Vitamín D3 2000 IU 90 tab - Natrol

Výrobca: Natrol

Vitamín D3, nazývaný tiež slnečný vitamín je veľmi dôležitý vitamín pre ľudský organizmus. Pomáha pri problémoch a chorobách kostí, obličiek, kĺbov a zubov. Jedna kapsula obsahuje až 2000 IU Vitamínu D3, čo je dostatočná dávka k zlepšeniu kondície imunitného systému, štítnej žľazy a dosiahnutie dobrého športového výkonu.

Dlhodobo nedostupný

Vitamín D3 2000 IU - nevyhnutný pre lepšiu kondíciu imunitného systému, dobrý športový výkon, ako ajcelkové zdravie

Vitamín D3, nazývaný aj slnečný vitamín, je veľmi dôležitý. Jeho nedostatok môže súvisieť s chorobami kostí, kĺbov a obličiek, so zníženou dýchacou činnosťou, ako aj so zubným kazom. Nízka hladina vitamínu D môže zvýšiť aj náchylnosť k niektorým chorobám. Pri dostatočnom prísune vitamínu D sa zlepšuje kondícia imunitného systému, taktiež štítnej žľazy, umožní sa dosiahnutie vynikajúceho a rovnomerného športového výkonu.

vitamín D3 natrol

Vitamín D sa tvorí v koži pôsobením slnečného žiarenia, samotné UV žiarenie a intenzita tvorby vitamínu D sú podmienené mnohými ťažko ovplyvniteľnými faktormi (ročné obdobie, zemepisná poloha, čas, vek, znečistenie ovzdušia, sfarbenie pokožky, atď.). Z toho vyplýva, že v niektorých obdobiach roka, je prísun vitamínu D, ako výživového doplnku nevyhnutný. Vitamín D podporuje vstrebávanie a využitie vápnika a fosforu, čo je základom pre správny rozvoj a udržanie zdravých kostí a zubov. Vitamín D3 je nevyhnutný pre prirodzený vývin a prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi, čím podporuje správny vývoj dieťaťa.

Vitamín D3 a jeho výhody

• prispieva k správnemu vstrebávaniu/využitiu vápnika a fosforu
  • prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi, udržiavaniu zdravých kostí a zubov
  • prispieva k udržaniu správneho fungovaniu svalov
  • prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému
  • zohráva úlohu v procese delenia buniek
  • rýchlo sa rozpúšta

Užívajte jednu tabletu denne. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov nechajte tabletu pred prehltnutím rozpustiť v ústach. Nie je potrebné zapíjať vodou.

Nutričné hodnoty1 dávka (1 tab)
Vitamín D3 (cholecalciferol) 2000 IU

Ďalšie zložky

Xylitol, celulózová guma, PVP, prírodná aróma jahody, repa prášok, oxid kremičitý, kyselina jablčná, kyselina stearová, stearan horečnatý, kyselina citrónová, maltodextrín, modifikovaný potravinársky škrob. Obsahuje pšenicu.

Uchovávajte mimo dosahu detí. Deťom do 4 rokov len pod vedením pediatra. Poraďte sa s lekárom ak ste tehotná alebo dojčíte. Skladujte na chladnom, suchom a tmavom mieste. Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy (vitamín, výživový doplnok). Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Hlavná kategória Vitamín D
Ostatné kategórie Vitamíny