výkon a väčšie množstvo opakovaní.  

 

 

Taurín je vhodný:

 • pri intenzívnom fyzickom výkone
 • pri potrebe dosiahnuť maximálny výkon
 • pri zvýšenej únave a vyčerpanosti
 • pri potrebe stimulácie mozgových pochodov a koncentrácie
 • pri práci a učení, ktoré si vyžaduje sústredenie
 • pred očakávanou fyzickou alebo psychickou záťažou
 • na podporu hydratácie organizmu
 • na ochranu buniek, srdca a pečene
 

Taurín a jeho účinky:

 • zlepšuje koordináciu pohybov, sústredenia a zvládanie stresu
 • potláča únavu a pocit vyčerpania
 • stimuluje mozgové pochody
 • znižuje krvný tlak, normalizuje prietok krvi
 • podporuje koncentráciu
 • chráni pečeň pred cirhózou a stukovatením
 • zlepšuje funkcie bielych krviniek
 • podporu tvorbu rastového hormónu GH
 • zosilňuje činnosť inzulínu
 • podporuje hydratáciu organizmu
 
 

Vplyvy Taurínu

Vplyv Taurínu na cvičenie
 
Cvičenie samotné výrazne znižuje množstvo taurínu v kostrovom svalstve. Pravdepodobne ste sa už stretli s energetickým nápojom s obsahom taurínu, vzhľadom k tomu, že je jednou z jeho kľúčových zložiek. Mnoho ľudí si myslí, že práve kofeín v energetických nápojoch dodáva energiu a zvýšenú vytrvalosť. V skutočnosti má však značnú časť týchto účinkov na svedomí taurín. Bojuje totiž proti slabosti a vyčerpanosti, pomáha zvýšiť výkonnosť, pretože sa správa ako akýsi katalyzátor inzulínu, a teda umožňuje zabudovať viac glukózy do svalových tkanív. Tým prispieva k väčšej sile a vitalite.
 
 
 

Vplyv Taurínu na silu

Taurín má veľmi dôležitú úlohu v prevencii svalového vyčerpania a zvýšenia sily. Počas cvičenia hladina taurínu v svalových vláknach klesá rovnako, ako klesá aj sila. Užitím taurínu pred tréningom zaistíte, aby sa pokles sily takmer neobjavil, a dokonca nie je neobvyklé ani mierne zvýšenie. Tým, že taurín dokáže znížiť množstvo kyseliny mliečnej produkovanej vo svaloch, dokáže zvýšiť aj vytrvalosť. Ďalším prejavom pôsobenia taurínu je zväčšenie objemu buniek, pretože do nich dokáže dostať vodu.

 

Taurín a cholesterol

Cholesterol sa v krvi vyskytuje v dvoch formách, lipoproteínu s nízkou (LDL) a vysokou (HDL) hustotou. Zvýšená úroveň LDL môže viesť k širokej rade kardiovaskulárnych chorôb, vrátane infarktu a upchávaniu ciev. HDL zas slúži k ochrane srdca a cievneho systému. Taurín výrazne znižuje hladinu cholesterolu LDL a a hladinu cholesterolu HDL naopak výrazne zvyšuje, čo je skvelé pre zdravie srdca. Taktiež taurín pomáha k správnej funkcii žlčníka.

 

Zloženie

Taurín, hovädzia želatína, látka zabraňujúca hrudkovateniu: stearát horečnatý, farbivo: dioxid titaničitý, oxid čierneho železa, E151.

 

Dávkovanie

Užite 1 kapsulu pred a po tréningu na lačný žalúdok a 1 kapsulu medzi jedlami.

 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty1 kaps
Taurín 3000 mg

 

Upozornenie

Doplnok výživy. Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chránte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte doporučenú dennú dávku.

Alergény

Obsahuje obilniny obsahujúce lepok, kôrovce, vajcia, ryby, arašidy, sójové zrná, mlieko, orechy alebo výrobky z nich.

Detail produktu
EAN 728633103430
Vegánsky nie
Hlavná kategória Ostatné aminokyseliny
Bez plastového obalu nie
Bez umelých sladidiel áno
Bez GMO áno
BIO nie
Bezlepkový áno
Bez laktózy áno
Vegetariánsky nie
Zmes číry
HS kód 21069092: --- Neobsahujúce mliečne tuky, sacharózu, izoglukózu, glukózu alebo škrob alebo obsahujúce menej ako 1,5 hmotnostného % mliečnych tukov, 5 hmotnostných % sacharózy alebo izoglukózy, 5 hmotnostných % glukózy alebo škrobu
Forma kapsulovaný
Výška 13.00 cm
Šírka 7.00 cm
Dĺžka 7.00 cm
Brutto váha 0.15 kg
Právna kategória výrobku doplnok stravy
Distribútor Scitec Nutrition s.r.o, A.Sipossa 9, 93601 Šahy, Slovakia
Kapsule 90 kaps.
Ostatné kategórie Aminokyseliny

Upozornenie:

Skladujte v suchu a chráňte pred teplom.

Recenzie od zákazníkov Taurine - Scitec Nutrition
Write Your Own Review
Prezeráte si:Taurine - Scitec Nutrition
Vaše hodnotenie
Kapsule Cena Špeciálna cena Skladom
Otázky od zákazníkov
Napíšte otázku
Napísať odpoveď