Tukový kaliper - Gymbeam

Hodnotenie:
95 % of 100
95 % (4)
Výrobca: GymBeam

Tukový kaliper praktické kliešte, ktoré vám s pomerne veľkou presnosťou pomôžu určiť percento tuku v tele. Na meranie sa používa suprailiakálna kožná riasa, ktorá sa nachádza na bruchu. Vďaka tomu zvládnete meranie vykonávať úplne sami. Pomôcka je ideálna pre ženy aj mužov s rôznou telesnou kompozíciou.

Nie je na sklade
Očakávame: 3. 5. 2024
Predpokladaná cena 1,95 €

Tukový kaliper sú jednoduché kliešte na presné meranie percenta telesného tuku

Tukový kaliper je praktická pomôcka na zistenie percenta telesného tuku v tele. Jej používanie je maximálne jednoduché, meranie tak zvládne urobiť každý sám. Môžete však využiť samozrejme aj asistenciu druhej osoby. Na zistenie približného percenta telesného tuku sa v kombinácii s týmito kliešťami používa suprailiakálna kožná riasa, ktorá sa nachádza na bruchu. Nájsť presné miesto na meranie vám pomôže priložený návod.

        

Túto praktickú pomôcku využijete najmä v prípade, že sa snažíte schudnúť telesný tuk a chcete vedieť, že všetko ide podľa plánu. Rovnako tak je užitočná aj v prípade, že vás čaká súťaž vo fitness alebo kulturistike a ste v predpretekovej rysovacej diéte. Tukový kaliper však môžete využiť aj v opačnom prípade, a to vtedy, keď sa snažíte nabrať telesný tuk. O zvýšenie jeho množstva sa usilujú napríklad ľudia, ktorí majú nezdravo nízke množstvo telesného tuku a snažia sa dostať na normálnu hodnotu, aby v ich tele všetko správne fungovalo.

     

Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí nechcú stáť na mieste a máte radi svoj telesný progres pod kontrolou, je tukový kaliper skvelou pomôckou na sledovanie zmien postavy.

        

Tukový Kaliper a jeho výhody

 • sú praktické kliešte na meranie percenta telesného tuku
 • ľahko sa s nimi pracuje
 • na určenie množstva tuku sa používa meranie v oblasti brucha
 • jednoduchá interpretácia nameraných hodnôt pomocou priloženej tabuľky
 • ideálny pre mužov aj ženy
 • dá sa používať pri chudnutí aj naberaní tuku

     

Ako pracovať s tukovým kaliperom

 • Vykonávajte všetky merania na pravej strane tela.
 • Merania by sa nemali vykonávať na porušenej, poškodenej alebo nezdravej koži.
 • Pre ľahké a správne uchopenie kožnej riasy sa uistite, že je vaša pokožka suchá a bez krému.
 • Ak ste obézni, neodporúča sa vykonávať meranie kožných rias.
 • Nevykonávajte meranie po fyzickej aktivite alebo pri prehriatí. Fluktuácia tekutín môže skresliť výsledky merania.
 • Vždy používajte rovnaký tukový kaliper a vykonávajte meranie v rovnakom dennom čase, aby ste mohli konzistentne sledovať zmeny telesného zloženia.
 • Ak ste žena, vyhnite sa meraniu počas menštruácie, kedy dochádza k znateľnému nárastu hmotnosti. Pre objektívnosť sa merajte vždy v rovnakej fáze cyklu.
 • Je nutné dôsledne uchopiť kožnú riasu správnej veľkosti na správnom mieste. Opakujte meranie, kým nedosiahnete konzistentné výsledky.

          

Správny spôsob merania telesného tuku pomocou tukového kaliperu

Pretože sa väčšina tuku v tele nachádza priamo pod kožou, je meranie kožných rias veľmi účinným a praktickým spôsobom, ako zistiť percento telesného tuku. Ide o vedecký prístup k osvedčenej metóde „pinch an inch“ a najosvedčenejšiu a najdôveryhodnejšiu metódu merania telesného tuku. Tukový kaliper je navrhnutý tak, aby bola práca s ním veľmi jednoduchá. Zvládne to preto každý sám (prípadne môžete nechať niekoho, aby meranie vykonal za vás, podľa toho, čomu dávate prednosť). Napriek tomu, že je meranie kožných rias technicky jednoduché na naučenie a prevedenie, venujte určitý čas tomu, aby ste sa zoznámili so správnym postupom.

           

Ako vykonať presné meranie telesného tuku pomocou tukového kaliperu?

1. Na meranie budeme používať suprailiakálnu kožnú riasu, ktorá sa nachádza približne 2,5 cm nad bodom vašej pravej bedrovej kosti. Ak chcete nájsť tú správnu časť, položte ľavý ukazovák na najvystúpenejší bod pravej bedrovej kosti a posuňte sa o 2,5 cm hore (pozri obrázok 1).

tukový kaliper - obrázok 1

2. Uistite sa, že je posuvná časť na zakrivenej časti tukového kaliperu posunutá úplne doprava. Vezmite si merací prístroj do pravej ruky.

3. V stoji s prstami vzdialenými asi 5 – 7 cm pevne uchopte suprailiakálnu kožnú riasu medzi palcom a ukazovákom ľavej ruky. Jemne odtiahnite kožnú riasu od tela. Vytiahnite kožu a podkožný tuk zo svalového tkaniva (pozri obrázok 2 a 3).

obrázok 2 a 3 - tukový kaliper

Poznámka: Ak miesto obsahuje veľké množstvo tuku, budete musieť zväčšiť vzdialenosť medzi palcom a ukazovákom, aby ste mohli uchopiť a zatiahnuť za riasu. Uistite sa, že kožnú riasu uchopíte priamo na koži, nie cez oblečenie.

4. Tukový kaliper majte v pravej ruke a chyťte s ním kožnú riasu tak, aby na ňu obe strany kaliperu boli kolmo. Kontaktné plochy kaliperu priložíme asi 1 cm od prstov tak, aby bol s nimi v rovnakej rovine (pozri obrázok 4).

obrázok 4 - tukový kaliper

5. Zatiaľ čo budete ľavou rukou držať kožnú riasu, zatlačte palcom v mieste vyznačenom na ukazovateli tukového kaliperu, kým nepocítite ľahké „cvaknutie“. Merací posuvník sa automaticky posunie cez meracie rameno a zastaví sa na správnej hodnote. Hneď ako ucítite a budete počuť „cvaknutie“, okamžite prestaňte tlačiť.

6. Uvoľnite čeľuste tukového kaliperu, vykonajte odpočet a zaznamenajte svoje meranie s presnosťou na milimeter. Vráťte posuvný člen do východiskovej polohy úplne vpravo, aby bol na mieste pre ďalšie meranie.

7. Hneď ako vykonáte jedno meranie, vykonajte ďalšie. Ak sa výsledky výrazne líšia (viac ako o 1 mm), vykonajte ďalšie merania, pokiaľ nebudú hodnoty viac konzistentné.

8. Pozrite sa na príslušnú tabuľku merania telesného tuku MUŽA alebo ŽENY, aby ste zistili percento telesného tuku na priesečníku vášho veku a nameraných milimetrov.

        

Ako interpretovať výsledky? 

 1. Získajte výsledky merania telesného tuku v milimetroch pomocou tukového kaliperu.
 2. Nájdite, kde sa pretína stĺpec s vašim milimetrovým údajom a riadkom s vašim vekovým rozmedzím.
 3. Číslo v priesečníku reprezentuje namerané percento telesného tuku.

Poznámka: Pre namerané hodnoty nad 36 mm: pridajte 0,25 % za každý milimeter zovretý nad 36 mm.

       

Tabuľky na interpretáciu výsledkov

Tukový kaliper - tabuľka % tuku pre ženy

Tukový kaliper - tabuľka % tuku pre mužov

Detail produktu
EAN 8586024620353
HS kód 39269097: -- Ostatné
Distribútor GymBeam, s.r.o. Rastislavova 93, Košice 04001, Slovakia
Netto váha 0.20 kg
Počet kusov na palete 1 ks
Počet kusov v balení 1 ks
Brutto váha 0.02 kg
Dĺžka 13.00 cm
Šírka 16.00 cm
Výška 1.50 cm
Vyrobené v Čína
Právna kategória výrobku príslušenstvo
Hlavná kategória Ostatné príslušenstvo pre cvičenie
Ostatné kategórie Na chudnutie
Príslušenstvo
Pomôcky na cvičenie

Upozornenie:

Skladujte v suchu a chráňte pred teplom.

Recenzie od zákazníkov Tukový kaliper - Gymbeam
Write Your Own Review
Prezeráte si:Tukový kaliper - Gymbeam
Vaše hodnotenie

Globálne hodnotenie produktu

95 %
95 %
Priemer z 4 hodnotení
100 %
80 %
60 %
40 %
20 %

Celkové hodnotenie overených nákupov

95 %

Najprínosnejšia pozitívna recenzia

100 %
super a je k nemu aj návod

Bola táto recenzia pre Vás užitočná?

Variants Cena Špeciálna cena Skladom
single_variant 2,20 € 1,95 €
Nie je skladom
Očakávame 3. 5. 2024
Otázky od zákazníkov
Napíšte otázku
Napísať odpoveď