Purasana Superpotraviny

Superpotraviny od výrobcu Purasana je kategória s potravinami, ktoré obsahujú vyššie množstvo biologicky aktívnych zložiek. Tie sú spájané s pozitívnym vplyvom na celkové zdravie, vitalitu a fungovanie organizmu. Medzi tieto prospešné látky zaraďujeme napríklad antioxidanty, vitamíny, minerálne látky a ďalšie biologicky aktívne zložky. Aby sme sa dostali k superpotravinám, netreba chodiť ďaleko. Bežne ich máme v chladničke alebo komore. Zaraďujú sa k nim napríklad čučoriedky, vajcia alebo kyslá kapusta. Každá superpotravina však obsahuje trochu iné prospešné zložky, preto je optimálne ich rôzne kombinovať, aby ste maximalizovali príjem týchto látok.

 Zobraziť viac

Ktoré najlepšie superpotraviny nájdeme v kategórii?

 • Zázvorové shoty – zázvor je populárne korenie, ktoré sa používa ako prísada do jedál, ale pije sa aj vo forme čaju. Ten je populárny najmä počas chladných zimných mesiacov, keď každý robí maximum pre to, aby zostal fit a udržal si zdravie. Ak chcete zázvor v koncentrovanej podobe a neodradí vás jeho pálivosť, potom by vám nemali uniknúť zázvorové shoty. Tie sa pijú samostatne alebo riedené iným nápojom. V lete sa dajú dať zase do formy na ľad, ľadovými kockami osviežia akýkoľvek nápoj alebo drink. Takisto môžete dať šancu ďalším shotom, ktoré obsahujú napríklad čili, kurkumu, matchu či aróniu.
 • Zelené rastliny – medzi najpopulárnejšie zelené rastliny patria napríklad chlorella, spirulina, zelený jačmeň či špenát. Sú známe svojím obsahom zdraviu prospešných látok, čo je dôvod, prečo ich ľudia s obľubou pridávajú do kaší, smoothie a ďalších pokrmov. Používajú sa aj na podporu prirodzenej detoxikácie organizmu, ktorá v tele prebieha nepretržite. Výhody viacerých druhov týchto zelených rastlín v sebe spája napríklad BIO Greens Mix
 • Zelený čaj, ako je napríklad matcha, sa vyznačuje predovšetkým vysokým obsahom antioxidantov. Okrem nápoja sa v práškovej forme môže pridať napríklad do jedál. Vďaka svojej zelenej farbe sa používa ako prírodné farbivo v dezertoch. 
 • Psyllium je rozpustná vláknina dôležitá pre správne trávenie. Získava sa z rastliny pod názvom skorocel indický a je populárny medzi ľuďmi, ktorí chcú optimalizovať trávenie. Táto rozpustná vláknina na seba viaže vodu v čreve, a tým zväčšuje svoj objem. Pridanie do jedla tak môže byť prospešné pri chudnutí.
 • Hubové extrakty sa stávajú čím ďalej, tým populárnejšie a sú predmetom mnohých výskumov. Používajú sa na optimalizáciu zdravia a podporu vitality. Medzi funkčné prospešné huby patrí napríklad reishi, cordyceps, herícium, shiitake, maitake či hliva ustricovitá. 
 • Včelie produkty, ako napríklad peľ, patrí medzi prírodné antioxidanty, ktoré sú známe obsahom prospešných látok. 
 • Prášky z ovocia a zeleniny – ide o koncentrovanú formu prospešných látok z týchto plodov. Dajú sa pridať do pokrmov či nápojov. Napríklad taký prášok z červenej repy môžete pridať do cesta a jednoducho vytvoriť populárnu Red Velvet tortu. 
 • Kakaové produkty sú vytvorené z kakaových bôbov. Tie obsahujú dôležité antioxidanty. Vybrať si preto môžete napríklad kakao alebo priamo kakaové bôby. 
 • Sušené plody patria medzi populárne superpotraviny. Spomenúť môžeme napríklad goji, semienka kustovnice čínskej, ktoré vynikajú svojím obsahom vitamínov a minerálnych látok. 
 • To však nie sú jediné superpotraviny. Obľube sa teší aj populárna maca, ktorú si môžete vychutnať napríklad vo forme kakaového nápoja. Zabudnúť nesmieme ani na adaptogén ashwagandha či guarana, ktorá sa používa na podporu mysle, či yerba maté. 

Každá superpotravina má odlišný obsah a množstvo zdraviu prospešných látok. Je preto ideálne kombinovať rôzne zdroje, aby ste maximalizovali svoj zdravie. Môžete ich jesť samotné alebo ako súčasť svojich pokrmov a nápojov. Ak sa chcete dozvedieť viac o superpotravinách, nemal by vám ujsť náš článok Superpotraviny a ich účinky na zdravie a imunitu.

 Zobraziť menej

17 Položiek

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. GymBeam (32)
 2. Purasana (17)
 3. VanaVita (15)
 4. Wolfberry (8)
 5. NOW Foods (5)
 6. Manuka Health (3)
 7. OstroVit (2)
 8. Amazing Grass (2)
 9. Diet Food (1)
 10. Altevita (1)
Balenie (g)
 1. 250 g (7)
 2. 150 g (4)
 3. 100 g (2)
 4. 200 g (2)
 5. 120 g (1)
 6. 75 g (1)
 7. 6 x 150 g (1)
Farba
 1. violet (9)
 2. shadow (3)
Forma
 1. práškový (15)
 2. potraviny (2)
Zmes
 1. zmes (12)
 2. číry (5)
Právna kategória výrobku
Štítky produktu
 1. BIO (17)
 2. Vegan (16)
 3. Best Seller (1)
Cena
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (17)
Vegánsky (16)
Bezlepkový (17)
Bez laktózy (17)
BIO (17)
Bez GMO (17)
Bez umelých sladidiel (17)
Bez plastového obalu (17)
Bez aspartamu (17)
 1. BIO Total Detox Mix - Purasana
 2. BIO Classic Matcha Raw Powder - Purasana
  BIO Classic Matcha Raw Powder - Purasana
  100%
  100 % (2)
  9,95 €
 3. BIO Psyllium - Purasana
  BIO Psyllium - Purasana
  0%
  0% (0)
  8,50 €
 4. BIO Raňajkový Mix - Purasana
 5. BIO Goji Berry Powder - Purasana
 6. BIO Green Smoothie - Purasana
  BIO Green Smoothie - Purasana
  80%
  80 % (4)
  9,95 €
 7. BIO Slimming Mix - Purasana
  BIO Slimming Mix - Purasana
  0%
  0% (0)
  17,95 €
 8. BIO Acerola Juice Powder - Purasana
  BIO Acerola Juice Powder - Purasana
  100%
  100 % (1)
  15,95 €
 9. BIO Včelí peľ - Purasana
  BIO Včelí peľ - Purasana
  0%
  0% (0)
  16,50 €
 10. BIO Latté Cacao Maca - Purasana
  BIO Latté Cacao Maca - Purasana
  100%
  100 % (1)
  7,50 €
 11. BIO Energy Smoothie - Purasana
 12. BIO Vitality Mix - Purasana
  BIO Vitality Mix - Purasana
  0%
  0% (0)
  16,95 €
 13. BIO Sport Formula Mix - Purasana
 14. BIO Sport Smoothie - Purasana
 15. BIO Immunity Mix - Purasana
  BIO Immunity Mix - Purasana
  0%
  0% (0)
  14,50 €
 16. BIO High Fiber Mix - Purasana
  BIO High Fiber Mix - Purasana
  0%
  0% (0)
  14,50 €
 17. BIO Choco Smoothie - Purasana
  BIO Choco Smoothie - Purasana
  100%
  100 % (1)
  Od 9,95 €

17 Položiek