Tyčové istenie - GymBeam

Tyčové istenie na posilňovaciu klietku ponúka bezpečný spôsob odloženia osi pri cvičení. Jednoducho ho upevníte na bočné strany konštrukcie do potrebnej výšky podľa cviku. Keď vám potom na tréningu počas série už nezostane dosť síl na vrátenie naloženej osi na držiak, môžete ju odložiť na toto tyčové istenie. Ide tak o vhodnejšie riešenie ako pustiť ťažkú tyč na zem.

Tyčové istenie na posilňovaciu klietku slúži na bezpečné odloženie osi pri tréningu drepov, bench pressu a iných cvikov

Tyčové istenie je praktická pomôcka na odloženie osi, ktorá sa jednoducho pripevní na posilňovaciu klietku. Podľa zvoleného cviku si ju ľahko ukotvíte na bočnej strane konštrukcie do potrebnej výšky. V prípade drepu sa spravidla umiestňuje 2 – 3 cm pod os v dolnej polohe drepu. Podobne postupujete aj pri bench presse. Tyčové istenie by malo byť len pár centimetrov pod najnižším miestom, kam sa os pri cviku dostane. Vďaka tomu môžete naloženú tyč na istenie bezpečne položiť.

Túto pomôcku oceníte najmä v situácii, keď vám na konci série alebo v jej priebehu už nebude zostávať sila na odloženie ťažkej osi na držiaky. Po jej umiestnení na tyčové istenie môžete potom z osi pohodlne zložiť kotúče, položiť ju späť na držiaky a pokračovať v tréningu. Nemusíte sa tak obávať, že pri tréningu pustíte naloženú tyč na zem a môžete cvičiť s vyššími váhami aj bez sparing partnera.

Hodí sa najmä pri tréningu s osou, na ktorej sú naložené kotúče. Dĺžka plochy na umiestnenie činky je 104 cm a celková dĺžka tyčového istenia je 127 cm. Ocenia ho tak všetci jedinci, ktorí si zariaďujú fitko či domácu posilňovňu. V balení nájdete 2 kusy tyčového istenia, ktoré majú celkovú nosnosť až 300 kg. Je kompatibilný s posilňovacou klietkou GymBeam.

Tyčové istenie - GymBeam

Tyčové istenie a jeho výhody

• praktická pomôcka na odloženie osi
  • ľahko sa s ním manipuluje