GymBeam Lecitín

Lecitín od výrobcu GymBeam je kategória doplnkov stravy s obsahom lecitínu. Táto prírodná látka sa najčastejšie získava zo sóje alebo slnečnice. Tiež sa bežne vyskytuje v našom organizme, kde tvorí jednu z hlavných zložiek bunkových membrán. Nachádza sa aj v mozgu, a práve s podporou jeho funkcie sa lecitín najviac spája. Vyhľadávajú ho najmä ľudia, ktorí chcú podporiť svoju pamäť, myslenie alebo koncentráciu.

 Zobraziť viac

Aké má lecitín účinky? 

Za blahodarným vplyvom lecitínu stojí najmä jeho obsah fosfolipidov fosfatidylcholínu a fosfatidylserínu. Z fosfatidylcholínu v tele vzniká cholín, ktorý je prekurzorom neurotransmiteru acetylcholínu. Ten funguje ako nervový prenášač a dáva signál svalom na pohyb, ovplyvňuje rozširovanie ciev a tiež súvisí s učením a správnou funkciou pamäte. Jeho množstvo môže ale s vekom prirodzene klesať, čo sa typicky negatívne prejavuje na mozgových funkciách a koordinácii pohybu. Z toho dôvodu je dôležité, aby nedošlo k narušeniu tvorby acetylcholínu, k čomu môže prispieť aj dostatočné množstvo fosfatidylcholínu.

Podobný účinok má aj fosfatidylserín, ktorý sa prirodzene nachádza v mozgu a je tiež kľúčový pre udržanie jeho správnej funkcie. Táto látka je bežne vyhľadávaná medzi ľuďmi, ktorí chcú spomaliť negatívne prejavy starnutia.

Ako sa lecitín užívá?

Lecitín nájdete najčastejšie vo forme praktických kapsúl a užíva sa v množstve 500 – 2000 mg denne, najlepšie s jedlom.

 Zobraziť menej

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. NOW Foods (3)
 2. GymBeam (1)
Príchuť
 1. bez príchute (1)
Farba
 1. shadow (1)
Kapsuly
 1. 120 kaps. (1)
Forma
 1. kapsulovaný (1)
Zmes
 1. číry (1)
Právna kategória výrobku
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Lecitín - GymBeam
  Lecitín - GymBeam
  98%
  98 % (26)
  5,95 €

1 Položka