Vitamin E - MyProtein

Výrobca: Myprotein

Vitamín E je vitamín, ktorý je nevyhnutný pre zdravie srdca, plodnosť, obehový systém, imunitu, tvorbu bielych krviniek. Tento silný antioxidant, ktorý znižuje škody spôsobené voľnými radikálmi, odporúčame každému športovcovi a športovkyni. Obsahuje až 400 IU vitamínu E a žiadne iné látky.

Dlhodobo nedostupný

Vitamín E pre zdravie srdca, obehového systému, imunity, ale aj plodnosti

Vitamín E je jedným z najpuplárnejších vitamínov, ktoré užíva veľké množstvo ľudí po celom svete. Vitamín E (400 IU) je vďaka jednoduchým softgel kapsulám jednoduché prehĺtať. Tento vitamín sa často odporúča tehotným ženám alebo ženám, ktoré chcú zvýšiť svoju plodnosť, no odporúča sa všetkým ľuďom, pretože ponúka množstvo výhod pre zdravie srdca a obehového systému. Je to silný antioxidant, ktorý znižuje škody spôsobené voľnými radikálmi v tele a potenciálne znižuje riziko vzniku rakovinu.

vitamin E myprotein

Pozostáva z množstva organických zlúčením, známych ako tokoferoly, ktoré sa prirodzene vyskytujú v mnohých potravinách, vrátane rastlinných olejov a obilnín. Existuje celý rad rôznych tokoferolov, ktoré tvoria vitamín E, avšak majú mierne odlišné vlastnosti. Najsilnejší zo 7 rôznych tokoferolov je D-Alpha Tocoperol, ktorý sa nachádza aj v tomto výrobku, a ponúka veľmi silné antioxidačné výhody, rovnako ako nenahraditeľnosť pre telo kvôli úlohe v syntetizáciu lipoproteínov s vysokou hustotou (HDL cholesterol).

O tomto vitamíne E je známe, že ho telo potrebuje na rôzne účely, vrátane produkcie buniek. Vitamín E hrá obzvlášť dôležitú úlohu pri výrobe bielych krviniek, čo je nevyhnutné pre posilnenie imunitného systému. Najčastejšie sa však používa pri liečbe neplodnosti, a dokonca aj názov tokoferol pochádza z gréckeho slova, ktoré označuje pôrod. Vitamín E totiž zvyšuje plodnosť u mužov aj žien, vzhľadom na jeho použitie pre zlepšenie funkcie krvného obehu a produkciu zdravých buniek.

Vitamín E a jeho účinky

• ako biologický antioxidant chráni bunky pred starnutím a voľnými radikálmi
  • znižuje poškodenie DNA a chromozómov
  • zlepšuje fyzickú a sexuálnu výkonnosť
  • zvyšuje detoxikačnú schopnosť pečene
  • omladzuje pokožku, zamedzuje tvorbe vrások
  • účinný pri reume, problémoch s kĺbovými chrupavkami a spojivovým tkanivom
  • zvyšuje pružnosť cievneho tkaniva
  • zmierňuje menštruačné problémy
  • znižuje tvorbu krvných zrazenín
  • hrá dôležitú ulohu pri prevencii srdcovo-cievnych chorôb
  • zabezpečuje optimálny vzrast (prejavom nedostatku je trpasličí vzrast alebo gigantizmus)
  • chráni pokožku pred ultrafialovým žiarením
  • podporuje imunitný systém
  • zastáva úlohy dôležité pre správne trávenie a metabolizmus tukov
  • bojuje proti vyčerpanosti

Nedostatok vitamínu E spôsobuje:

• porucha nervového systému, svalov
  • zvýšenie peroxidácie tukov v pečeni
  • anémia
  • starecké škvrny na rukách
  • suchá koža, mastné vlasy
  • neplodnosť

vitamin E myprotein

Vitamín E a jeho kľúčové výhody

• Silný antioxidačný účinok
  • Posilňuje imunitný systém a produkciu bielych krviniek
  • Udržuje zdravé cievy a produkuje HDL cholesterol

Vitamín E (ako d-alfa tokoferol prep), Softgel (želatína, glycerín).

Bez umelých farbív a konzervačných látok, kvasníc, lepku, škrobu a laktózy. Bez prídavku soli (chlorid sodný) alebo cukru. GMO free.

Ako doplnok stravy užívajte 1 kapsulu denne, a to najlepšie s jedlom.

Nutričné informácie

Nutričné hodnoty1 kapsula