STRIX Stévia

Stévia od výrobcu STRIX je kategória produktov obsahujúca sladidlá, ktoré sa používajú pri zdravšom varení či pečení. Najčastejšie totiž obsahujú steviol-glykozidy, ktoré sa získavajú z častí rastliny stévia sladká (Stevia rebaudiana). Tá má prirodzene sladkú chuť a v porovnaní s cukrom dokonca 200 až 300-krát vyššiu sladivosť. V jedle teda stačí použiť niekoľkonásobne menšie množstvo. 

Ďalšou výhodou je, že ide o bezkalorické sladidlo s nulovým glykemickým indexom. Ak ho použijete ako náhradu cukru, jednoducho tak znížite svoj energetický príjem. Vďaka tomu sú tieto produkty obľúbené medzi ľuďmi, ktorí sa snažia schudnúť a jesť menej cukru. Využijú ich tiež jedinci, ktorí chcú zdravšie sladiť. Majú formu rozpustného prášku, kvapiek, tabliet alebo sirupu.

 Zobraziť viac

Ako používať stéviu?

Sladidlá so steviol-glykozidmi využijete na prípravu mnohých zdravých pokrmov. Hodia sa ako náhrada cukru pri pečení sladkých dezertov a na osladenie obilnej kaše, jogurtu alebo tvarohu. Vo forme kvapiek alebo rozpustných tabliet sú vhodné do čaju, kávy a iných nápojov. 

Chcete sa dozvedieť viac o stévii? Potom by vám nemal ujsť náš článok Stévia: 100 % prírodné sladidlo s množstvom zdravotných výhod.

 Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.