Ashwagandha - GymBeam

Ashwagandha alebo indický ženšen je bylinka, ktorá patrí medzi adaptogény. Tieto látky sú známe tým, že môžu pomôcť zvládať stres, lepšie sa naň adaptovať a zlepšiť odolnosť organizmu. Jedna kapsula obsahuje 500 mg extraktu z ashwagandhy s 25 mg účinnej látky v podobe withanolidov.

Ashwagandha čiže indický ženšen patrí medzi adaptogény, ktoré môžu pomôcť lepšie zvládať stres

Ashwagandha alebo indický ženšen (Withania somnifera) je bylinka, ktorá patrí medzi adaptogény. Ide o látky, ktoré sa pýšia svojim blahodarným vplyvom na organizmus. Konkrétne dokážu zvýšiť jeho odolnosť a tiež zlepšiť adaptáciu na stres. Rovnako ako posilňovaním môžu naše svaly zosilniť a rásť, tak vďaka adaptogénom môžeme posilniť odolnosť voči stresu a zvládať ho lepšie. Nie je preto divu, že je ashwagandha populárna u ľudí, ktorí pravidelne zažívajú stres v práci, škole alebo osobnom živote. To ale nie je všetko, čo dokáže. Vedeckými pracoviskami je totiž ďalej skúmaná pre svoj možný pozitívny vplyv na zníženie úzkosti, únavy, stresového hormónu kortizolu a zlepšenie športového výkonu, sily aj spánku. Navyše môže podporiť aj naše duševné zdravie a celkovú relaxáciu.

Ashwagandha je vo forme praktických kapsúl, ktoré obsahujú 500 mg extraktu z tejto rastliny. Samozrejmosťou je tiež 5 % podiel withanolidov (25 mg v jednej kapsule), čo sú hlavné účinné látky v ashwagande, ktoré jej prepožičiavajú jej blahodarne účinky. Vďaka tomu Ashwagandha patrí medzi suplementy populárne u študentov, manažérov, športovcov a ľudí, ktorí prežívajú stresové obdobie, majú problémy so sústredenosťou, chcú podporiť vitalitu a usilujú sa o celkovú harmonizáciu organizmu.

Ashwagandha 90 kaps - GymBeam

Ashwagandha a jej výhody

• 500 mg extrakt z ashwagandhy (Withania somnifera)
  • má 5 % obsah účinných látok menom withanolidy
  • patrí medzi adaptogény
  • môže pomôcť zlepšiť odolnosť organizmu
  • môže pomôcť so zvládaním stresu
  • je vo forme praktických kapsúl

Ashwagandha extrakt (Withania somnifera) (5% vitanolidov), protihrudkujúce činidlo (fosforečnan vápenatý, stearan horečnatý), želatínová kapsula.

Užívajte 1 kapsulu denne.

Nutričné hodnoty1 dávka (1 kaps)
Ashwagandha extrakt (Withania somnifera) 500 mg
- withanolidy 25 mg

Doplnok výživy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením.

Kapsule 180 kaps.
Vegetariánsky nie
Zmes číry
Forma kapsulovaný
Hlavná kategória Ostatné doplnky výživy

Recenzie od zákazníkov Ashwagandha - GymBeam
Prezeráte si:Ashwagandha - GymBeam

uzivam jednu tabletu po treningu a jednu rano po prebudeni - vtedy ked je kortizol najvyssi - citim uvonenie a ovela hlbsi spanok, zlepsenie regeneracie..

Aká cena, taká kvalita... Po rozobraní kapsule ani farba, ani chuť nezodpovedá ašvagande. Ďalej radšej netestujem.

Kapsule Cena Špeciálna cena Skladom
180 kaps. 16,95 € 12,95 €
90 kaps. 10,95 € 7,50 €
Doba užívania
Rad by som zistil:
1.) či je vhodné užívať Ashwagandhu pravidelne a dlhodobo pre dosiahnutie optimálnych výsledkov, alebo či je potrebné zaradiť istú postupnosť, napr. mesiac pravidelne, následne mesiac pauza..??
2.) je vhodná kombinácia s Macou? ..má zmysel ich užívať súbežne, alebo by to nebolo vhodné, kedže sa jedna o rovnakú skupinu adaptogénov s dosť podobným účinkom?
Doba užívania
Dobrý deň. Ashwagandu môžete užívať dlhodobo. Je odporúčané približne po roku si dať menžiu pauzu a potom môžete znovu pokračovať. Je veľmi dôležité si uvedomiť neprekročenie dennej dávky. Taktiež môžete užívať Macu spolu s Aschwagandhou. Obe sú synegrické (fungujú spoločne).

Sabína, team GymBeam
KSM-66
Zdravim, jedná sa o KSM-66 Ashwagandhu?
KSM-66
Dobrý deň, nie je to KSM-66, máme regulernu/obyčajnú Ashwagandhu. KSM-66 je patentovaný produkt iného výrobcu so značkou ®.

Ashwagandha
Dobrý deň,
mám otázku ohľadne zloženie. Píšte 5% Ashwagandha extract znamená to teda, že to je 25mg?

Ďakujem pekne
Ashwagandha
Dobrý deň, 1 dávka - 1 kapsula obsahuje 500 mg Ashwagandha extrakt.

Paula, team GymBeam
Pekný večer, prosím Vás chcel by som sa opýtať, brával som nejaké tabletky na spanie, ktoré pomáhali k lepšiemu spánku uvoľneniu stresu a pod, môžem tieto tabletky brať pred spánkom ? Alebo ich mám radšej užívať ráno spolu s multivitamínmi ? Veľmi pekne ďakujem.
Dobrý deň, ashwagandha má veľmi pozitívny vplyv na spánkovú aktivitu znižovaním stresového hormónu, čiže je vhodná aj na kvalitnejší spánok. Avšak pre lepší a kvalitnejší spánok je ešte vhodnejšie užívať melatonín, prípadne kombináciu týchto dvoch doplnkov.

Ladislav, team GymBeam