Xylit 1000 g - ESN

Xylit či Xylitol je 100% prírodné sladidlo, ktoré má nízky glykemický index a pomalšie sa vstrebáva. Je vhodný aj pre diabetikov, vegánov a vegetariánov. Je to nízkokalorické sladidlo- obsahuje menšie množstvo energie a kalórií. Xylit je v práškovej forme, ktorá sa ľahko rozpúšťa.

12,95 €

9,95

Nie je na sklade

 

Xylit - Xylitol, prírodné sladidlo s nízkym glykemickým indexom, vhodné aj pre diabetikov, vegánov a vegetariánov 

Xylit či Xylitol je brezový cukor - druh prírodného cukru. Chemickou štruktúrou sa jedná o cukrový alkohol, no chuťou a vzhľadom je takmer identický so sacharózou, teda bežným cukrom. V porovnaní so sacharózou má však viaceré vlastnosti, ktoré z neho robia zdravšiu alternatívu. Prirodzene sa vyskytuje v mnohých druhoch ovocia a zeleniny, no aj v ľudskom tele.

Jednou z hlavných výhod brezového cukru je jeho nízky glykemický index, ktorý sa nachádza na hodnote 7. To znamená, že sa pomalšie vstrebáva a iba veľmi málo ovplyvňuje hladinu cukru v krvi. Pre spracovanie xylitolu telom nie je potrebný inzulín, vďaka čomu je vhodný aj pre diabetikov.

 

xylit esn sladidlo

 

Brezový cukor navyše obsahuje menšie množstvo energie ako bežný cukor, no má takmer rovnakú sladivosť. Na 100 gramov obsahuje približne 240 kalórií, čo je približne o 40% menej. To znamená, že náhradou sacharózy xylitolom budú vaše jedlá a nápoje rovnako sladké, no budú obsahovať menšie množstvo energie.

V porovnaní s bežnými cukrami má xylitol jednu veľkú výhodu. Nespôsobuje totiž zubné kazy. Baktérie nachádzajúce sa v ústnej dutine ho nie sú schopné metabolizovať, takže v ústach nevzniká kyslé prostredie zodpovedné za narúšanie zubnej skloviny. Práve preto je xylitol často používaný ako sladidlo v rôznych žuvačkách či iných produktoch. Existuje viacero náhrad klasického cukru, z pomedzi ktorých xylitol však nepochybne vyčnieva vďaka svojim pozitívnym vlastnostiam.

 

Xylit a jeho výhody

  • 100% prírodný cukor
  • nízkokalorické sladidlo
  • jemný prášok - ľahko rozpustný
  • má nízky glykemický index
  • pomalšie sa vstrebáva
  • vhodný pre vegánov a vegetariánov
  • vhodný aj pre diabetikov

 

Zloženie

Sladidlo Xylitol.

 

Dávkovanie

Rovnako ako cukor.

 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnotyv 100 g
Energetická hodnota1004 kJ / 240 kcal
Tuky0 g
   z toho nasýtené tuky0 g
Sacharidy100 g
   z toho cukry0 g
   z toho viacmocné alkoholy100 g
Vláknina0 g
Bielkoviny0 g
Soľ0 g

Napíšte vlastnú recenziu

Vaše hodnotenie: Xylit 1000 g - ESN

Ako by ste ohodnotili tento produkt? *

 1 hviezda2 hviezdy3 hviezdy4 hviezdy5 hviezd
Kvalita

Hodnotenie príchutí:

  • Reload captcha

Položiť otázku o produkte Xylit 1000 g - ESN

  • Reload captcha

* Povinne vyplnené polia

 
Príchuť
Hodnotenie
Počet hodnotení
//Asynchronous click tracking code