NATUSWEET Stévia

Stévia od výrobcu NATUSWEET je kategória produktov obsahujúca sladidlá, ktoré sa používajú pri zdravšom varení či pečení. Najčastejšie totiž obsahujú steviol-glykozidy, ktoré sa získavajú z častí rastliny stévia sladká (Stevia rebaudiana). Tá má prirodzene sladkú chuť a v porovnaní s cukrom dokonca 200 až 300-krát vyššiu sladivosť. V jedle teda stačí použiť niekoľkonásobne menšie množstvo. 

Ďalšou výhodou je, že ide o bezkalorické sladidlo s nulovým glykemickým indexom. Ak ho použijete ako náhradu cukru, jednoducho tak znížite svoj energetický príjem. Vďaka tomu sú tieto produkty obľúbené medzi ľuďmi, ktorí sa snažia schudnúť a jesť menej cukru. Využijú ich tiež jedinci, ktorí chcú zdravšie sladiť. Majú formu rozpustného prášku, kvapiek, tabliet alebo sirupu.

 Zobraziť viac

Ako používať stéviu?

Sladidlá so steviol-glykozidmi využijete na prípravu mnohých zdravých pokrmov. Hodia sa ako náhrada cukru pri pečení sladkých dezertov a na osladenie obilnej kaše, jogurtu alebo tvarohu. Vo forme kvapiek alebo rozpustných tabliet sú vhodné do čaju, kávy a iných nápojov. 

Chcete sa dozvedieť viac o stévii? Potom by vám nemal ujsť náš článok Stévia: 100 % prírodné sladidlo s množstvom zdravotných výhod.

 Zobraziť menej

2 Položiek

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. GymBeam (2)
 2. NATUSWEET (2)
Balenie (g)
 1. 200 g (1)
 2. 20 g (1)
Farba
 1. violet (2)
Forma
 1. potraviny (2)
Zmes
 1. číry (2)
Právna kategória výrobku
Štítky produktu
 1. Vegan (2)
Cena
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (2)
Vegánsky (2)
Bezlepkový (2)
Bez laktózy (2)
BIO (2)
Bez GMO (2)
Bez umelých sladidiel (2)
Bez plastového obalu (2)
Bez aspartamu (2)
 1. Sladidlo zo stevie kristal 1:1 - NATUSWEET
  Sladidlo Stevia Kristalle 1:1 200 g - NATUSWEET
  94%
  94 % (16)
  6,50 €
 2. Extrakt zo stévie 97% - NATUSWEET
  Extrakt zo stévie 97% 20 g - NATUSWEET
  77%
  77 % (13)
  5,95 €

2 Položiek