Taurín - GymBeam

Taurín je neesenciálna aminokyselina a častá zložka výživových doplnkov alebo energy drinkov. Plní v tele viacero funkcií, ktoré majú pre športovcov a aktívnych ľudí zásadný význam. Je dôležitý pri procesoch v nervovej sústave, vstrebávaní tukov alebo pre reguláciu objemu buniek.

Taurín - aminokyselina, ktorá reguluje objem buniek a je dôležitá pri spracovaní tukov

Taurín je neesenciálna aminokyselina, ktorá sa v ľudskom tele nachádza v svalovom tkanive, mozgu alebo viacerých orgánoch. Plní niekoľko funkcií v nervovom systéme, poskytuje tiež materiál pre tvorbu žlčových solí. Práve žlčové soli sa podieľajú na štiepení a spracovaní tukov, pomáhajú vstrebávať vitamíny rozpustné v tukoch a vylučovať odpadové látky z organizmu. S tým je spojený benefit taurínu pre športovcov a fyzicky aktívnych ľudí - pomáha sa zbavovať odpadových látok, ktoré vedú k únave a spaľovaniu svalov. Toxíny sa z ľudského tela vyplavujú vďaka žlči a nedostatok žlčových solí spôsobuje hromadenie toxínov v tele.

Taurín - GymBeam

Taurín a jeho výhody:

• 100 % čistý taurín
  • je dôležitý pre vstrebávanie vitamínov rozpustných v tukoch
  • pomáha telu zbavovať sa odpadových látok
  • je potrebný pre tvorbu žlče

100% Taurín.

Pridajte 1 až 3 g taurínu do 250-350 ml vody alebo ovocného džúsu a vymiešajte v šejkri. Užívajte 1-2x denne, pre podporu fyzického výkonu cca 30 minút pred tréningom a môžete ho užiť aj po tréningu.

Nutričné hodnotyv 100 g
Taurín 100 g

Doplnok výživy. Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chránte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte doporučenú dennú dávku.

Skupina príchute prírodná chuť
Vegánsky áno
Zmes číry
Forma práškový
Hlavná kategória Predtréningové stimulanty

Recenzie od zákazníkov Taurín - GymBeam
Prezeráte si:Taurín - GymBeam

-pracujem v práci s velkou psychickou záťažou , žial 8h bez obednajšej prestávky, s peniazmi a denne vybavím okolo 100 zákazníkov , vdaka taurínu nemám extrémne bolesti hlavy zo sústredenia sa a viem to v práci vydržať . - odporúčam ako 10 bodov z 10-tich - energeticke napoje sú "chvílková zaležitosť " oproti taurínu - taurín nieje nebezpečný pre srdce (pre niektorých ludí) ako energet.nápoje koli vysokým dávkam kofeínu v nich - taurín nieje ani návykový (cez víkendy fungujem bez taurínu lebo niesom v práci a fungujem úplne v pohode )

Balenie (g) Hodnotenie Cena Špeciálna cena Skladom
250 g
500 g
Čo je lepšie uživať pred treningom taurin alebo citrulín malát?
Čo je lepšie uživať pred treningom taurin alebo citrulín malát?
Dobrý deň, ideálna je kombinácia týchto dvoch zložiek, kedže každá z nich má iný požadovaný efekt, taurin zlepšuje koncentráciu a regeneráciu, citrulín prekrvenie svalstva a svalovú silu.

Ladislav, team GymBeam
Kombinácia s ostatnými suplementmi
Musí sa to brať samostatne, alebo sa to môže zamiešať napríklad do proteínu a vypiť spolu? Samozrejme s rovnakým množstvom vody ako je odporúčané.
Kombinácia s ostatnými suplementmi
Dobrý deň, taurin je vhodnejsie kombinovat s latkami, ktore maju pribuzne ucinky a okamzity vplyv (pred treningom), cize skor s kreatinom, kofeinom, l-karnitinom, synefrinom atd. Samozrejme je mozne ho uzivat aj s proteinom, ale kedze je protein vhodnejsie uzivat po treningu a taurin zasa pred treningom tak je to zbytocne. Kazdopadne existuju pripady kedy je tato kombinacia vhodna a efektivna.

Ladislav, tím GymBeam
Hodnota odmerky v balení
Chcel by som sa spýtať koľko má gramov odmerka v balení.
Hodnota odmerky v balení
Dobrý deň, odmerka v taurine by mala byt taka mensia, vhodna na jednu davku taurinu cca 3g, ak je rovnaka ako v kreatine tak potom az 5g. V starsich baleniach boli este klasicke 5g odmerky podobne ako v kreatine ale v tych novsich by mali byt tie mensie na 3g prasku.

Ladislav, tím GymBeam