STRIX Záťaže a závažia

Záťaže a závažia od výrobcu STRIX  sú pomôcky na cvičenie, ktoré zvyšujú efektivitu tréningu doma, vo fitku, ale aj pri rôznych outdoorových aktivitách. Medzi fitness pomôckami totiž nájdete aj závažia, ktoré si môžete pripevniť na rôzne časti tela alebo vziať do rúk. Vďaka tomu získate väčšiu záťaž a tréning pre vás zase bude o niečo väčšia výzva. Takéto pomôcky skvele využijú siloví aj vytrvalostní športovci.

Zobraziť viac

Ako používať tieto tréningové pomôcky?

• Záťažové vesty patria medzi univerzálne cvičebné vybavenie, ktoré využijú siloví aj vytrvalostní športovci. Stačí si nasadiť optimálnu hmotnosť a tréning sa môže začať. Pokročilí športovci ocenia túto pridanú záťaž napríklad pri zhyboch. Rovnako sa však dá využiť aj pri drepoch, výpadoch a ďalších silových cvikoch na celé telo. Vesta sa dá použiť ako prídavná záťaž aj pri behu či chôdzi, čím spálite viac kalórií a budete rýchlejšie chudnúť.
  • Ketllebelly, medicinbaly, slam bally a posilňovacie vaky sú workout pomôcky, ktoré pravidelne používajú crossfit športovci, fanúšikovia kruhových tréningov a ďalší športovci, ktorých cieľom je zlepšovať svoju silu, rýchlosť a výbušnosť. Toto cvičebné vybavenie sa skvele hodí do domácej posilňovne, napríklad na drepy či výpady. Ak budete v gyme, môžete si slam ballom či medicinbalom hádzať so svojím sparing partnerom. Posilňovací vak potom môžete použiť na tréning premiestňovania a kettlebell zase pri cvičení swingov. Tieto fitness pomôcky vás povedú na ceste k tomu, aby sa z vás stali všestranní športovci.
  • Závažie na členky a zápästia používajú pri domácom posilňovacom tréningu najmä ženy, ktoré chcú vytvarovať a spevniť svoju postavu. Pripnutím na členky získajú prídavnú záťaž, ktorú využijú napríklad pri unožovaní, zanožovaní a podobne. Pripnutím na zápästia zase zvýšia záťaž hornej polovice tela, ktorú môžu využiť napríklad pri tréningu fit boxu. Túto vychytávku však ocenia aj vytrvalostní športovci, ktorí si môžu pripevniť závažia na zápästia či členky pri behu. Taký tréning pre nich potom bude oveľa náročnejší, čo zúročia napríklad pri pretekoch.

Ak hľadáte efektívne fitness príslušenstvo, ktoré vám pomôže zlepšovať sa po silovej aj vytrvalostnej stránke, určite v tejto kategórii nájdete všetko, čo potrebujete.

Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.