GymBeam Probiotiká a tráviace enzýmy

Probiotiká a tráviace enzýmy od výrobcu GymBeam je kategória, v ktorej môžete nájsť produkty s obsahom prospešných mikroorganizmov na podporu optimálneho stavu črevného mikrobiómu a tráviaceho systému. Ďalej tu nájdete aj produkty v podobe tráviacich enzýmov. V prípade probiotík ide hlavne o zdraviu prospešné baktérie. Tie žijú v našom tráviacom systéme. Aby sme im tento život uľahčili a maximálne podporili ich činnosť, je nutné sa o ne adekvátne starať. Kľúčom je zdravý životný štýl a vhodná strava bohatá na prebiotiká a probiotiká. V prípade prebiotík sa jedná o nestrávené látky sacharidovej povahy, ktoré v našom tráviacom systéme podnecujú rast alebo aktivitu prospešných baktérií, resp. probiotík. 

Probiotiká sa prirodzene vyskytujú vo fermentovaných potravinách, medzi ktoré patria napríklad jogurty, syry či kyslá kapusta. Ľudia, ktorých strava nie je dostatočne pestrá vyhľadávajú probiotiká vo forme doplnkov. Tie ponúkajú koncentrované zdroje rôznych kmeňov probiotík s funkčným obsahom niekoľkých miliárd kolónií tvoriacich jednotiek (CFU). 

Komplexné zmesi probiotík

Dobrým príkladom sú komplexné zmesi probiotík medzi ktoré patria:

 • Probio Pink špeciálne navrhnutý pre ženy. Obsahuje probiotiká aj prebiotickú vlákninu, vďaka čomu dokáže efektívne podporiť vstrebávanie živín, črevný mikrobióm, starostlivosť o trávenie a ženské intímne zdravie. 
 • ProbioTen, ktorý tvorí komplex 10 kmeňov probiotík s 10 miliardami CFU (kolónie tvoriacich jednotiek) pre optimálne trávenie. Zároveň obsahuje prebiotickú vlákninu inulín, ktorá slúži ako potrava pre baktérie v hrubom čreve a pomáha im tak rásť. 

Ak vás téma probiotík zaujíma viac, prečítajte si náš článok Probiotiká: Význam užitočných baktérií pre imunitu a celkové zdravie športovcov. 

Tráviace enzýmy

V tejto kategórií netreba zabúdať ani na tráviace enzýmy, ktoré pomáhajú rozkladať potravu, aby z nej náš organizmus mohol absorbovať dôležité živiny. Väčšinu z nich produkuje hlavne pankreas. Na tvorbe iných sa podieľajú aj žalúdok, tenké črevo či ústna dutina. 

Tráviace enzýmy sa dajú rozdeliť do štyroch hlavných druhov. Tie pomáhajú správne rozložiť a využiť látky zo stravy. Patria medzi ne:

 • amyláza - tráviaci enzým, ktorý sa vylučuje prevažne pankreasom a slinnými žľazami. Jeho hlavnou funkciou je, že zaisťuje štiepenie škrobu na jednoduchšie sacharidy.
 • proteáza - skupina enzýmov nevyhnutná pre trávenie, pretože sa podieľa na štiepení bielkovín, ktoré rozkladá na menšie polypeptidy alebo jednotlivé aminokyseliny.
 • lipáza - tráviaci enzým, ktorý štiepi tuk na jednoduchšie štruktúry, aby následne mohol byť optimálne využitý. 
 • laktáza - tráviaci enzým, ktorý štiepi laktózu (mliečny cukor) na glukózu a galaktózu. Môže byť vhodný pre ľudí, ktorých trápia problémy s laktózou.

Na trhu môžete nájsť aj produkty s obsahom týchto piatich tráviacich enzýmov. Ideálnym príkladom je DigeZyme, ktorý podporuje optimálne trávenie a vstrebávanie živín zo stravy. 

Ak vás táto problematika zaujíma viac, určite nevynechajte náš článok Tráviace enzýmy - Ich typy, zdroje a význam pre ľudský organizmus.

Vyberte si z našej pestrej ponuky probiotík a tráviacich enzýmov a pocíťte ich účinky na vlastnej koži.

Zobraziť viac

10 Položiek

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Vymaž filter
Výrobca
 1. GymBeam (10)
 2. NOW Foods (7)
 3. Purasana (2)
 4. BeastPink (1)
 5. OstroVit (1)
 6. Reflex Nutrition (1)
Príchuť
 1. bez príchute (3)
 2. čerešňa (1)
Balenie (g)
 1. 240 g (1)
 2. 250 g (1)
Tablety
 1. 90 tab. (1)
Farba
 1. lilac (2)
Kapsule
 1. 60 kaps. (4)
 2. 90 kaps. (3)
Forma
 1. kapsulovaný (7)
 2. práškový (2)
 3. tabletkovaný (1)
Zmes
 1. číry (8)
 2. zmes (2)
Štítky produktu
 1. Vegan (5)
Cena
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (6)
Vegánsky (5)
Bezlepkový (9)
Bez laktózy (9)
BIO (10)
Bez GMO (10)
Bez umelých sladidiel (10)
Bez plastového obalu (10)
Bez aspartamu (10)
 1. ProbioTen - GymBeam
  ProbioTen - GymBeam
  95%
  95 % (61)
  9,95 €
 2. Probiotiká Yummies - GymBeam
  Probiotiká Yummies - GymBeam
  99%
  99 % (30)
  8,95 €
 3. GymBeam DigeZyme 60 caps
  DigeZyme 60 kaps - GymBeam
  96%
  96 % (52)
  7,95 €
 4. Laktáza enzým - GymBeam
  Laktáza enzým - GymBeam
  98%
  98 % (18)
  6,95 €
 5. Bromelaín - GymBeam
  Bromelaín - GymBeam
  80%
  80 % (2)
  4,95 €
 6. Glycín - GymBeam
  Glycín - GymBeam
  90%
  90 % (6)
  4,95 €
 7. Bromelain Papain - GymBeam
  Bromelain Papain - GymBeam
  89%
  89 % (9)
  9,95 €
 8. Aktívne uhlie - GymBeam
  Aktívne uhlie - GymBeam
  0%
  0% (0)
  6,95 €
 9. Daily Fiber - GymBeam
  Daily Fiber - GymBeam
  94%
  94 % (7)
  7,95 €
 10. Papain - GymBeam
  Papaín - GymBeam
  100%
  100 % (1)
  5,95 €

10 Položiek