Vitamín D3 180 kaps - Myprotein

Výrobca: Myprotein

Vitamín D3 od spoločnosti Myprotein prispieva k normálnemu fungovaniu kostí a svalov, taktiež pozitívne vplíva na fukciu imunitného systému. V neposlednom rade vitamín D3 udržuje hladinu vápnika v tele.

Dlhodobo nedostupný

Vitamín D3 - MyProtein

Vitamín D sa nachádza v niektorých potravinách. Tí, ktorí sú málo vystavení priamemu slnečnému žiareniu, sú viac náchylní na nedostatok vitamínu D. Vitamín D je najviac známy pre svoju schopnosť udržiavať zdravé kosti, zuby a kĺby.

Vitamín D je k dispozícii v dvoch formách, D2 a D3. Bolo dokázané, že vitamín D3 sa zdá byť viac než trikrát účinnejší ako vitamín D2. Náš vitamín D3 je dostupný v tekutej forme.

Nedávny výskum ukázal, že vitamín D je silný imunitný simulant a silnejší nástroj v boji proti chorobe a vírusom než vitamín C. Môže trvať niekoľko mesiacov, aby sa vitamín D nahromadil v tele. Odporúča sa užívať vitamín D na jeseň, aby pomohol v boji proti sezónnym ochoreniam v súvislosti so zimou.

Zo športového hľadiska je vitamín D dôležitý pre zlepšenie a udržanie výkonu. Vitamín D znižuje zápal v telesných tkanivách, často spôsobený pretrénovaním a intenzívnym cvičením. Svaly tak môžu zregenerovať rýchlejšie. Je dokázané, že hladiny vitamínu D sú spojené s udržaním sily tým, že môžu zvýšiť veľkosť a počet rýchlych svalových vlákien. Vzhľadom k tomu, nedostatok môže byť spojený s chronickou bolesťou pohybového systému, oslabením imunitného systému a zápalom.

Pre udržanie zodpovedajúcej hladiny vitamínu D by sa športovci podľa štúdie mali snažiť skonzumovať viac než 2000iu denne.

Výhody

• môže posilniť funkcie imunity
  • pomáha telu sa zotaviť po cvičení
  • zlepšuje zdravotný stav kostí a zubov

Odporúčané dávkovanie

Odporúčame konzumovať 1 kapsulu denne, najlepšie s jedlom.

Nutričné hodnoty1 dávka (1 kaps)
Vitamín D3 62,5 μg (2500 IU)

Slnečnicový olej, Vitamín D3, Softgel (želatína, glycerín, voda)

Neobsahuje umelé farbivá, konzervanty, kvasnice, glutén, škrob a laktózu. Bez pridanej soli a cukru. Bez GMO.

Hlavná kategória Vitamín D
Recenzie od zákazníkov Vitamín D3 180 kaps - Myprotein