Chiba Bandáže na cvičenie

Bandáže na cvičenie od výrobcu Chiba je kategória obsahujúca široký výber bandáží na cvičenie, ktoré slúžia na fixáciu končatiny počas tréningu. Nájdete tu bandáže na spevnenie chrbta, lakťa, zápästia, kolena alebo členku. Majú elastický materiál, ktorý sa prispôsobí tvaru končatiny, zaistí jej optimálnu oporu a umožní pohyb v prirodzených polohách. Vďaka tomu zníži riziko zranenia počas cvičenia. Túto praktickú pomôcku používajú najčastejšie ľudia, ktorí majú problémy s kĺbmi a chcú podporiť ich stabilitu.

Využijete ich však aj počas tréningu s ťažkými váhami, keď chcete kĺbom dodať extra oporu. Hodia sa na silový tréning, tímové aj bojové športy a ďalšie športové či iné voľnočasové aktivity. Rovnako tak v období rehabilitácie po zranení.

Zobraziť viac

Druhy bandáží

1. Neoprénové bandáže: Majú elastický materiál, ktorý pevne obopne koleno, členok alebo lakeť. Stačí ho natiahnuť na končatinu a potom už môžete cvičiť. Vždy je ale potrebné zvoliť správnu veľkosť, aby bandáž dobre sedela.
  2. Omotávkové bandáže: Používajú sa na omotanie končatiny. Výhodou je, že si ju môžete stiahnuť podľa svojich potrieb. Hodí sa na lakeť, zápästie, koleno aj členok.
  3. Terapeutické bandáže: Súčasťou sú gélové vložky, ktoré si môžete podľa potreby schladiť, alebo ohriať. Bandáž potom využijete podľa typu ako obklad na hlavu, členok alebo koleno. Prináša úľavu, navodzuje pocit relaxácie a športovci ju využijú najmä v období rekonvalescencie po zranení.

V tejto kategórii nájdete aj tejpovacie pásky, ktoré sa hodia pri natiahnutí či preťažení svalov, šliach alebo úponov. Ľahko sa používajú a pri správnej aplikácii dobre držia. Využijú ich najmä športovci, ale aj ďalší ľudia, ktorí majú problémy s kolenami alebo inou časťou pohybového aparátu. Hodiť sa však môže tiež rehabilitačná páska, ktorá slúži na kompresné omotanie rôznych častí tela, ako sú kolená, lakte alebo členky. Dochádza tak k zmenám v prekrvení svalov, čo sa môže vo výsledku prejaviť lepšou pohyblivosťou danej končatiny. Športovci si túto metódu obľúbili pri rekonvalescencii oslabenej končatiny, ale aj pri príprave na záťaž.

Nechýba však ani sťahovacia páska na biceps BFR. Táto pomôcka funguje na systéme BFR (Blood Flow Restriction), čo je typ tréningu, ktorý je založený na lokálnom obmedzení prietoku krvi. Táto metóda sa v súčasnosti skúma pre jej možné pozitívne účinky na vytvorenie prostredia, ktoré by podporovalo rast svalov (svalovú hypertrofiu). Využijú ju tak hlavne siloví športovci. Nielen tí, ale aj priaznivci raketových športov potom ocenia aj kompresné návleky na ruky. Pre bežcov a ďalších vytrvalcov potom máme kompresné návleky na lýtka, ktoré môžu podporiť ich výkon.

Zobraziť menej

4 Položiek