L-Glutamín - Scitec Nutrition

L-Glutamín je 100% čistý a testovaný glutamín, ktorý je najčastejšie sa vyskytujúcou aminokyselinou v svalovom tkanine, a preto je pre rast svalovej hmoty na ňu kladený najvyššia potreba. Glutamín sa odporúča užívať všetkým, mužom aj ženám, ktorých telo je vystavované stresu v podobe namáhavých tréningov.

Cena od:

Cena od: 19,2

Skladom bude Vám doručené 28.10.2016 (Piatok)

600 gunflavored30,00 €19,20 €
BaleniePríchuťPôvodná cenaVaša cena
 

Čistý L-Glutamín proti katabolizmu

L-Glutamine od Scitec Nutrition je čistý L-glutamín, a teda je najčastejšie sa vyskytujúca aminokyselina vo svalovom tkanive, takže pre rast svalovej hmoty je na ňu kladená najvyššia potreba. Trvalé podávanie glutamínu jednak vytvára antikatabolický stav a na druhej strane podporuje produkciu rastového hormónu už od podávania jednej dávky. V určitom období - po tréningu - organizmus zásobíme zodpovedajúcim množstvom glutamínu s účinkom na rast svalových buniek, takže naše svalstvo nie je odkázané spotrebovať svoj vlastný glutamín.

 

Glutamín je podmienečne esenciálna aminokyselina – počas období stresu, ako napríklad počas chorôb a ťažkého tréningu, potrebujú svaly a imunitný systém toľko glutamínu, že telo samotné nedokáže túto potrebu vykryť a je potrebné glutamín doplniť. Kontinuálna suplementácia glutamínom znižuje rozpad svalov a má pozitívny vplyv na hladinu rastového hormónu, už podanie 2g orálne štvornásobne zvýši hladinu rastového hormónu.


L-Glutamín podporuje produkciu rastového hormónu už po jednej dávke, trvalé podávanie glutamínu vytvára antikatabolický stav.

 scitec lglutamín

 

Prečo by ste ho mali užívať?

 Glutamín je najviac zastúpená aminokyselina v svalových vláknach, a preto je najväčšmi obsiahnutá vo svaloch, potrebujete jej veľa v prípade, že chcete svoje svaly rozvíjať, alebo zabrániť ich ničeniu.

 

Stály prísun glutamínu zabraňuje ničeniu svalov, preto sa hovorí, že je to antikatabolická aminokyselina. Navyše, glutamín podporuje tvorbu rastového hormónu (preto sa odporúča užívať glutamín na noc). Najviac ho potrebujete v rysovacej fáze, no v objemovke sa zíde tiež. Katabolizmus je pre všetkých veľkým postrachom, preto glutamín môže pomôcť tohoto nepriateľa potláčať. 

 

Pre koho je L-Glutamín určený?

Odporúčame ho užívať každému športovcovi a športovkyni, ktorí dbajú na dostatočný prísun nevyhnutných látok pre tela. Ako sme už vyššie spomínali, L-glutamín sa v stresových situáciách pre telo, ako je napríklad tréning, spotrebuváva v obrovskom množstve, a preto je ho potrebné dopĺňať.

 

Zloženie

100 % čistý L-Glutamín

 

Dávkovanie

V tréningové dni: Jednu dávku (6000 mg) rozdeľte na dve polovičné dávky - jednu treba užiť po tréningu, druhú pred spaním.

Netréningové dni: polovičnú alebo celú dávku rozmiešajte vo vode, džúse alebo proteínovom nápoji a užívajte pred spaním.

 

Ďalšou možnosťou je užívať ho hneď ráno na prázdny žalúdok, čim maximalizujete jeho vstrebávania, a ďalšie dávky podľa fázy, no ideálne pred a po tréningu, ako aj večer pred spaním.

 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty1 dávka (6 g)
L-glutamín6000 mg

Recenzie od zákazníkov

super vyrobok
Recenziu zaslal(a) MiNo dňa 20.1.2015
dobry velmi kvalitny glutamin, kazdy kto sa trosku vyzna vie, ze ide o velmi kvalitny produkt
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
top glutamin do diety
Recenziu zaslal(a) Miszo dňa 16.12.2014
skvely glutamin do diety, nevidím žiadne nevýhody, maximalna spokojnost spolu s glutaminom a kombinoval som to aj s beef aminos a nelutujem
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?
Skvelá regenerácia
Recenziu zaslal(a) Dávid dňa 28.5.2014
Skvelý prípravok na regeneráciu + v kombinácií s kreatínom skvalitňuje môj tréning, dlhšie vydržím, mám viacej sily a keď si dám ešte aj po posilke a tréningu tak mám super regeneráciua vtedy to fakt cítim :)
Bola táto recenzia pre Vás užitočná?

Napíšte vlastnú recenziu

Vaše hodnotenie: L-Glutamín - Scitec Nutrition

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezda2 hviezdy3 hviezdy4 hviezdy5 hviezd
Kvalita

Hodnotenie príchutí:

  • Reload captcha

Igor Illeš - 100% Pure L-Glutamine Scitec Nutrition

Video recenzia od Igora Illeša na L - Glutamín od spoločnosti Scitec Nutrition.

Položiť otázku o produkte L-Glutamín - Scitec Nutrition

  • Reload captcha

* Povinne vyplnené polia

 
Príchuť
Hodnotenie
Počet hodnotení