Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

Vitamín D3 1000 IU - GymBeam

Výrobca: GymBeam
Hodnotenie:
100 %

Vitamín D3 je prirodzene sa vyskytujúca forma vitamínu D, ktorý patrí medzi nutrienty nevyhnutné pre život. Jeho prirodzeným zdrojom je slnečné žiarenie, avšak pre väčšinu populácie je nedostatočný. Hlavnou úlohou vitamínu D je udržiavanie správnej hladiny vápnika a fosforu v krvi, no podieľa sa aj na imunitných procesoch, regulácii krvného tlaku a pri raste krvných, svalových a kožných buniek.

Na sklade
Špeciálna cena   2,45 € Bežná cena:   0,00 € Poštovné od 1.90 €
(poštovné ZDARMA pri objednávke nad 70.00 €)

Vitamín D3 1000 IU chýba 60 % populácie, pritom je to jeden z najdôležitejších nutrientov pre celkové zdravie a imunitný systém

Vitamín D3 1000 IU je prirodzene sa vyskytujúca forma vitamínu D, tiež nazývaného aj "slnečný vitamín", ktorý vzniká v koži pôsobením slnečného žiarenia.  Patrí medzi 24 nevyhnutných nutrientov potrebných pre život. Jediným prirodzeným zdrojom D3 je slnečné žiarenie. Tento zdroj je ale pre väčšinu populácie nedostatočný, keďže metabolizácia môže prebiehať len v letných mesiacoch a konkrétnych časových intervaloch, navyše ľudia trávia na slnečnom svetle minimum času. Okrem toho, že jeho tvorba klesá pri nedostatku slnečných lúčov a v zimných mesiacoch, schopnosť organizmu vyrábať D3 klesá aj s rastúcim vekom.

                                                  

Vitamín D3 1000 IU - GymBeam                                                                               

Najdôležitejšou a kľúčovou úlohou vitamínu D je udržiavať správnu hladinu vápnika a fosforu v krvi, ktorá je nevyhnutná pre správny vývoj, rast a udržanie zdravých kostí a zubov. Vitamín D3 je nevyhnutný pre prirodzený vývin a prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi, čím podporuje správny vývoj dieťaťa. Podieľa aj na niektorých imunitných procesoch, regulácii krvného tlaku a pri raste krvných, svalových a kožných buniek. Vitamín D ovplyvňuje vyše 200 procesov v našom tele a jeho dôležitosť je potvrdená mnohými výskumami.

                                       


Ak chcete vedieť viac, prečítajte si náš článok Vitamín D a všetko, čo o ňom potrebujete vedieť.

                                                           Vitamín D3 1000 IU - GymBeam                                                       

Aké sú zdroje vitamínu D?

Hlavným zdrojom vitamínu D je slnečné žiarenie (a to až 90 %). Počas jedného dňa stráveného na slnku môže vzniknúť až 1 200 mikrogramov vitamínu D (1μg = 40 IU). Denná dávka vitamínu D u dospelého človeka by sa mala v závislosti od viacerých faktorov pohybovať v rozmedzí 100 – 2 000 IU. Jeho minimálne množstvo nájdeme aj v niektorých potravinách. Podľa najnovších informácií a výskumov, stravou dokážeme prijať len 10 % vitamínu D. Obsiahnutý je v mäse tučných rýb, ako losos, tuniak, sardinka, makrela a v oleji z ich pečene. Pre optimálne množstvo by ste museli zjesť približne 4 kg rýb denne. V menšom množstve sa nachádza aj v hovädzej pečeni, vaječnom žĺtku, mlieku, mliečnych výrobkoch, kvasniciach, hríboch sušených na slnku, v kakau a kokose. 

 

Výhody Vitamínu D3:

  • podporuje funkciu imunitného systému 
  • napomáha k udržiavaniu normálnej hladiny vápnika v krvi 
  • podporuje regeneráciu 

 

vitamín D3 2500 IU

 

Zloženie

Triglyceridy mastných kyselín so stredne dlhým reťazcom, želatína, zvlhčovač (glycerol), voda, vitamín D3 (cholekalciferol), antioxidant (alfa tokoferol).

 

Dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne s jedlom.

 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty1 dávka (1 kaps)* RI
Vitamín D3 25 μg 500 %

 *RI - Referenčná hodnota príjmu priemernej dospelej osoby (8400 kJ / 2000 kcal)

Upozornenie

Doplnok výživy. Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah malých detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte doporučenú dennú dávku.

Recenzie od zákazníkov

Vitamín D3 1000 IU - GymBeam

Write Your Own Review
Prezeráte si:Vitamín D3 1000 IU - GymBeam
Vaše hodnotenie
Product detail
Brutto váha kg
Netto váha kg
Výška cm
Šírka cm
Dĺžka cm
EAN
HS Code
Kategória
Otázky od zákazníkov

Vitamín D3 1000 IU - GymBeam

Napíšte otázku
Napísať odpoveď