Bodylab24 CLA a HCA

CLA a HCA od výrobcu Bodylab24 je kategória produktov s obsahom konjugovanej kyseliny linolovej (CLA) a kyseliny hydroxycitrónovej (HCA). Ide o spaľovače tuku, ktoré sú vyhľadávané pri chudnutí a rysovaní postavy. Rovnako tak si ich obľúbili aj ľudia, ktorí znížili príjem stravy a hľadajú spôsob, ako sa cítiť viac nasýtení. Tieto suplementy fungujú najlepšie v kombinácii s cvičením a upraveným jedálničkom a môžu vám pomôcť získať ešte lepšie výsledky.

Zobraziť viac

Čo je to CLA a aké má účinky?

CLA patrí medzi omega 6 mastné kyseliny a prirodzene sa vyskytuje v potravinách, ako je mäso alebo mliečne výrobky. V koncentrovanejšom množstve ju ale nájdete aj v doplnkoch stravy. Prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi a tiež sa radí k obľúbeným spaľovačom tuku. Aj napriek tomu, že ide o mastnú kyselinu (tuk), v organizme sa dokáže zapojiť do metabolizmu, a ovplyvniť tak samotné spaľovanie a ukladanie tuku. Vďaka týmto účinkom sa suplementy s CLA často používajú pri chudnutí. Veľkej obľube sa navyše teší medzi kulturistami a bodybuildermi, ktorí chcú schudnúť podkožný tuk a zároveň si udržať maximum svalovej hmoty.

Ako sa CLA užíva?

CLA sa najčastejšie užíva 1 – 3-krát denne vo forme kapsúl spoločne s jedlom alebo pred tréningom. Denná dávka sa pohybuje v množstve 3 200 – 6 400 mg CLA.

Čo je to HCA a aké má účinky?

HCA je chemická zlúčenina, ktorá sa prirodzene nachádza v tropických rastlinách, ako je napríklad garcínia kambodžská. Táto biologicky aktívna látka je cenená pre svoj vplyv na zvýšenie pocitu sýtosti a uspokojenia z jedla. Vďaka tomu môže byť ľahšie dodržiavať kalorický deficit a jesť menšie množstvo jedla. To je hlavný dôvod prečo sa bežne pridáva do komplexných doplnkov stravy na podporu chudnutia.

Ako sa HCA užíva?

HCA sa typicky suplementuje 1 – 3-krát denne v čase pred tréningom alebo 30 – 60 minút pred jedlom. Jedna dávka obsahuje 500 – 1000 mg HCA.

Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.