Gotu kola - Gymbeam

Gotu kola obsahuje výťažok z pupočníka ázijského (Centella asiatica), ktorý možno poznáte aj pod názvom Brahmi. Extrakt z tejto rastliny patrí medzi obľúbené nootropiká. Tie sa užívajú najmä s cieľom podpory mozgových funkcií, ako je pamäť, koncentrácia alebo učenie. Hodí sa tak ľuďom s intelektuálne náročným zamestnaním alebo študentom pripravujúcim sa na skúšky.

Gotu kola patrí medzi nootropiká, ktoré sa spájajú s pozitívnym vplyvom na pamäť, koncentráciu a myslenie

Gotu kola obsahuje extrakt z pupočníka ázijského (Centella asiatica), ktorý je už po stáročia cenený pre blahodárne účinky na mozog a celý organizmus. Táto rastlina, ktorú možno poznáte aj pod názvom Brahmi alebo Kodavan, pochádza z Ázie, kde je tradičnou súčasťou ajurvédy. Jej popularita však v poslednom čase vzrástla po celom svete. Dnes tak patrí medzi obľúbené nootropiká, ktoré sú cenené pre svoje účinky na pamäť, koncentráciu a myslenie.

Za pozitívnym vplyvom Gotu koly na mozgové funkcie zrejme stojí jej schopnosť aktivovať proteín BDNF (Brain-derived Neurotrophic Factor). Ten sa podieľa na zachovaní a raste mozgových buniek (neurónov). Nemá vplyv na ich množstvo, ale skôr na to, ako ďaleko sa rozvetvujú ich dendrity (výbežky neurónov vedúce signály). Vďaka tomu má vplyv aj na neuroplasticitu mozgu, ktorá úzko súvisí s pamäťou a myslením.

Tento doplnok je vďaka svojim vlastnostiam ideálny pre ľudí, ktorí potrebujú zostriť zmysly, udržať bdelosť a lepšie sa sústrediť v práci či škole. Najviac ho ocenia jedinci, ktorí majú náročné štúdium alebo kreatívnu, manažérsku či inak duševne náročnú prácu.

Gotu kola sa tiež spája s udržaním mladistvej pleti. Môže mať totiž vplyv na zníženie aktivity enzýmov, ktoré rozkladajú kolagén, a zároveň dokáže zvýšiť syntézu tohto spojivového tkaniva. Optimálne množstvo kolagénu je jedným z faktorov ovplyvňujúcich správnu hydratáciu a pružnosť pokožky. Tento produkt je tak vhodný aj pre ľudí, ktorí sa o ňu chcú čo najlepšie starať.

Okrem toho môže výťažok z tejto rastliny pôsobiť blahodárne aj na srdce a obehový systém. Preto ho vyhľadávajú aj ľudia, ktorí sa chcú maximálne starať o svoje kardiovaskulárne zdravie.

Gotu kola má v tomto produkte formu praktických kapsúl a vďaka čisto rastlinnému zloženiu je vhodná aj pre vegánov.

Gotu kola a jej výhody

• prírodný doplnok s výťažkom z pupočníka ázijského (Centella asiatica)
  • označuje sa tiež ako Brahmi alebo Kodavan
  • patrí medzi nootropiká, ktoré sa spájajú s lepšou pamäťou a koncentráciou
  • vhodná pre ľudí, ktorí sa starajú o zdravie srdca a obehového systému
  • je vhodná aj na starostlivosť o pokožku
  • ideálna pre študentov a ľudí s duševne náročnou prácou
  • má formu praktických kapsúl
  • je vhodná aj pre vegánov

Pupočník ázijský (Centella asiatica) (prášok z nadzemných častí rastliny), hypromelózová kapsula.

Užívajte 2 kapsuly denne.

Nutričné hodnoty 2 kapsuly *RI
Pupočník ázijský (Centella asiatica) 1000 mg *

*Referenčný príjem dospelého človeka nie je stanovený.

Výživový doplnok. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu malých detí. Uchovávajte na suchom mieste mimo priameho slnečného žiarenia pri izbovej teplote.

EAN 8586022219153
Hlavná kategória Nootropiká a mozog