OstroVit L-Karnitín

L-Karnitín od výrobcu OstroVit je kategória produktov s l-karnitínom, ktorý patrí medzi obľúbené spaľovače tuku. Ide o najpoužívanejšiu formu karnitínu, ktorý je bežnou súčasťou organizmu. Funguje ako taký prevozník mastných kyselín (tukov) do bunkových organel (mitochondrií), kde dochádza k ich premene na energiu. Tá potom môže byť využitá na pohyb, čo sa môže prejaviť efektívnejším a intenzívnejším spaľovaním tuku. Tento efekt potom najlepšie funguje pri športe a cvičení. Vďaka týmto vlastnostiam sa využíva hlavne pri chudnutí a rysovaní postavy.

Okrem toho l-karnitín tiež patrí medzi obľúbené nootropiká. Tie sa užívajú s cieľom zlepšenia mozgových funkcií, ako je pamäť, myslenie alebo koncentrácia. Sú tak ideálnym pomocníkom pre študentov, manažérov, kreatívcov a ďalších ľudí, ktorí potrebujú využívať svoje kognitívne funkcie na maximum. V tomto smere sa najčastejšie využíva forma acetyl l-karnitín, ktorá sa ľahšie dostane až do mozgu, a môže tak zvýšiť produkciu energie v jeho bunkách.

 Zobraziť viac

Ako užívať l-karnitín?

L-karnitín nájdete najčastejšie vo forme tabliet či tekutého koncentrátu, ktorý zmiešate s vodou a môžete piť pri cvičení alebo pred ním. Rýchly spôsob, ako prijať dávku l-karnitínu, predstavuje aj praktický shot alebo vo vode rozpustné šumivé tablety. Skvelou voľbou je aj acetyl l-karnitín v kapsulách, ktorý sa môže pochváliť skvelou vstrebateľnosťou v tele.

Kedy užívať l-karnitín?

Pri chudnutí je najefektívnejšie doplnky s l-karnitínom užívať ideálne pred alebo počas športovej aktivity. Ak je však vaším cieľom aj podpora mozgových funkcií, môžete túto látku prijímať aj v priebehu dňa. Zvyčajné dávkovanie v rámci štúdií je v rozmedzí 1 – 4 g l-karnitínu. Najčastejšie sa však stretávame s dávkou okolo 2 g.

Pokiaľ sa chcete o účinkoch l-karnitínu dozvedieť viac, prečítajte si náš článok L-karnitín a jeho 11 skvelých vedľajších účinkov.

 Zobraziť menej

2 Položiek

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. GymBeam (6)
 2. Nutrend (4)
 3. ActivLab (4)
 4. OstroVit (2)
 5. Megabol (1)
 6. ProSupps (1)
 7. NOW Foods (1)
 8. Mammut Nutrition (1)
Tablety
 1. 90 tab. (1)
Kapsule
 1. 90 kaps. (1)
Forma
 1. kapsulovaný (1)
 2. tabletkovaný (1)
Zmes
 1. zmes (1)
 2. číry (1)
Právna kategória výrobku
Cena
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (2)
BIO (2)
Bez GMO (2)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (2)
Bez aspartamu (2)
 1. L-Karnitín 1000 - OstroVit
  L-Karnitín 1000 - OstroVit
  100%
  100 % (3)
  11,95 €
 2. CLA + Green Tea + L-Carnitine - OstroVit
  CLA + zelený čaj + L-karnitín - OstroVit
  100%
  100 % (3)
  8,50 €

2 Položiek