Protein Zeus - GymBeam

Výrobca: Gymbeam
Hodnotenie:
78 %

Zeus je lahodný srvátkový proteín s 80% obsahom bielkovín. 100% bielkovín je získanych z vysokokvalitnej srvátky z kráv pasúcich sa na pastvinách. Okrem toho, že má príchute čokoládových tyčiniek, je ochutený pravým belgickým kakaom. Zeus podporuje rast svalovej hmoty, regeneráciu a stimuluje tvorbu endorfínov. Teraz v predaji 2. generácia tohto proteínu s ešte lepšou receptúrou a pridanou stéviou pre ešte lepšiu chuť a minimalizovanie horkosti srvátkového hydrolyzátu.

Dlhodobo nedostupný
 

Proteín bohov Zeus - srvátkový proteín s 80%-ným podielom bielkovín a príchuťami najlepších čokoládových tyčiniek

Srvátkový proteín Zeus ponúka až 80% bielkovín, pričom 55% je hydrolyzát, 35% izolát a 10% koncentrát. Je kombináciou vysokokvalitnej srvátky a príchute najlepších čokoládových tyčiniek, vďaka čomu nevplýva len na telo, ale aj na myseľ a ducha. Kým klasické srvátkové proteíny aktivujú len rast svalovej hmoty, úžasné príchute čokoládových tyčiniek stimulujú aj endorfíny v mozgu, a eliminujú tak pocity bolesti, stresu, depresie a úzkosti.

 

Tento proteín má vysokú biologickú hodnotu a je bohatý na vitamíny a minerály, ako B1, B6, B12, vitamín C, Kalcium, Magnézium,  a vysoký obsah aminokyselín, ako leucín, izoleucín a valín, ktoré vplývajú na rast svalovej hmoty a jej regeneráciu aj po najnáročnejšom tréningu.Tento srvátkový proteín od spoločnosti Gymbeam pomáha pri raste svalov, zabraňuje strate svalov pri chudnutí, eliminuje hlad, dobre nasýti, znižuje stres a zlepšuje imunitný systém.

 

Pri výrobe tohto výživového doplnku bol použitý prvotriedny proteín z kráv pasúcich sa na pastve, ktoré tak konzumovali prirodzenú potravu- trávu, a vďaka tomu majú menej zdravotných komplikácii a produkujú vysokokvalitné mlieko plné bielkovín. Preto sa proteín Zeus vyznačuje tým, že je bez akýchkoľvek hormónov, antibiotík a v rešpekte k prírode

 

Certifikáty proteínu

Zeus je nositeľom mnohých certifikátov, ktoré mu boli pridelené na základe jeho nutričných hodnôt, biologickej hodnote, a tiež vďaka všetkým ustanoveniam, ktoré boli pri jeho výrobe dodržiavané.

 

Srvátkový proteín Zeus

 

 • Cross Flow Microfiltration (CFM) – srvátka pripravená technológiou krížovej mikrofiltrácie, prakticky bez laktózy (cca do 3 %) a tuku.
 • Protein from grass fed cows  –  proteín z kráv krmených trávou, ktorý je vysoko organický.
 • GMO FREE – proteín bez obsahu geneticky modifikovaných organizmov, a teda neobsahuje žiadne produkty genetického inžinierstva. 
 • Anti DOPING – neobsahuje žiadne zakázané dopingové látky a je legálnym doplnkom výživy.
 • Good Manufacturing Practice (GMP)  –  Správna výrobná prax, pri ktorej boli dodržané všetky výrobné, spracovateľské a distribučné postupy. 
 • Made in European Union  –  Vyrobené v Európskej únii.
 • Halal – výrobek certifikovaný a povolený moslimskou tradíciou.
 • Ultra tested –  najvyšší štandard čistoty testovania v priemysle nutričných doplnkov.
 


Proteín Zeus certifikáty


 • No Hormone – Zeus je 100% naturálny, a znamená to, že neobsahuje žiadne umelé prísady. No Hormone označuje, že kravy, z ktorých mlieka bol proteín vyrobený, neprijímali žiaden rastový hormón na zvýšenie produkcie mlieka, ale boli krmené len ich prirodzenou stravou na pastvinách. 
 • Antibiotic free – Tento certifikát označuje, že kravám počas ich celého života neboli podávané žiadne antibiotiká.
 • Nature & Respect Certifikát označujúci, že kravy, z ktorých bol proteín získaný, sú odchované v rešpekte s prírodou, a teda na rozľahlých pastvinách, kde sa môžu voľne pohybovať a prejaviť svoje prirodzené správanie.
 
bio protein zeus vyroba

 

Pre koho je určený?          

Proteín Zeus je určený pre všetkých športovcov, ktorí bažia po kvalitnom proteíne s vysokým obsahom bielkovín, no taktiež je určený pre vyznávačov bio životného štýlu, halal a vegetariánov. Je vhodný pre univerzálne užívanie pri akejkoľvek športovej záťaži, je ideálny pre doplnenie dennej dávky bielkovín, pričom kladie dôraz na zrýchlenú regeneráciu svalovej hmoty. 

 

Proteínu Zeus a jeho výhody

 • srvátka z grass fed cows v špičkovej kvalite,
 • až 80 % obsah vysokokvalitných bielkovín, z toho 55% hydrolyzát, 35% izolát a 10% koncentrát,
 • obohatený o probiotické kultúry, ktoré podporuju imunitný systém, 
 • obohatený o vitamíny C, B1, B6, B12, Kalcium a Magnézium,
 • obsahuje až 22% BCAA a 19% glutamínu,
 • ochutený pravým belgickým kakaom,
 • vynikajúca chuť a zaujímavé príchute,
 • bohatý na aminokyseliny valín, leucín, izoleucín,
 • vhodný pre vegetariánov, vyznávačov bio životného štýlu a halal,
 • nie je geneticky modifikovaný.

 

Dávkovanie

Rozmiešajte 25- 30 g tohto delikátneho proteínu v 250- 300 ml vody, mlieka alebo jogurtu. Mixujte, šejkujte a miešajte približne 30 sekúnd, až kým sa prášok celkom nerozpustí. 

 

Zloženie:

Srvátkový proteín (izolát, hydrolyzát , koncentrát), vitamínový/minerálový mix, aróma, zahusťovadlo: arrowroot (prírodný škrob), sladidlo stévia, sukralóza

 

Zloženie príchute Oreo: Chrumkavé Oreo sušienky, krémová pasta, prírodná kokosová/ vanilková aróma s l- cintrulínom, kalcium kazeinát, naturálna zmrzlinová aróma, prášok z odtučnenej bielej čokolády, náhrada tuku (prírodná mliečna aróma s l- arginínom a l- glycínom, maltodextrín, srvátka, kúsky vanilky)

 

Zloženie príchute Snickers: Chrumkavé kúsky Snickers tyčinky, krémová pasta, kúsky orieškov, prírodná kokosová/vanilková aróma s l- cintrulínom, kalcium kazeinát, naturálna zmrzlinová aróma, prášok z odtučnenej tmavej čokolády, náhrada tuku (prírodná mliečna aróma s l- arginínom a l- glycínom, maltodextrín, srvátka, kúsky vanilky)

 

Zloženie príchute Kinder Bueno: Chrumkavé kúsky Kinder Bueno tyčinky, krémová pasta, prírodná kokosová/vanilková aróma s l- cintrulínom, kalcium kazeinát, naturálna zmrzlinová aróma, prášok z odtučnenej tmavej a bielej čokolády, náhrada tuku (prírodná mliečna aróma s l- arginínom a l- glycínom, maltodextrín, srvátka, kúsky vanilky)

 

Zloženie príchute Bounty: Chrumkavé kúsky tyčinky Bounty, krémová pasta, kokos, prírodná kokosová/vanilková aróma s l- cintrulínom, kalcium kazeinát, naturálna zmrzlinová aróma, prášok z odtučnenej tmavej čokolády, náhrada tuku (prírodná mliečna aróma s l- arginínom a l- glycínom, maltodextrín, srvátka, kúsky vanilky)

 

Zloženie príchute Ferrero Rocher: Chrumkavé kúsky praliniek Ferrero Rocher, krémová pasta, kúsky lieskových orieškov, prírodná aróma lieskových orieškov/náplne s l- cintrulínom, kalcium kazeinát, naturálna zmrzlinová aróma, prášok z odtučnenej tmavej čokolády, náhrada tuku (prírodná mliečna aróma s l- arginínom a l- glycínom, maltodextrín, srvátka, kúsky vanilky)

 

Zloženie príchute KitKat: Chrumkavé kúsky tyčinky KitKat, krémová pasta, prírodná aróma čokolády/cookies s l- cintrulínom, kalcium kazeinát, naturálna zmrzlinová aróma, prášok z odtučnenej tmavej a bielej čokolády, náhrada tuku (prírodná mliečna aróma s l- arginínom a l- glycínom, maltodextrín, srvátka, kúsky vanilky)


Aminokyselinový profil v 100 g proteínu

L-alanín 5,77 g
L-arginín 2,09 g
Kyselina asparágová 11,8 g
L-Cystín 2,55 g
Kyselina glutámová 19 g
Glycín 3,81 g
L-histidín 1,88 g
L-izoleucín 6,28 g
L-leucín 9,9 g
L-lyzín 8,11 g
L-metionín 2,61 g
L-fenylalanín 3,26 g
L-prolín 5,21 g
L-serín 4,79 g
L-treonín 5,54 g
L-tryptofán 1,47 g
L-tyrozín 3,6 g
L-valín 5,94 g

 

Imunitné faktory

Proteín Zeus sa od ostatných proteínov na trhu odlišuje aj tým, že je obohatený o probiotické kultúry, ktoré výrazne vplývajú na obranyschopnosť organizmu a imunitu. Imunitné faktory, ktoré sa v tomto proteíne nachádzajú sú Laktoferín 1%, čo je bioaktívna bielkovina, ktorá podporuje obranyschopnosť organizmu a je jeden z najsilnejších imunostimulačných prirodzených prostriedkov na podporu imunity, Imunoglobulíny 1.74 až 2%, ktoré sú pôsobiace proti cudzorodým látkam, Hovädzí sérový albumín 2.7 až 3%, Beta- Laktoglobulín 48 až 51%, ktorá je ďalšou látkou podporujúcu imunitu, avšak môže byť alergénom pre ľudí s laktózovou intoleranciou,  Alfa- Laktalbumín 18 až 21%, Glykomakropeptid 20 až 22%, bielkovina zložená zo 64 aminokyselín, ktorá sa vyskytuje v kravskom mlieku a uvoľňuje sa počas procesu trávenia. 

 

Zeus alergie a intolerancia

 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty1 dávka (2 odmerky)100 g
Kalórie 119,84 kcal 399,47 kcal
Bielkoviny 24 g 80 g
Sacharidy 2,25 g 7,5 g
   z toho cukry 1,04 g 3,48 g
Tuky 1,5 g 5 g
   z toho nenasýtené tuky 0,741 g 2,47 g
Vitamín B1 0,42 mg 1,4 g
Vitamín B6 0,6 mg 2 mg
Vitamín C 18 mg 60 mg
Kalcium 240 mg 800 mg
Magnézium 90 mg 300 mg

 

Testovania a rozbory proteínu Zeus

Vo svete sa pravidelne deje, že sú predávané produkty dávané na rozbory, ktoré sú skresľované rôznymi vplyvmi. Vykonávajú ich väčšinou súkromné firmy, ktoré nie sú zamerané na podobné testy, preto tieto testy neodzrkadľujú pravdu.

 

1. 1.12.2014 Oficiálny rozbor s úradnou výpovednou hodnotou (prvá výrobná šarža)
- BELAC - Belgický akreditačný úrad pre uvedenie potraviny na trh EU
- UL -  Medzinárodná nezávislá firma s vyše 100-ročnou tradíciou   
Rozbor si môžte pozrieť tu. - 80% bielkovín
Úradný preklad rozboru su môžte pozrieť tu.

 

2. 20.08.2015 Interný priebežný rozbor výrobcu
Rozbor si môžte stiahnuť tu 
- 77,79% bielkovín
Vyjadrenie výrobcu: "Je veľmi ťažké dosiahnúť pri tak prírodnom produkte presné množstvo bielkovín. Rozbor potvrdil, že spĺňa štandardnú hranicu EU +-10%. V USA je táto hranica až +- 40%."   

 

3. Rozbor šarže vyrobenej 10.08.2015
26.10. Rozbor ŠVaPU-74,76% bielkovín


4. Rozbor šarže vyrobenej 25.10.2015
13.11. Rozbor ŠVaPU- 77,82% bielkovín


Vyjadrenie Úradu verejného zdravotníctva k iným testom konkurenčých predajcov
Vyjadrenie ÚVZ: " Výsledky týchto laboratórnych vyšetrení nemajú žiadnu úradnú výpovednú hodnotu. Vzorka nebola odobratá za štandardných podmienok nezávislou osobou, ktorou by mal byť zamestnanec Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ktorý vykonáva dozor nad výrobou." Takéto vzorky sú často kontaminované, nesprávne skladované, prípadne vyhotoviteľ zadáva nekorektné podmienky na ich vyhotovenie, napr. vlhkosť. Tieto podmienky následne nie je možné overiť.


Vyjadrenie výrobcu
Pri tak prírodnom produkte ako je proteín Zeus, by bolo hriechom doň pridávať lacné syntetické látky, vďaka ktorým by mal presné množstvo biekovín v lacných a dostupných testoch, ako to robia iní výrobcovia. Tieto pridané latky navyše škodia a náš produkt by mal byť zdraviu prospešný, nie zdraviu škodlivý. Príroda je nevyspytateľná a na nutričné hodnoty čiste prírodných produktov to má výrazný vplyv. Taktiež pri Kjeldahlovej (dusíkovej) metóde testovania sa z tak prírodných produktov neuvoľňuje adekvátne množstvo dusíka, čo znižuje namerané množstvo bielkovín v produkte. Naša prírodná proteínová zmes nie je zmes syntetických bielkovín, ktoré síce vynikajúco prejdú testami, ale zaťažujú pečeň a obličky. Výroba v Belgicku okrem pravidelnej zákonnej kontroly od Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ako jedna z mála výrob proteínových zmesí, získala certifikáty ďalších kontrol, ktoré nie sú povinné, ale zaručujú vysokú kvalitu vyrábaných potravín. Výroba má cetifikát HACCP, čo je pravidelná kontrola kvality vyrábaných produktov, a tiež GMP, správna výrobná prax.  O ďalších a celkovom procese výroby si môžte prečítať v našom článku O postupe výroby a certifikácie proteínu Zeus.

Recenzie od zákazníkov

Protein Zeus - GymBeam

Write Your Own Review
Prezeráte si:Protein Zeus - GymBeam
Vaše hodnotenie
Viac informácií
Cena 29,95 €
Príchuť N/A
Hmotnosť balenia Nie
Balenie N/A