Altevita Superpotraviny

Superpotraviny od výrobcu Altevita je kategória s potravinami, ktoré obsahujú vyššie množstvo biologicky aktívnych zložiek. Tie sú spájané s pozitívnym vplyvom na celkové zdravie, vitalitu a fungovanie organizmu. Medzi tieto prospešné látky zaraďujeme napríklad antioxidanty, vitamíny, minerálne látky a ďalšie biologicky aktívne zložky. Aby sme sa dostali k superpotravinám, netreba chodiť ďaleko. Bežne ich máme v chladničke alebo komore. Zaraďujú sa k nim napríklad čučoriedky, vajcia alebo kyslá kapusta. Každá superpotravina však obsahuje trochu iné prospešné zložky, preto je optimálne ich rôzne kombinovať, aby ste maximalizovali príjem týchto látok.

 Zobraziť viac

Ktoré najlepšie superpotraviny nájdeme v kategórii?

 • Zázvorové shoty – zázvor je populárne korenie, ktoré sa používa ako prísada do jedál, ale pije sa aj vo forme čaju. Ten je populárny najmä počas chladných zimných mesiacov, keď každý robí maximum pre to, aby zostal fit a udržal si zdravie. Ak chcete zázvor v koncentrovanej podobe a neodradí vás jeho pálivosť, potom by vám nemali uniknúť zázvorové shoty. Tie sa pijú samostatne alebo riedené iným nápojom. V lete sa dajú dať zase do formy na ľad, ľadovými kockami osviežia akýkoľvek nápoj alebo drink. Takisto môžete dať šancu ďalším shotom, ktoré obsahujú napríklad čili, kurkumu, matchu či aróniu.
 • Zelené rastliny – medzi najpopulárnejšie zelené rastliny patria napríklad chlorella, spirulina, zelený jačmeň či špenát. Sú známe svojím obsahom zdraviu prospešných látok, čo je dôvod, prečo ich ľudia s obľubou pridávajú do kaší, smoothie a ďalších pokrmov. Používajú sa aj na podporu prirodzenej detoxikácie organizmu, ktorá v tele prebieha nepretržite. Výhody viacerých druhov týchto zelených rastlín v sebe spája napríklad BIO Greens Mix
 • Zelený čaj, ako je napríklad matcha, sa vyznačuje predovšetkým vysokým obsahom antioxidantov. Okrem nápoja sa v práškovej forme môže pridať napríklad do jedál. Vďaka svojej zelenej farbe sa používa ako prírodné farbivo v dezertoch. 
 • Psyllium je rozpustná vláknina dôležitá pre správne trávenie. Získava sa z rastliny pod názvom skorocel indický a je populárny medzi ľuďmi, ktorí chcú optimalizovať trávenie. Táto rozpustná vláknina na seba viaže vodu v čreve, a tým zväčšuje svoj objem. Pridanie do jedla tak môže byť prospešné pri chudnutí.
 • Hubové extrakty sa stávajú čím ďalej, tým populárnejšie a sú predmetom mnohých výskumov. Používajú sa na optimalizáciu zdravia a podporu vitality. Medzi funkčné prospešné huby patrí napríklad reishi, cordyceps, herícium, shiitake, maitake či hliva ustricovitá. 
 • Včelie produkty, ako napríklad peľ, patrí medzi prírodné antioxidanty, ktoré sú známe obsahom prospešných látok. 
 • Prášky z ovocia a zeleniny – ide o koncentrovanú formu prospešných látok z týchto plodov. Dajú sa pridať do pokrmov či nápojov. Napríklad taký prášok z červenej repy môžete pridať do cesta a jednoducho vytvoriť populárnu Red Velvet tortu. 
 • Kakaové produkty sú vytvorené z kakaových bôbov. Tie obsahujú dôležité antioxidanty. Vybrať si preto môžete napríklad kakao alebo priamo kakaové bôby. 
 • Sušené plody patria medzi populárne superpotraviny. Spomenúť môžeme napríklad goji, semienka kustovnice čínskej, ktoré vynikajú svojím obsahom vitamínov a minerálnych látok. 
 • To však nie sú jediné superpotraviny. Obľube sa teší aj populárna maca, ktorú si môžete vychutnať napríklad vo forme kakaového nápoja. Zabudnúť nesmieme ani na adaptogén ashwagandha či guarana, ktorá sa používa na podporu mysle, či yerba maté. 

Každá superpotravina má odlišný obsah a množstvo zdraviu prospešných látok. Je preto ideálne kombinovať rôzne zdroje, aby ste maximalizovali svoj zdravie. Môžete ich jesť samotné alebo ako súčasť svojich pokrmov a nápojov. Ak sa chcete dozvedieť viac o superpotravinách, nemal by vám ujsť náš článok Superpotraviny a ich účinky na zdravie a imunitu.

 Zobraziť menej

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Balenia čajov
 1. Porciované čaje (1)
Značka
 1. GymBeam (32)
 2. Purasana (17)
 3. VanaVita (15)
 4. Wolfberry (8)
 5. NOW Foods (5)
 6. OstroVit (3)
 7. Manuka Health (3)
 8. Diet Food (1)
 9. The Protein Works (1)
 10. Altevita (1)
 11. Amazing Grass (1)
Balenie (g)
 1. 20 x 1,5 g (1)
Forma
 1. potraviny (1)
Zmes
 1. číry (1)
Právna kategória výrobku
Štítky produktu
 1. BIO (1)
 2. Vegan (1)
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. BIO Čaj Matcha Premium - Altevita
  Nie je na sklade
  BIO Matcha čaj Premium - Altevita
  100%
  100 % (2)

1 Položka