ActivLab Kreatín iné formy

Kreatín iné formy od výrobcu ActivLab zastrešuje rôzne druhy kreatínu, ako Kreatín ph-X, Krea-Genic, Kreatín Ethyl Ester, Kreatín fosfát a iné, ktorých účelom je účinne zväčšiť svalovú hmotu, silu a výkonnosť. Po tom, čo bol trh nasýtený kreatín monohydrátom, ktorý nevyhovuje všetkým, vznikli nové a revolučné formy kreatínu. Odlišujú sa od seba schopnosťou vstrebávania a prenikania stenami buniek. Väčšina týchto foriem si nevyžaduje nasycovaciu fázu, nespôsobujú zažívacie ťažkosti a "kreatínové nadúvanie".

Kreatín Ethyl Ester (CEE)

Kreatín Ethyl Ester, hneď druhý najpopulárnejší druh kreatínu, je vo vlastnej podstate kreatín monohydrát, ktorý je obohatený o zložku s názvom ester. Vznikol z toho dôvodu, že niektorým športovcom nevyhovuje vstrebateľnosť kreatínu monohydrátu, ktorý aj keď účinne zvyšuje svalovú hmotu a silu, môže sa horšie vstrebávať. Práve esterifikácia zvyšuje jeho schopnosť prenikať stenami buniek, čo zvyšuje ako účinok, tak aj vstrebávanie.

To znamená, že sa zníži potrebná denná dávka, a zároveň sa zlepší vstrebávanie a eliminuje sa aj typické "kreatínové nadúvanie". Pri tomto type kreatínu nie je potrebná nasycovacia fáza, ani užívanie dextrózy alebo iných cukrov na ukladanie tuku, čo je jeho ďalším plusom.

 

Jeho výhody:

· má zvýšenú vstrebateľnosť,
· je veľmi efektívny,
· nespôsobuje nadúvanie ani iné vedľajšie účinky ako monohydrát,
· nevyžaduje nasycovaciu fázu.

 

Kreatín Ph-X

Tento kreatín patrí medzi novšie druhy a podobne ako predošlý typ, ani tento si nevyžaduje nasycovaciu fázu. Jeho vstrebávanie je niekoľkonásobne vyššie ako vstrebávanie klasického monohydrátu a cez tráviaci trakt prechádza bez zmeny. Rýchlo sa vstrebe do krvného obehu a nepremieňa sa na kreatinín, vďaka čomu využije telo 100% len pre svaly. Keďže nespôsobuje žiadne zažívacie ťažkosti a nezadržiava vodu, je obľúbený nielen u mužov, ale aj medzi ženami.

 

Jeho výhody:

· má lepšiu vstrebateľnosť ako kreatín monohydrát,
· má 100% využiteľnosť, nepremieňa sa na kreatinín,
· nezadržiava vodu,
· nespôsobuje zažívacie ťažkosti a nadúvanie,
· ideálny pre ženy aj mužov.

 

Kreatínfosfát

Ako je už z názvu známe, tento typ kreatínu vzniká zlúčením molekúl fosfátu a kreatínu. Mnoho športovcov ho vyhľadáva preto, že je podľa ich slov najideálnejším zdrojom adenozíntrifosfátu a hlavným dodávateľom svalovej energie. Používa sa na zväčšenie suchej svalovej hmoty a neviaže vodu. Práve naopak, zvyšuje silu, je ľahko stráviteľný a podľa mnohých aj účinnejší ako monohydrát. Kreatínfosfát nie je potrebné užívať vo veľkých dávkach, postačia aj menšie.

  

Jeho výhody:

·  je ľahko stráviteľný a vstrebateľný,
·  neviaže vodu,
· nevyžaduje si veľké dávky.

 

Kre-alkalyn

Kre-alkalyn je výsledkom dlhoročného výskumu a vyznačuje sa tým, že sa pri styku s vodou nemení na kreatinín, teda látku s vedľajšími účinkami, ako kŕče a nevoľnosť. Podľa výskumov má klasický kreatín pH nižšie ako 7.0, a preto sa premieňa na kreatinín, pričom Kre-Alkalyn má pH vyššie než 12, vďaka čomu je táto forma stabilnejšia a nepremieňa sa na kreatinín. Má vyššiu využiteľnosť, zabezpečuje rýchlejší nárast sily a svalovej hmoty, neutralizuje kyselinu mliečnu, čo pomáha pri regenerácii a k dosiahnutiu lepších výkonov.

     

Jeho výhody:

· nepremieňa sa na kreatinín,
· má 100% využiteľnosť,
· zaručuje okamžité účinky hneď po prvej dávke,
· nevyžaduje si plniacu fázu, preto je menej cenovo náročný,
·  je 10- krát silnejší ako tradičný kreatín,
· nespôsobuje veľké tráviace ťažkosti a nadúvanie.


Kreatín Malát

V porovnaní s kreatín monohydrátom sa lepšie rozpúšťa vo vode, je efektívnejší v ATP cykle, teda dostupnosti svalovej energie, a zabraňuje tráviacim ťažkostiam. Jeho veľkým plusom je to, že nezadržiava vodu, a vďaka tomu dochádza k hydratácii a objemovému rastu vo svalových bunkách a nie v žalúdku, čo koniec-koncov eliminuje aj kreatínové nadúvanie.

 

Jeho výhody:

· má lepšiu rozpustnosť a vstrebateľnosť,
· nespôsobuje tráviace ťažkosti a nadúvanie,
· zväčšuje objem buniek,
· výrazne urýchľuje regeneráciu a znižuje únavu počas tréningu,
·  nezadržiava vodu.

 

Kreatín Pyruvát

Tento typ kreatínu je kombináciou kreatínu a pyruvátu, zložky, ktorý je relatívne nový a slúži na vytváranie svalovej hmoty, objemu a sily. Okrem toho, zvyšuje dostupnosť svalovej energie a napomáha redukovať tukové zásoby. Kombinácia týchto dvoch zložiek zabezpečuje synergické účinky a ich efektívnosť sa zvyšuje až päťnásobne.

 

Jeho výhody:

· zvyšuje dostupnosť svalovej energie,
· zvyšuje celkovú hladinu kreatínu v tele,
· nevyžaduje vysoké dávky,
· je účinný aj pri spaľovaní tukov,
· nespôsobuje nadúvanie.

 

Magnézium kreatín chelát

Magnézium kreatín chelát, tiež označovaný ako Kreatín Magnapower je úplne novou formou, na ktorú má patent gigant Albion Laboratories. Pri tomto type bol potvrdený nárast výkonnosti, viac svalovej energie a kratšia doba regenerácie. Kreatín horčík chelát taktiež zvyšuje množstvo vstrebateľného kreatínu do svalového tkaniva, chráni kreatín od cyklizácie, čo poskytuje väčšie množstvo aktívnej formy. Nevyžaduje nasycovaciu fázu, nezavodňuje a nespôsobuje nadúvanie.

 

Jeho výhody:

· je vstrebávaný priamo do svalovej bunky,
· nevyžaduje si nasycovaciu fázu,
· stačí menšia dávka, dokonca až 5-krát menšia ako pri monohydráte,
· je efektívny aj bez veľkého množstva sacharidov,
· nezadržiava vodu,
· nespôsobuje nadúvanie.

 

Krea-Genic

Krea-Genic je ďalšou novšou formou patentovaného kreatínu s transportným systémomvďaka čomu je stabilný v žalúdku aj v krvi.  Je lepšie vstrebateľný a dokonale stály v tráviacom trakte, nemodifikuje sa na neúčinný kreatinín. Do buniek sa dostáva vysokou rýchlosťou, čo zaisťuje vyššiu tvorbu ATP, svalovej energie, zvyšuje výkon svalov a zrýchľuje regeneráciu.  Pozitívne výsledky možno sledovať už po prvých dňoch užívania.

 

Jeho výhody:

· je dobre vstrebateľný,
· je stály v tráviacom trakte,
· nemení sa na kreatinín,
· účinkuje už po niekoľkých dávkach.

 

Kreatín HCL (Koncentrovaný kreatín hydrochlorid)

Najmodernejšia forma kreatínu, často tiež nazývaná "kreatín budúcnosti". Je to preto, že má revolučnú formulu, ktorá sa vyznačuje priam extrémnou vstrebateľnosťou, podľa vedeckých štúdii, až o 70% lepšie než kreatín monohydrát.

 

Jeho výhody:

• je mimoriadne vstrebateľný,
•  vynikajúco sa rozpúšťa, až 59-krát lepšie ako iné formy,
• má unikátne micro dávkovanie,
• nemá vedľajšie účinky, ako nadúvanie, kŕče či zadržiavanie vody.

 

Kreatín nitrát

Kreatín nitrát je asi 10-krát rozpustnejší vo vode ako kreatín monohydrát. Avšak, ešte žiaden výskum nepreukázal, že je účinnejší ako kreatín monohydrát. No jeho veľkou výhodou je, že pomáha zvýšiť vazodilatáciu dusičnanov a maximalizuje absorpciu pre svalové napumpovanie.

 

Jeho výhody:

• skvele sa rozpúšťa vo vode,
•  dobre sa vstrebáva,
•  zlepšuje rozťahovanie ciev.

 

Tri-kreatín citrát

Tento druh reprezenzuje úplne novú generáciu kreatínovej suplementácie. Sú v ňom tri molekuly kreatínu viazané na jednu molekulu citrátu, vďaka čomu rozpustnosť až 10-krát vyššiu v porovnaní s kreatín monohydrátom, ale aj biologickú využiteľnosť. Aby sme to ešte viac priblížili, bolo vedecky dokázané, že z kreatín citrátu sa do svalu absorbuje až 90% kreatínu, zatiaľ čo pri monohydráte je to 40%. To znamená, že aj pri nižšom dávkovaní je možné dosiahnuť lepšie výsledky.

 

Jeho výhody:

• výborne sa rozpúšťa vo vode,
• dobre sa vstrebáva,
• spôsobuje menej tráviacich ťažkostí.

 

Pre viac informácii o kreatíne, dávkovanie kreatínu, jeho vedľajšie účinky, ako funguje a čo sa s vami stane, ak ho prestanete užívať, čítajte Sprievodca kreatínom pre maximálny nárast svalovej hmoty.

Zobraziť viac

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Vymaž filter
Výrobca
 1. Megabol (1)
 2. GymBeam (1)
 3. ActivLab (1)
 4. NOW Foods (1)
Príchuť
 1. grapefruit (1)
 2. citrón (1)
 3. pomaranč (1)
Balenie (g)
 1. 20 x 20 g (1)
Forma
 1. práškový (1)
Zmes
 1. zmes (1)
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Crea Shot 2.0 - ActivLab
  Crea Shot 2.0 - ActivLab
  80%
  80% (5)
  14,95 €

1 Položka