Vitex jahňací extrakt - GymBeam

Vitex jahňací extrakt je rastlinný výťažok z plodov vitexu jahňacieho (Vitex agnus-castus) známeho aj ako drmek obyčajný. Ten je cenený najmä pre obsah bioaktívnych agnusidov, ktoré sa využívajú pri starostlivosti o ženské hormonálne zdravie. Ocenia ho všetky ženy, ktoré sa chcú starať o svoj komfort pred a počas menštruácie aj v období menopauzy.

Vitex jahňací extrakt je rastlinný výťažok určený pre starostlivosť o ženské hormonálne zdravie a kognitívne funkcie

Vitex jahňací extrakt je rastlinný výťažok z plodov vitexu jahňacieho (Vitex agnus-castus), ktorý možno poznáte aj ako drmek obyčajný alebo mníšske korenie. Tento listnatý ker pochádza z južnej Európy a západnej Ázie. Zbierajú sa z neho predovšetkým plody, ktoré vynikajú obsahom bioaktívnych agnusidov. Tie sa používajú najmä pri starostlivosti o ženské hormonálne zdravie. Ocenia ho tak všetky ženy, ktoré sa chcú starať o svoj komfort pred a počas menštruácie, rovnako ako v období menopauzy. Aj preto je medzi nimi tak populárna.

Tento rastlinný extrakt má však aj ďalšie využitie. Patrí tiež medzi doplnky, ktoré sa používajú pri starostlivosti o normálnu činnosť kĺbov a kognitívne funkcie, ako je pamäť alebo učenie. Veľkou prednosťou je obsah koncentrovaného rastlinného výťažku s pomerom 10:1. To znamená, že na 1 g extraktu bolo pri výrobe použitých 10 g plodov vitexu jahňacieho. Vďaka čisto rastlinnému zloženiu je navyše vhodný pre vegánov.

Vitex jahňací extrakt a jeho výhody

• rastlinný doplnok s výťažkom z plodov vitexu jahňacieho (Vitex agnus-castus)
  • obsahuje koncentrovaný extrakt v pomere 10:1
  • je zdrojom bioaktívnych agnusidov
  • používa sa pri starostlivosti o komfort pred a počas menštruácie aj v období menopauzy
  • vhodný pre každého, kto sa stará o svoje kĺby aj kognitívne funkcie
  • je vhodný pre vegánov

Vitex jahňací extrakt 10:1 (plod) (Vitex agnus-castus) (1,5% agnusidy), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), hypromelózová kapsula, protihrudkujúce činidlo (stearan horečnatý).

Užívajte 1 kapsulu denne.

Nutričné hodnoty 1 kapsle *RI
Vitex jahňací extrakt 10 : 1 (Vitex agnus-castus) 300 mg -
- agnusidy 4,5 mg -
*Referenčný príjem dospelého človeka nie je stanovený.

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Tento výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Výrobok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Skladujte na suchom mieste mimo dosahu priameho slnečného žiarenia pri izbovej teplote.

Hlavná kategória Rastlinné doplnky
Vegánsky áno