STRIX Trhačky a háky

Trhačky a háky od výrobcu STRIX patria medzi základné fitness pomôcky, a sú to kusy látky alebo kože, ktoré oviniete okolo zápästia a činky, čo vám uľahčí dvíhanie ťažkého závažia. Trhačky umožňujú vyšší výkon, väčší komfort v posilňovni, posilnenie úchopu, čo má v konečnom dôsledku aj pozitívny vplyv na rast svalovej hmoty, objemu a sily. Háky sú zas zvyčajne tvorené vysokokvalitnou oceľou a kožou alebo inou nekĺzavou tkaninou, avšak sú vyrobené tak, aby bránili spätnému otvoreniu. Toto fitness príslušenstvo je už dnes v posilňovni bežné a nepoužívajú ho len profesionálni kulturisti, ale aj bežní návštevníci posilňovne, powerlifteri a iní siloví športovci.

 Zobraziť viac

Výhody hákov a trhačiek:

• využívajú sa hlavne pri silových športoch
• uľahčujú zdvíhanie ťažkých váh
• udržiavajú správny úchop
• výborne chránia zápästia
• chránia pred zranením
• používajú sa pri každom druhu zdvihu
• sú vhodné pri cvikoch na chrbát, hamstringy, brušné svaly vo vise
• zlepšujú výkon a silu, a tým podporujú aj nárast svalovej hmoty
• urýchľujú dosahovanie cieľov

 

Typy trhačiek

Existuje viacero typov trhačiek, ako trhačky so slučkou, olympijské trhačky či hákovité trhačky, známe aj ako háky. Pri ich výbere sa oplatí investovať a vybrať si kvalitnejší materiál, čím znížite riziko úrazu.


Trhačky so slučkou

Trhačky so slučkou sú základný typ, ktorý sa prispôsobí širokému spektru športovcov práve vďaka svojej rôznorodosti z hľadiska materiálov a dĺžky. Najčastejšie sú vyrobené z látky alebo kože, a vďaka svojej konštrukcii so slučkou je jednoduché si ich obmotať okolo zápästia a prispôsobiť. Niektorým však môže stáť v ceste zvyšná látka, ktorá môže zavadzať a pokaziť zdvih činky.


Olympijské trhačky

Olympijské trhačky tvoria v podstate uzatvorenú slučku, ktorá umožňuje rýchle pripevnenie na tyč. Jednoducho ich omotáte okolo činky a rovnako jednoducho aj ich aj zbavíte. To je výhoda pri ťažkých váhach, keď rýchlo potrebujete pustiť činku. Tým, že tvoria uzavretú slučku, nemôžete si ich nastaviť okolo zápästia veľmi tesne. Pri tomto type trhačiek uprednostnite kvalitnejší materiál, ktorý zvýši bezpečnosť úchopu.  


Hákovité trhačky alebo háky

Háky sú bežnou a veľmi populárnou pomôckou pri silových športoch. Hákovité trhačky sú obľúbené hlavne z toho dôvodu, že ich nie je potrebné omotávať. Štandardná tyč sedí pohodlne do háčikov, avšak pri špeciálnych tyčiach sa môže stať, že vám nebudú pasovať.


Pozrite si inštruktážne video ako používať trhačky: 

Pre viac informácii si prečítajte článok Trhačky: prečo, ako a kedy ich používať?

 Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.