NOW Foods Kĺbová výživa

Kĺbová výživa od výrobcu NOW Foods je kategória obsahujúca produkty na starostlivosť o kĺby a ďalšie časti pohybového aparátu. Tieto doplnky výživy sú ideálne pre ľudí, ktorí majú problémy s kĺbmi, väzmi či šľachami alebo len chcú podporiť správnu funkciu celého pohybového aparátu. Obsiahnuté látky totiž pomáhajú obnovovať chrupavku, kĺbové spoje, väzivá a ďalšie časti pohybového aparátu. Vďaka tomu sa podieľa na jeho dostatočnej odolnosti, udržaní rozsahu pohybu a bezproblémovej funkcii.

Ako sa kĺbová výživa delí a čo obsahuje?

Podľa zloženia môžeme kĺbovú výživu rozdeliť na komplexnú, kolagénovú alebo jednozložkovú.

Komplexná kĺbová výživa najčastejšie obsahuje glukosamín sulfát, chondroitín sulfát, MSM, prípadne kolagén a ďalšie vybrané látky. Tieto látky sú potrebné pre správnu výživu chrupaviek a ďalších štrukturálnych častí kĺbov. Navyše môžu spomaliť prirodzenú degradáciu chrupavky, ktorá sa spravidla zvyšuje s vekom. Glukosamín sulfát a chondroitín sulfát sú prirodzenou súčasťou tkanív pohybového aparátu a ich dostatočné množstvo sa najčastejšie spája s pružnosťou a odolnosťou kĺbovej chrupavky. Bežne sa kombinujú s MSM (metylsulfónylmetán). Ten sa zúčastňuje prirodzenej tvorby kolagénu a zároveň vykazuje antioxidačnú aktivitu, ktorá je dôležitá na ochranu buniek pred oxidačným stresom.

Kĺbová výživa s kolagénom zase pomôže s doplnením tejto látky na optimálnu hladinu.

Kolagén v tele podporuje pružnosť a pevnosť šliach, väziva aj chrupaviek. Zároveň funguje ako tlmič nárazov, ktoré vznikajú pri behu, výskokoch a dopadoch. Jeho prirodzenú tvorbu v tele podporuje vitamín C, ktorý sa do týchto suplementov taktiež pridáva. Ďalšou obľúbenou súčasťou doplnkov na starostlivosť o kĺby je kyselina hyaluronová. Tá sa prirodzene nachádza v kĺboch a funguje ako mazivo zabraňujúce treniu kĺbových hlavíc.

Ostatná kĺbová výživa potom najčastejšie obsahuje jednozložkové doplnky, ktoré môžu dopĺňať funkčnosť komplexnejších produktov. Patrí medzi ne napríklad extrakt zo živice kadidlovníka pílovitého (Boswellia serrata), ktorý je vysoko cenený pre blahodarný vplyv na funkciu kĺbov. S príjmom chondroitínu sulfátu pomôže aj žraločia chrupavka, ktorá je prirodzeným zdrojom tejto látky. Je tak len na vás, či siahnete po komplexnom doplnku stravy na kĺby alebo si ho vytvoríte pomocou niekoľkých jednozložkových produktov.

Pre koho je kĺbová výživa vhodná?

Doplnky výživy s obsahom vyššie uvedených látok ocenia ľudia, ktorí riešia problémy s kĺbmi či inou časťou pohybového aparátu alebo zatiaľ nemajú žiadne problémy, ale chcú maximálne podporiť jeho správnu funkciu. Výživa sa hodí pre všetkých športovcov, ktorí zvyčajne nadmerne namáhajú kĺby. Jej účinky ocenia najmä bežci, cyklisti, vzpierači a hráči tímových športov, ako sú futbalisti alebo basketbalisti. Je vhodná ale aj pre ľudí s fyzicky náročným zamestnaním, jednostrannou záťažou či obmedzením pohybu a aj pre staršie osoby.

Ako vybrať kĺbovú výživu? 

Pri výbere kĺbovej výživy sa zamerajte na jej zloženie. V tom by nemali chýbať 3 overené zložky, a to chondroitín sulfát, glukosamín sulfát a MSM. Tie by mohli podľa vašich preferencií dopĺňať ďalšie účinné látky, ako je kolagén alebo kyselina hyalurónová. Na základe vašich potrieb si k tomu môžete pridať ešte nejakú jednozložkovú kĺbovú výživu.

S výberom kĺbovej výživy, ktorá bude najlepšie zodpovedať vašim potrebám, pomôže náš článok Ako vybrať najlepšiu kĺbovú výživu?

Zobraziť viac

4 Položiek

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Vymaž filter
Kategória
 • Kolagénové kĺbové výživy (2)
 • Glukozamín (1)
Výrobca
 1. GymBeam (14)
 2. OstroVit (5)
 3. NOW Foods (4)
 4. Nutrend (3)
 5. Megabol (1)
 6. Goldfield (1)
 7. Universal Nutrition (1)
 8. ActivLab (1)
 9. BeastPink (1)
 10. Alavis (1)
 11. Alavis Maxima (1)
 12. Reflex Nutrition (1)
 13. Purasana (1)
Kapsule
 1. 120 kaps. (2)
 2. 60 kaps. (1)
 3. 90 kaps. (1)
Forma
 1. kapsulovaný (3)
Zmes
 1. číry (2)
 2. zmes (1)
Cena
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (3)
Bez laktózy (2)
BIO (3)
Bez GMO (4)
Bez umelých sladidiel (2)
Bez plastového obalu (4)
Bez aspartamu (4)
 1. BioCell Collagen® hydrolyzovaný typ II - NOW Foods
  BioCell Collagen® hydrolyzovaný typ II - NOW Foods
  100%
  100 % (1)
  27,95 €
 2. Chondroitin Sulfate 600 mg - NOW Foods
 3. UC-II® Typ II Kolagén - NOW Foods
  UC-II® Typ II Kolagén - NOW Foods
  100%
  100 % (1)
  27,95 €
 4. Glukozamín 1000 mg - NOW Foods
  Glukozamín 1000 mg vegetariánsky - NOW Foods
  90%
  90 % (2)
  15,95 €

4 Položiek