Draslík - GymBeam

Draslík je jednou z najdôležitejších minerálnych látok pre náš organizmus. Prispieva k správnej činnosti nervovej sústavy a pomáha udržiavať normálny krvný tlak. Takisto podporuje správnu funkciu svalov a je dôležitý pre hydratáciu. Na jeho dostatočný príjem by si preto mali dať pozor obzvlášť športovci a všetci aktívni jedinci.

Draslík podporuje správnu činnosť nervovej sústavy, normálny krvný tlak a funkciu svalov

Draslík je minerálna látka, ktorá má podstatný význam pre správne fungovanie nášho organizmu. Podporuje normálnu funkciu nervovej sústavy, ktorá ovláda činnosť všetkých orgánov v tele. Takisto pomáha udržiavať normálny krvný tlak. Väčšiu pozornosť by mu potom mali venovať aj športovci, keďže prispieva k správnej činnosti svalov.

Táto minerálna látka sa zaraďuje rovnako aj medzi elektrolyty dôležité pre udržanie optimálnej hydratácie v organizme. Pri vyšších stratách tekutín vplyvom potenia počas náročnej športovej aktivity alebo pri tráviacich ťažkostiach môže dôjsť k vyšším stratám draslíka z tela. V tom prípade je dôležité jeho včasné dopĺňanie pomocou stravy alebo doplnkov.

Draslík patrí medzi esenciálne živiny, čo znamená, že si ho naše telo nedokáže samo vyrobiť, a je nutné ho pravidelne dopĺňať stravou. K najbohatším zdrojom draslíka patrí ovocie, zelenina a strukoviny. S jeho optimálnym denným príjmom vám však môžu pomôcť aj typicky koncentrovanejšie doplnky stravy.

Pre jednoduché užívanie má tento produkt formu praktických kapsúl. V jednej dávke obsahuje 200 mg draslíka. Vďaka tomu sa perfektne hodí na doplnenie denného príjmu tejto minerálnej látky. Je vhodný aj po dlhotrvajúcom alebo vysokointenzívnom tréningu na vyrovnanie optimálnej hladiny draslíka v tele.

Draslík a jeho výhody

• doplnok stravy s obsahom draslíka
  • podporuje normálnu funkciu nervovej sústavy
  • pomáha udržiavať normálny krvný tlak
  • prispieva k správnej činnosti svalov
  • patrí medzi elektrolyty
  • v jednej dávke obsahuje 200 mg draslíka
  • má formu praktických kapsúl
  • môže pomôcť s doplnením optimálnej dennej dávky draslíka

Draslík (glukonát draselný), protihrudkujúce činidlo (stearan horečnatý), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), sofgélová kapsula (želatína, glycerol, voda).

Užívajte 2 kapsule denne.

Nutričné hodnoty2 kaps*RI
Dralík  200 mg 10 %

*Referenčná hodnota príjmu priemernej dospelej osoby (8400 kJ/ 2000 kcal)

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti. Tehotné a dojčiace ženy by mali užívanie produktu konzultovať s lekárom. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením.

Hlavná kategória Ostatné minerály
Forma kapsulovaný
Zmes číry
Vegetariánsky nie
Recenzie od zákazníkov Draslík - GymBeam

Prezeráte si:Draslík - GymBeam

na odporučanie lekara beriem tento draslik, nasiel som si ho a popis sa mi pacil rovnako aj zloženie..krvne vysledky sa zlepsili takže som velmi spokojny

Kapsule Príchuť Hodnotenie Cena Špeciálna cena Skladom
60 kaps. bez príchute
Obsah zloženia
Bude verzia ktorá bude obsahovať v jednej tablete viac draslíka ? 99mg mi príde veľmi málo k tomu, čo treba denne prijať a keď človek nemá kedy mohol by zvoliť práve takúto formu,.no to by ich musel denne zhltnuť aspoň 10ks podľa vašich odporúčaní v článku, a priamo pri výrobku sa odporúčajú len dve.
Obsah zloženia
Dobrý deň, ide hlavne o doplnok stravy, cieľom nie je nahradiť prirodzený zdroj draslíka. Množstvo tohto minerálu nájdete v špenáte, chrene, zemiakoch. Z ovocia sú to napríklad banány, ríbezle a melóny. Draslík sa nachádza aj v orechoch - para a vlašské.