STRIX Masážne valce

Masážne valce od výrobcu STRIX , známe tiež ako penové valce (foam rollery), sú pomôcky, vďaka ktorým si dokážete sami efektívne premasírovať celé telo. Sú k dispozícii v rôznych variantoch. Okrem farby si tak môžete zvoliť aj veľkosť, povrch, materiál či tvrdosť, ktoré vám budú najviac vyhovovať. A ak si nedokážete vybrať len jeden, bude pre vás ideálny masážny valec 3v1, ktorý sa skladá z veľkého a menšieho vrúbkovaného valca a masážnej tyče. Pre nadšencov technológií zase máme aj smart vibračný valec, ktorého intenzitu si sami nastavíte.   

 Zobraziť viac

Prečo používať masážne valce?

Správnym používaním masážnych pomôcok, ako je napríklad fitness valec na cvičenie, môžete zlepšiť prekrvenie v danej časti tela, čo oceníte napríklad pred tréningom. Počas cvičenia sa potom do svalu dostane viac kyslíka a živín, čo môže viesť k lepším výkonom a do istej miery to tiež môže predchádzať zraneniam. Po cvičení môže premasírovanie danej partie zase podporiť regeneráciu i relaxáciu tým, že uvoľní svaly unavené po tréningu. Mnoho športovcov využíva tieto pomôcky aj s cieľom zlepšenia flexibility, pohyblivosti a zvýšenia svalového rozsahu. Často sa používajú aj na masáž stuhnutých svalových uzlíkov, teda spúšťacích bodov (trigger pointov). Aj preto je táto pomôcka často nazývaný ako trigger point roller. 

Masážne valce ocenia aj ľudia, ktorí chcú uľaviť stuhnutému chrbtu po celodennom sedení, státí alebo náročnej manuálnej práci. Ide tak o pomôcku, ktorá nájde využitie v každej domácnosti. 

Ako masážne valce využívať?

Masážny valec z penového materiálu sa používa naozaj jednoducho, a tak to zvládnete pokojne aj sami doma alebo vo fitku. Stačí sa naň položiť konkrétnou časťou tela, ako sú napríklad achilovky, hamstringy či chrbát, a posúvaním sa dopredu a dozadu danou partiou prechádzať po valci. Ak sa rozhodnete napríklad pre masáž chrbta, ľahnite si na valec a pomaly sa na ňom posúvajte, aby sa otáčal. Ak cítite v niektorej časti väčšie napätie, možno ste narazili na tzv. trigger point. Túto časť tela premasírujte dôkladnejšie.

Ak hľadáte efektívny spôsob, ako zlepšiť prekrvenie rôznych častí tela, podporiť regeneráciu, relaxáciu alebo do istej miery znížiť pravdepodobnosť úrazu pri cvičení, automasážne valce sú na to ideálnou vychytávkou. 

 Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.