Your company account is blocked and you cannot place orders. If you have questions, please contact your company administrator.

L-Leucín Powder Instant - GymBeam

Výrobca: GymBeam
Hodnotenie:
100 %

L-Leucín je esenciálna aminokyselina a najdôležitejšia aminokyselina z BCAA. Najviac sa podieľa na raste svalovej hmoty, podporuje proteínovú syntézu, rast svalovej hmoty, urýchľuje regeneráciu a bráni úbytku svalového tkaniva aj v prípade redukčných diét. Je nevyhnutná pre využívanie bielkovín, avšak pri tréningu je využitá medzi prvými.

Na sklade
Špeciálna cena   8,95 € Bežná cena:   0,00 € Poštovné od 1.90 €
(poštovné ZDARMA pri objednávke nad 70.00 €)

L-Leucín: najdôležitejšia aminokyselina z BCAA, ktorá podporuje proteínovú syntézu, chráni svalovú hmotu a výrazne zlepšuje regeneráciu

L-Leucín je esenciálna aminokyselina, ktorá je jednou z troch aminokyselín s rozvetveným reťazcom BCAA (Leucín, Izoleucín a Valín). Z týchto troch aminokyselín Leucín najviac vyčnieva preto, lebo je najúčinnejším aktivátorom proteínu známeho ako mTOR [1] (jeho aktivácia je schopná pozitívne ovplyvňovať syntézu svalových biekovín), a tiež je výhradne ketogénnou aminokyselinou (produkuje ketóny pri metabolizácii). [2] [3]

  L-leucín leucine gymbeam

 

Táto aminokyselina sa najviac podieľa na raste svalovej hmoty [4], avšak pri aeróbnom alebo aj anaeróbnom športe je jej najväčšia spotreba. [5] V príprade vytrvalostnej alebo silovej námahy, je práve Leucín využitý medzi prvými ako akési luxusné palivo. Preto je ho potrebné dopĺňať v strave alebo formou doplnkov výživy. Navyše, musíte mať dostatok L-leucínu v pomere k iným aminokyselinám, aby vaše telo mohlo naplno využiť všetky živiny z toho, čo skonzumujete. Ak nemáte dostatok L-leucínu, vaše telo nebude môcť využívať bielkoviny [6], ktoré mu dodávate, a to bez ohľadu na to, koľko ich skonzumuje. Hladina leucínu označuje mieru anabolizmu v organizme a leucín urýchľuje regeneráciu a bráni úbytku svalového tkaniva, napríklad v príprade redukčných diét. 

 

L-Leucín a jeho výhody

  • esenciálna aminokyselina (jedna z najdôležitejších aminokyselín BCAA)
  • podporuje proteínovú syntézu
  • pomáha chrániť svalové tkanivo
  • urýchľuje a zlepšuje regeneráciu
  • bráni úbytku svalovej hmoty a katabolizmu
  • dodáva telu energiu pri strese (napr. pri výkone športovej činnosti)
  • zachováva svalový glykogén
  • udržuje dusíkovú bilanciu
 
 

Zloženie

L-Leucín (100%). 

 

Dávkovanie

Základná dávka je 1 g a odporúčame ju užívať raz denne rozmiešanú v 200 ml vody alebo džúsu.

 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty100 g
L-leucín 100 g

 

Upozornenie

Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chránte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosahu detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte doporučenú dennú dávku.

Upozornenie pre alergikov: Môže obsahovať stopy mlieka, sóje, vajec a orechov.

Recenzie od zákazníkov

L-Leucín Powder Instant - GymBeam

Write Your Own Review
Prezeráte si:L-Leucín Powder Instant - GymBeam
Vaše hodnotenie
Product detail
Brutto váha kg
Netto váha kg
Výška cm
Šírka cm
Dĺžka cm
EAN
HS Code
Kategória
Otázky od zákazníkov

L-Leucín Powder Instant - GymBeam

Napíšte otázku
Napísať odpoveď