BSN Sladidlá

Sladidlá od výrobcu BSN je kategória produktov na dochutenie sladkých či slaných jedál a nápojov. Nájdete medzi nimi zdravšie alternatívy cukru, nízkokalorické alebo bezkalorické sladidlá. Potešia teda každého, kto sa snaží znížiť energetický príjem, schudnúť alebo obmedziť cukor v jedálničku, nechce sa však vzdať sladkých jedál. Nechýbajú tu ani medy alebo prírodné sirupy, ktoré sú vhodné na varenie, pečenie či do nápojov. Na svoje si takto prídu všetci milovníci sladkých dobrôt.

 Zobraziť viac

Najznámejšie druhy sladidiel

Stévia je kategória obsahujúca produkty so sladidlami rastlinného pôvodu. Možno aj vďaka tomu patria medzi najobľúbenejšie alternatívy cukru. Na rozdiel od neho sú typicky bezkalorické a majú 200 až ⁠300-krát vyššiu sladivosť. Sladidlá z rastliny stévia majú najčastejšie formu prášku, kvapiek alebo tabliet. Používajú sa ako náhrada cukru pri pečení, ale aj na prípravu rôznych nápojov. 

Ďalšou vyhľadávanou alternatívou cukru je xylitol, ktorý je známy pod názvom brezový cukor. Ten je takisto vhodný pre všetkých ľudí, ktorí chcú ušetriť kalórie. V porovnaní s bežným (repným) cukrom má totiž rovnakú sladivosť, ale obsahuje približne o 40 % menej kalórií. V prípade, že xylitolom nahradíte cukor, prispejete navyše k zachovaniu mineralizácie zubov. Je vhodný na varenie, pečenie aj do rôznych nápojov.

Ak chcete sladiť za nula kalórií, môžete siahnuť po erythritole. Okrem toho, že je bezkalorický, má tiež nulový glykemický index, vďaka čomu nezvyšuje hladinu krvného cukru. Ďalšou výhodou je, že dosahuje až 70 % sladivosti cukru. Ide teda o ideálneho pomocníka v diéte. Má prirodzene sladkú chuť, ktorá vylepší vaše kaše, dezerty alebo smoothie. 

V prípade, že radi pečiete, v komore by vám nemal chýbať med. Ten sa vďaka obsahu prospešných látok a lahodnej chuti používa ako zdravšia alternatíva cukru. Má široké možnosti použitia. Okrem pečenia sladkých dobrôt ho využijete na osladenie kávy, čaju, smoothie alebo obilných kaší. Takisto sa používa do marinád na mäso alebo ako súčasť šalátových dresingov.  

Ďalšie alternatívy a náhrady bežného cukru nájdete medzi ostatnými sladidlami. V tejto podkategórii si prídu na svoje najmä milovníci prírodných chutí. Nájdete v nej totiž datľový, agávový alebo javorový sirup. Pri pečení oceníte aj datľovú pastu alebo ovocný prášok BIO lucuma, ktorý pochádza zo sladkých plodov rastliny Pouteria lucuma

Vyberte si zo širokej ponuky sladidiel, ktoré využijete na prípravu zdravých dezertov a ďalších jedál. 

Ak sa chcete dozvedieť viac o sladidlách, prečítajte si článok Náhrady cukru - ktoré sladidlo je pre vás najvhodnejšie?

 Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.