STRIX Xylitol

Xylitol od výrobcu STRIX je kategória produktov so xylitolom, ktorý bežne nájdeme aj v prírode. Obsahujú ho napríklad niektoré druhy ovocia, zeleniny alebo breza. Často sa mu preto hovorí brezový cukor. Patrí medzi cukrové alkoholy (polyoly) a má z nich najvyššiu sladivosť, ktorou sa vyrovná aj bežnému (repnému) cukru. Od neho sa však líši nižším glykemickým indexom a menším vplyvom na hladinu krvného cukru v tele. 

V porovnaní s cukrom má navyše približne o 40 % menej kalórií. Je preto ideálny pre ľudí, ktorí sa snažia znížiť energetický príjem, schudnúť alebo jesť menej cukru. V prípade, že xylitolom nahradíte cukor, prispejete tiež k zachovaniu mineralizácie zubov, čím môžete podporiť svoje dentálne zdravie.

 Zobraziť viac

Ako používať xylitol? 

Má všestranné využitie a hodí sa všade tam, kde sa bežne pridáva cukor. Je preto ideálny na sladenie čaju, kávy, miešaných drinkov a iných nápojov. Takisto ho môžete použiť pri varení a pečení vašich obľúbených zdravých dobrôt. Získate takmer rovnakú chuť, zároveň aj menšiu energetickú hodnotu výsledného jedla či nápoja.   

Oslaďte si život so xylitolom, ktorý má až o 40 % menej kalórií ako cukor.  

Ak sa chcete dozvedieť viac o xylitole, prečítajte si náš článok Náhrady cukru - ktoré sladidlo je pre vás najvhodnejšie?

 Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.