Hovädzie beef proteíny

Hovädzie beef proteíny patrí medzi obľúbené alternatívy u ľudí, ktorí sa z nejakého dôvodu vyhýbajú laktóze alebo bielkovine kravského mlieka. Zvyčajne ide o hydrolyzované proteíny s obsahom dobre vstrebateľných bielkovín. Tie sú dôležité pre udržanie a rast svalovej hmoty. Okrem toho môžu pomôcť s udržaním zdravých kostí. Vzhľadom na svoje aminokyselinové spektrum môže hovädzí proteín navyše prispieť k podpore zdravia kĺbov a celého pohybového aparátu.

Zobraziť viac

Pre koho je vhodný hovädzí proteín?

• Pre silových a vytrvalostných športovcov.
  • Každého, kto chce pomôcť so splnením optimálneho príjmu bielkovín.
  • Ľudí, ktorí sa snažia schudnúť a potrebujú zvýšiť príjem bielkovín.
  • Kuchárov a kuchárky, ktorí chcú navýšiť obsah bielkovín v jedlách.
  • Osoby s laktózovou intoleranciou.
  • Jedincov, ktorí majú alergiu na bielkovinu kravského mlieka.

Ako dávkovať hovädzí proteín?

Pri hovädzích proteínoch sa zvyčajne odporúča dávka 0,25 – 0,3 g bielkovín na kg telesnej hmotnosti. Pokiaľ sa však nechcete trápiť počítaním, neurobíte chybu, keď si dáte 20 – 40 g zmesi. To zodpovedá viac či menej naplnenej 30 g odmerke. Hornú hranicu v podobe 40 g proteínu ocenia hlavne športovci po silovom tréningu celého tela, keď je dopyt organizmu po bielkovinách ešte vyšší.

Ako používať hovädzí proteín?

• Najbežnejším spôsobom konzumácie je jeho zmiešanie s vodou a vytvorenie lahodného nápoja po tréningu alebo kedykoľvek počas dňa.
  • Výborne chutí v ovsených a iných kašiach, ktoré ochutí a obohatí o potrebné bielkoviny.
  • Môžete ho pridať aj do cesta a vytvoriť bielkovinami nabité dezerty
  • Dá sa pridať do smoothies či kávy. Tieto nápoje takto jednoducho obohatíte o potrebné bielkoviny.

Chcete sa dozvedieť viac o proteínoch a ich správnom výbere? Potom by vám nemal ujsť náš článok Aký proteín si vybrať? Srvátkový koncentrát, izolát alebo hydrolyzát?

Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.