Spokey Masážne valce

Masážne valce od výrobcu Spokey , známe tiež ako penové valce (foam rollery), sú pomôcky, vďaka ktorým si dokážete sami efektívne premasírovať celé telo. Sú k dispozícii rôzne typy, pričom okrem farby si môžete zvoliť aj veľkosť, povrch, materiál či tvrdosť, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Pre nadšencov technológií máme tiež smart vibračný valec, ktorého intenzitu si sami nastavíte. V kategórii však nenájdete len masážne valce. K dispozícii sú tiež masážne loptičky, tyče, pomôcky na uvoľnenie chrbta a ďalšie príslušenstvo, ktoré využijete na premasírovanie celého tela.

Prečo používať masážne valce a ďalšie automasážne pomôcky?

Správnym používaním masážnych pomôcok, ako je napríklad fitness valec na cvičenie, môžete zlepšiť prekrvenie danej časti tela, čo oceníte napríklad pred tréningom. Počas cvičenia sa potom do svalu dostane viac kyslíka a živín, čo môže viesť k lepším výkonom a do istej miery tým tiež môžete predchádzať zraneniam. Po cvičení môže premasírovanie danej partie zase podporiť regeneráciu i relaxáciu tým, že svaly unavené po tréningu sa uvoľnia. Mnoho športovcov používa túto pomôcku aj s cieľom zlepšenia flexibility, pohyblivosti a zvýšenia svalového rozsahu. Často sa používa aj na masáž bolestivých oblastí vo svaloch (tzv. trigger bodov). Aj preto sa táto pomôcka zvykne nazývať trigger point roller.

Ako používať masážne valce, tyče, loptičky a ďalšie pomôcky?

Masážny valec z penového materiálu sa používa naozaj jednoducho, a tak to zvládnete pokojne aj sami doma alebo vo fitku. Stačí si naň položiť časť tela, ako sú napríklad achilovky, hamstringy čí chrbát, a posúvaním danej partie dopredu a dozadu ňou prechádzať po valci. Ak sa rozhodnete napríklad pre masáž chrbta, ľahnite si na valec a pomaly sa na ňom začnite voziť, aby sa otáčal. Nezabúdajte držať spevnený stred tela (core). Ak cítite v niektorej časti väčší tlak, možno ste narazili na tzv. trigger point. Túto časť tela premasírujte dôkladnejšie.

Podobným spôsobom pracujte aj s ďalšími masážnymi pomôckami, ako sú napríklad masážne loptičky (ježkovia). Tie slúžia na premasírovanie menších častí tela, ktoré sú pre valec horšie dostupné, lebo ten je pre ne príliš veľký. Môže ísť napríklad o ruky, krčnú chrbticu či chodidlá. 

Ak hľadáte efektívny spôsob, ako zlepšiť prekrvenie rôznych častí tela, podporiť regeneráciu, relaxáciu alebo do istej miery znížiť pravdepodobnosť úrazu pri cvičení, automasážne pomôcky sú ideálnym riešením.

Zobraziť viac

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Vymaž filter
Výrobca
 1. GymBeam (15)
 2. GAIAM (5)
 3. Spokey (1)
Farba
 1. shadow (1)
 2. violet (1)
Právna kategória výrobku
Filtrovať podľa
 1. Masážny a penový valec na cvičenie TEEL 2v1 - Spokey
  Nie je na sklade
  Masážny a penový valec na cvičenie TEEL 2v1 - Spokey
  67%
  67 % (4)

1 Položka