Kokosový olej 500 ml - Dr Zaks

Výrobca: Dr. Zak's

Coconut Oil - 100% Extra panenský kokosový olej lisovaný za studena. Je skvelým zdrojom nasýtených tukov a MCT olejov, ktoré telo premieňa na energiu a neukladá ich do tukových zásob. Tento kokosový olej má jemnú kokosovú vôňu, výraznú chuť, je vhodný na varenie a neprepaľuje sa. Neobsahuje žiaden cholesterol, naopak má vysoký obsah vitamínov A, C a E. Je vhodný aj do redukčnej diéty.

Dlhodobo nedostupný

Coconut Oil - 100% extra panenský kokosový olej, lisovaný za studena

Coconut Oil - 100% Extra panenský kokosový olej, lisovaný za studena z dužiny zrelých kokosov zo Srí Lanky. Poskytuje jeho užívateľom veľmi kvalitný zdroj nasýtených tukov so stredne dlhým reťazcom (MCT - medium chain trygliceride). Tieto tuky sa efektívne premieňajú na enegiu a telo ich neukladá do tukových zásob. Veľmi dôležitý je aj vysoký obsah kyseliny laurovej, ktorá má antibakteriálne a antimikrobiálne účinky.

Kokosové orechy pochádzajúce z plantáží na Srí Lanke a olej lisovaný za studena. Teplota pri lisovaní nesmie prekročiť 46 °C, preto je tento olej často označovaný ako RAW potravina. Táto metóda zaručuje oleju jemnú kokosovú vôňu, výraznú chuť a neničí dôležité enzýmy. Kokosový olej je vhodný na varenieNeprepaľuje sa a netvorí tak karcinogénne látky.

Coconut Oil kokosový olej 100%

Kokosový olej sa v našom tele rozkladá na glukózu a dodáva tak telu energiu postupne. Neusadzuje sa v tele, a preto sa odporúča ľuďom, ktorí potrebujú regulovať hladinu cukru v krvi, znižuje tiež záťaž nadobličiek a nezaťažuje štítnu žľazu. Jeho užívanie je priaznivé aj pri redukčnej diéte, pár lyžičiek dokáže navodiť pocit nasýtenia na niekoľko hodín a zamedzí tak nárazovému prejedaniu, ktoré spôsobuje tzv. Jo-jo efekt.

Užívanie kokosového oleja má aj iné prednosti. Výborný je ako telový olej pre suchú a citlivú pokožku. Má nádhernú jemnú vôňu a ľahko sa vstrebáva. Ošetruje suchú kožu na lakťoch alebo pätách, nechtové lôžka a účinný je aj proti ekzémom a striám. Dojčiace ženy ho používajú na popraskané bradavky. Veľmi príjemný je ako masážna emulzia. Vďaka vysokému obsahu vitamínov A, C a E pôsobí ako antioxidant a spomaľuje starnutie pokožky a napomáha hojeniu rán a jaziev. Kokosový olej môžete používať k obnove vlasovej štruktúry a uľahčuje aj rozčesávanie.

Je výbornou ingredienciou do zdravej studenej i teplej kuchyne. Má lahodnú chuť a je perfektnou náhradou celkových tukov na pečenie, varenie alebo vyprážanie. Neobsahuje žiadny cholesterol a neprepaluje sa. Ľudia, trpiaci alergiou na mlieko ho môžu používať ako náhradu masla. Kokosový olej je ľahko stráviteľný. Panenský kokosový olej je veľmi odolný proti oxidácii. Pri izbovej teplote zostáva v pevnom alebo mäkkom stave, tekutým sa stane až po zahriatí.

coconut oil kokosový olej

Coconut Oil a jeho výhody

• 100% organický kokosový olej
  • extra panenský kokosový olej
  • neobsahuje žiadne iné zložky
  • vhodný pre vegetariánov a vegánov
  • vhodný do teplej aj studenej kuchyne
  • neprepaľuje sa
  • neobsahuje žiaden cholesterol
  • bohatý na MCT

Coconut Oil - Kokosový olej a jeho účinky

• telový olej pre suchú a citlivú pokožku
  • podporuje imunitný systém
  • pomáha pri redukčných diétach
  • harmonizuje črevnú mikroflóru
  • pomocník pri boji s kvasinkami
  • znesie vysoké teploty
  • regeneruje pokožku a napomáha hojeniu rán, jaziev i pri celulitíde
  • podporuje vlasovú štruktúru, uľahčuje aj rozčesávanie
  • patrí medzi prírodné antibiotiká
  • silný a rýchly zdroj energie
  • reguluje hladinu cukru v krvi

100% kokosový olej.

Nutričné hodnotyv 100 g
Energetická hodnota 3732 kJ / 892 kcal
Tuky 100 g
   z toho nasýtené tuky 89 g
   z toho mononenasýtené tuky 6 g
   z toho polynenasýtené tuky 1 g
Sacharidy 0 g
   z toho cukry 0 g
Bielkoviny 0 g
Soľ 0 g

Potravina na splnenie nárokov na výživu pri intenzívnej svalovej námahe, najmä pre športovcov. Potravina určená pre zvláštnu výživu - vhodná pre športovcov. Skladujte mimo dosahu detí! Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovajte v suchu a tme pri teplote 5-25 stupňov C. Výrobca neručí za škody spôsobené nesprávnym užívaním a skladovaním výrobku. V prípade zdravotných problémov sa pred užívaním poraďte s lekárom.

Alergénové upozornenie: Vyrobené v zariadení, ktoré môže tiež spracovávať vajcia, orechy, sezam, arašidy, ryby, kôrovce a pšeničné výrobky.

Vegánsky áno
Hlavná kategória Tuky a oleje
Zmes číry
HS kód 01019000: - Ostatné