tellmeGen DNA testy

DNA testy od výrobcu tellmeGen je kategória s domácimi DNA testami, ktoré vám pomôžu odhaliť viac informácií súvisiacich s vašim zdravím, výživou a životným štýlom. DNA si môžeme predstaviť ako taký genetický kód obsiahnutý v každej živej bunke. Tento kód je zároveň aj programom, ktorý hovorí nášmu telu, ako má správne fungovať. Genetika tak môže ovplyvniť prakticky každý aspekt nášho života. Určuje náš vzhľad, úspešnosť v športe, ale aj predpoklady pre určité zamestnanie. Rovnako tak môže mať vplyv aj na to, ako metabolizujeme a tolerujeme určité látky.

 Zobraziť viac

Do svojej DNA sa sami doma priamo pozrieť nedokážeme. Domáce DNA testy tak môžu byť skvelým prostriedkom na to, aby sme do nej mohli aspoň čiastočne nahliadnuť a lepšie pochopiť fungovanie niektorých procesov v našom tele.

S čím všetkým môžu DNA testy všeobecne pomôcť?

 • odhaliť zmeny na úrovni DNA, ktoré môžu spôsobovať rôzne ochorenia
 • zistiť, či máte predispozície k lepším výkonom vo vytrvalostnom alebo silovom športe
 • odporučiť ideálny šport na mieru vašim genetickým predpokladom
 • zistiť, ako telo reaguje na konkrétne živiny, a odporučiť prípadné zmeny jedálnička
 • detailne rozobrať gén ADIPOQ, ktorý sa spája s obezitou a úspešnosťou pri chudnutí
 • určiť optimálny príjem vitamínov a minerálnych látok
 • odhaliť potravinové intolerancie alebo sklony k prepuknutiu závislosti od alkoholu
 • určiť citlivosť na stres a stanoviť optimálny spánkový režim
 • odporučiť optimálnu starostlivosť o pleť

Ako si urobiť domáci DNA test?

Pri každom DNA teste máte inštrukcie, ako ho správne vykonať, a tiež všetky pomôcky, ktoré na to potrebujete. Príkladom môže byť napríklad Pokročilý DNA Test. Spravidla stačí len odobrať z bočnej strany dutiny ústnu vzorku slín do priloženej skúmavky, ktorú si potom vyzdvihne kuriér na vaše objednanie. Potom už len čakáte na výsledky, ktoré vám prídu napríklad prostredníctvom webovej alebo mobilnej aplikácie. Pri niektorých testoch je tiež možnosť objednať si navyše online konzultáciu so špecialistami, ktorí vám pomôžu s interpretáciou výsledkov. Navyše potom tiež odporučia zmeny, ktoré pomôžu so zlepšením kvality života po všetkých stránkach.

Pokiaľ sa človek bude orientovať podľa informácií, ktoré mu výsledky jeho DNA analýzy odporučia, môže optimalizovať zdravie, ľahšie schudnúť, upraviť jedálniček a tiež zlepšiť športový výkon.

Pokiaľ sa chcete o DNA testoch dozvedieť viac, nemal by vám ujsť náš článok Všetko, čo potrebujete vedieť o domácich DNA testoch.

 Zobraziť menej

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. GenePlanet (4)
 2. tellmeGen (1)
Právna kategória výrobku
Filtrovať podľa
 1. Pokročilý DNA test - tellmeGen
  Pokročilý DNA Test Kit - tellmeGen
  100%
  100 % (1)
  149,95 €

1 Položka