NOW Foods Ostatné vitamíny

Ostatné vitamíny od výrobcu NOW Foods je kategória obsahujúca predovšetkým produkty s množstvom rôznych vitamínov, ako je napríklad vitamín K. Tento v tukoch rozpustný vitamín môžeme nájsť napríklad v živočíšnych a fermentovaných potravinách, produkujú ho ale aj baktérie v ľudskom čreve, a tým nám pomáhajú s jeho dostatočným príjmom.

Hlavnou formou je vitamín K1 (fylochinón), ktorý sa vyskytuje predovšetkým v zelenej listovej zelenine. Pre jeho lepšiu vstrebateľnosť je ideálne pokvapkať ju napríklad olivovým olejom. Ďalšou formou je potom vitamín K2 (menachinón), ktorý je prevažne bakteriálneho pôvodu. V malom množstve ho môžeme nájsť v rôznych živočíšnych a fermentovaných potravinách. Produkujú ho však aj črevné baktérie (mikrobióm).

Jeho hlavnou funkciou je pomáhať s normálnou zrážanlivosťou krvi a udržaním zdravých kostí. Pokiaľ chceme mať istotu, že máme tohto vitamínu dostatok, môžeme ho okrem jedla prijímať aj prostredníctvom doplnkov stravy. Odporúčané denné množstvo na príjem tohto vitamínu sa pohybuje medzi 60 – 80 μg.

Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o ďalších vitamínoch, ich delení, funkciách, odporúčaných dávkach i prejavoch nedostatku a nadbytku, nemal by vám ujsť náš článok Kompletný sprievodca vitamínmi: Na čo slúžia, ako spoznať nedostatok a koľko ich prijímať.

Zobraziť viac

4 Položiek

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Vymaž filter
Výrobca
 1. NOW Foods (4)
 2. GymBeam (3)
 3. OstroVit (1)
 4. GYMQUEEN (1)
Kapsule
 1. 100 kaps. (2)
 2. 60 kaps. (2)
Forma
 1. kapsulovaný (4)
Zmes
 1. číry (3)
 2. zmes (1)
Štítky produktu
 1. Vegan (4)
Cena
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (4)
Vegánsky (4)
Bezlepkový (4)
Bez laktózy (2)
BIO (4)
Bez GMO (4)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (4)
Bez aspartamu (4)
 1. Vitamín K-2 100 mcg - NOW Foods
  Vitamín K-2 100 mcg - NOW Foods
  100%
  100 % (5)
  8,95 €
 2. Vitamín B-2 100 mg - NOW Foods
 3. MK-7 Vitamín K-2 100 mcg - NOW Foods
 4. Co-Enzyme B-Complex - NOW Foods
  Nie je na sklade

4 Položiek