Nutrend Multiminerály

Multiminerály od výrobcu Nutrend je kategória komplexných produktov, ktoré obsahujú viac potrebných minerálnych látok. Tie si naše telo nedokáže samo vyrobiť, a preto je dôležitý ich pravidelný príjem. Hlavnou zložkou, ktorá tvorí multiminerálové doplnky, sú samozrejme minerálne látky. Tie sa podieľajú na všetkých metabolických procesoch v tele a ich dostatok je tak úplne kľúčový pre správny chod organizmu. Ovplyvňujú totiž rast, regeneráciu, trávenie, získavanie energie z prijatých živín, nervový systém, imunitu a ďalšie nevyhnutné procesy.

 Zobraziť viac

Podľa toho, aké veľké množstvo daných minerálnych látok potrebujeme, ich delíme do dvoch kategórií:

 • Makrominerálne látky sú špecifické tým, že by ich denný príjem mal byť vyšší ako 100 mg. Medzi ne patrí vápnik, fosfor, horčík, sodík, draslík, chlór a síra.
 • Príjem mikrominerálnych látok by sa mal pohybovať do 100 mg. Do tejto kategórie patrí železo, zinok, meď, jód, fluór, chróm, kobalt, selén, mangán a molybdén.

Konkrétne množstvo, ktoré naše telo vyžaduje, sa odvíja od pohlavia, veku, energetického príjmu, úrovne fyzickej aktivity, miery pociťovaného stresu a ďalších faktorov. Multiminerálové doplnky sú preto často zamerané na určité skupiny ľudí, aby dokázali spoľahlivo uspokojiť ich potreby. Obvykle sú rozdelené podľa pohlavia, čomu je potom uspôsobené množstvo použitých minerálnych látok a tiež obsah ďalších zložiek.

 • Pre ženy je tak určený komplex Vita Pink, ktorý obsahuje účinnú kombináciu minerálnych látok, rastlinných extraktov a vitamínov. Napríklad vďaka zinku pomáha so starostlivosťou o zdravie vlasov, nechtov či pokožky a navyše má vplyv aj na reprodukčné funkcie. Kapsuly sú obohatené o kyselinu hyalurónovú, ktorá udržuje vodu v bunkových tkanivách, a tým zvyšuje ich hydratáciu aj elasticitu. Pokožka tak môže vyzerať sviežo, zdravo a mladistvo.
 • Nielen muži ocenia komplex Essentials VitaPack, ktorý okrem minerálnych látok obsahuje aj vitamíny, rastlinné extrakty, omega 3 mastné kyseliny a kĺbovú výživu. Má formu praktických vrecúšok s nevyhnutnými látkami pre správne fungovanie organizmu.
 • Vitality Complex Drink je určený mužom aj ženám, ktorí chcú podporiť celkové zdravie. Okrem 6 minerálnych látok totiž obsahuje aj 13 vitamínov, vlákninu inulín a ďalšie účinné zložky.
 • Najmä športovci ocenia Elektrolyty TABS, ktoré obsahujú vyvážený pomer sodíka, draslíka, horčíka, vápnika a chloridu. Tieto minerálne látky sa strácajú z tela potom, a preto je dôležité ich pravidelné doplňovanie pri dlhodobom športovom výkone alebo po ňom.


V tejto kategórii tak nájdete komplexné produkty obsahujúce potrebné minerálne látky pre ženy, mužov, športovcov, nešportovcov a každého, kto chce podporiť svoje zdravie a vitalitu. A ak sa chcete dozvedieť viac informácií o všetkých minerálnych látkach, ich delení, funkciách, odporúčaných dávkach i prejavoch nedostatku a nadbytku, nemal by vám ujsť náš článok Kompletný sprievodca minerálnymi látkami: Aké funkcie plnia, koľko ich prijímať a ako odhaliť nedostatok?

 Zobraziť menej

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. GymBeam (11)
 2. Universal Nutrition (4)
 3. NOW Foods (4)
 4. ActivLab (2)
 5. OstroVit (2)
 6. Nutrend (1)
 7. Optimum Nutrition (1)
 8. BeastPink (1)
 9. PRO!BRANDS (1)
Farba
 1. shadow (1)
Kapsuly
 1. 120 kaps. (1)
Forma
 1. kapsulovaný (1)
Zmes
 1. zmes (1)
Právna kategória výrobku
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Salt Caps - Nutrend
  Salt Caps - Nutrend
  0%
  0% (0)
  11,50 €

1 Položka