Lyofilizované višne - GymBeam

Lyofilizované višne potešia každého, kto zbožňuje lahodné kyslé ovocie. Ich chuť a vôňa je absolútne nerozoznateľná od čerstvého ovocia. Rozdiel je iba v štruktúre. Počas procesu lyofilizácie sa višne šetrne zbavujú obsahu vody, čím vznikajú bezchybne chrumkavé kúsky bez akýchkoľvek prísad. Sú tak ideálne do kaší, dezertov či na samostatnú konzumáciu.

Lyofilizované višne - chrumkavé ovocie, ktoré si vás získa podmanivou chuťou, vôňou a vysokým obsahom vlákniny

Lyofilizované višne sú lahodné, mrazom sušené ovocie, ktoré si vás získa hneď po prvom ochutnaní. Sú zbierané na vrchole zrelosti, čo zaručuje, že ich chuť a vôňa zostanú prakticky nerozoznateľné od čerstvých. Hlavný rozdiel však spočíva v štruktúre. Keď sa zahryznete do čerstvej višne, vytečie z nej šťava. Mrazom sušené višne však ponúkajú iný zážitok. Šetrnými metódami spracovania sa z nich odstráni takmer všetka voda, vďaka čomu pri zahryznutí chrumkajú. Ak však lyofilizované višne nasypete do jogurtu, mlieka alebo inej tekutiny, absorbujú vodu a pri konzumácii ich prakticky nerozoznáte od čerstvých.

Sušenie mrazom nielenže zachováva autentickú chuť a arómu, ale aj značné množstvo prospešných látok , ktoré by sa inak pri bežných metódach sušenia horúcim vzduchom zničili. Vďaka tomu je lyofilizácia oveľa šetrnejšou a lepšou voľbou na spracovanie aj konzervovanie. Okrem toho sa lyofilizované ovocie môže pochváliť oveľa dlhšou trvanlivosťou v porovnaní s čerstvým ovocím. Je preto ideálnou voľbou najmä počas aktivít, ako sú napríklad túry, pri ktorých sa čerstvé ovocie môže v batohu ľahko rozdrviť. Okrem toho sa môžete spoľahnúť, že vám zabezpečí prísun dobrej energie na vaše dobrodružstvá, a to aj v malom množstve. A tým, ktorí ocenia jednoduché zloženie, vyčarí lyofilizované ovocie úsmev na tvári, pretože neobsahuje žiadny pridaný cukor ani iné prídavné látky a má prirodzene vysoký obsah vlákniny.

Mrazom sušené ovocie však využijete aj v kuchyni. Je ťažké odolať pokušeniu pochutnať si na ňom priamo z obalu, ale jeho všestrannosť sa rozširuje aj na to, že je príjemným doplnkom rôznych kulinárskych výtvorov. Môžete si ním posypať rannú kašu alebo jogurt, alebo ho zakomponovať do domácej granoly, smoothies a pudingov. Môžete ho použiť aj na vytvorenie zdravých dezertov. Drvené kúsky ovocia perfektne vyniknú, keď ich primiešate do cesta na sušienky, koláče alebo rolády. Samozrejme, hodia sa aj do rôznych krémov a môžete ich použiť aj ako dekoratívny prvok. Jednoducho povedané, je to všestranná pochúťka, ktorá by určite mala mať miesto v špajze každého milovníka ovocia alebo fanúšika zdravého občerstvenia.

Lyofilizované višne - GymBeam

Lyofilizované višne a ich výhody

• sú mrazom sušené višne, ktoré si zachovávajú maximálne množstvo prospešných živín
  • majú vynikajúcu autentickú chuť a vôňu
  • sú bez prídavných látok
  • sú bez pridaného cukru
  • majú vysoký obsah vlákniny
  • sú spracované najšetrnejšími metódami
  • majú dokonale chrumkavú štruktúru
  • majú dlhšiu trvanlivosť v porovnaní s čerstvým ovocím
  • sú ideálne ako občerstvenie, kedykoľvek naň dostanete chuť
  • hodia sa do kaší, jogurtov a smoothies
  • môžu sa pridávať do cesta a krémov na dezerty
  • sú ideálne na ozdobenie sladkých receptov

Lyofilizované višne (Prunus cerasus).

Konzumujte kedykoľvek počas dňa ako súčasť vyváženej stravy.

Nutričné hodnoty 100 g *RDI
Energetická hodnota 1481 kJ / 351 kcal 17,6 %
Tuky 3,2 g 4,6 %
- nasýtené mastné kyseliny 0,7 g 3,5 %
Sacharidy 63,1 g 24,3 %
 - z toho cukry 63,1 g 70,11 %
Vláknina 6,6 g -
Bielkoviny 5,7 g 11,4 %
Sol 0,03 g 0,5 %

* Odporúčaná hodnota denného príjmu pre priemernú dospelú osobu (8400 kj/2000 kcal)

Skladujte na suchom a chladnom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Alergény: Výrobok môže obsahovať stopy lepku, sóje, orechov a sezamu.

EAN 8586022219696
Hlavná kategória Sušené ovocie
Vegánsky áno
Zmes číry