Proteín Magnum - Gym Beam

Výrobca: GymBeam
Hodnotenie:
78 %

Proteín MAGNUM je vyrobený z piatich kvalitných druhov proteínov, ktoré sú vhodné pre maximálnu a dlhotrvajúcu anabolickú fázu. Výsledkom pôsobenia tejto zmesi je rast svalovej hmoty, sily a výkonnosti. 

5/2015 bola vyrobená posledná várk tohto proteín. Náhradou v sortimente by mal byť Srvátkový proteín WPC80 od firmy GymBeam, ktorý bude v predaji od 28.10.2015

Dlhodobo nedostupný
 

Viaczložkový proteín Magnum na ráno, večer aj po tréningu

Proteín MAGNUM je vyrobený pre maximálnu a dlhotrvajúcu anabolickú fázu. Výsledkom pôsobenia tejto zmesi je rast svalovej hmoty, sily a výkonnosti. Zásobovanie tela dostatočným množstvom vysokokvalitných proteínov je rozhodujúce pre udržanie pozitívnej dusíkovej bilancie. Aminokyseliny a peptidy zo srvátkových, hovadzích a sójových proteínov prechádzajú cez tráviaci systém rýchlo, čoho výsledkom je rýchle zvýšenie hladiny aminokyselín v krvi a okamžitá stimulácia proteínovej syntézy. Pšeničný  proteín je trávený  pomalšie a predlžuje výstavbovú fázu až na 6 hodín, čo je výhoda oproti čisto srvátkovým proteínom.

 

Proteíny v Magnume:

  • Srvátkový koncentrát WPC:  Proteínový srvátkový koncentrát je v súčasnosti najviac využívaný zdroj bielkovín v proteínových doplnkoch výživy. Vďaka vyššiemu podielu laktózy (4-6%) a mliečneho tuku (do 6%) sú tieto proteíny mimoriadne lahodné a chutné. Pomer bielkovín obsiahnutých v srvátkových koncentrátoch je na úrovni od 50-85 %. Srvátkový koncentrát je vhodný do objemovej prípravy športovcov, do tzv. objemovky, keďže obsahuje vyšší podiel tuku a cukru oproti izolátom, a taktiež ním možno zvýšiť príjem bielkovín medzi jedlami, ak strava neobsahuje požadované množstvá bielkovín potrebných na svalový rast.

Srvátka

 

  • Hydrolizovaný hovädzí proteín:  Hydrolyzovaný (naštiepený- predtrávený) hovädzí proteín je vôbec najkvalitnejší možný zdroj bielkovín. Z hľadiska využiteľnosti a stráviteľnosti stojí na samej špičke všetkých bielkovinových zdrojov. Zjednodušene povedané, tento proteín prúdi bez akýchkoľvek strát ihneď do svalových buniek. Vďaka hydrolýze (predžuvanie) nezaťažuje tráviaci systém a tráviaci čas je tak skrátený na minimum. Pri použití hydrolyzovaného hovädzieho proteínu sa nevyskytujú žiadne zo známych negatívnych prejavov iných proteínov, akými sú nadúvanie, plynatosť alebo hnačka- a to ani pri užití skutočne veľkých dávok. Z uvedeného hľadiska je tento zdroj bielkovín veľmi vhodný pre ľudí, ktorí chcú do svojho jedálnička zaradiť veľmi vysoké množstvo kvalitných bielkovín a rovnako pre všetkých, ktorí majú ťažkosti s trávením bielkovín obsiahnutých v bežných proteínových doplnkoch.
 

 Beef

 

  • Hydrolizovaný pšeničný proteín:  Ďalším rastlinným zdrojom rastlinných bielkovín je pšenica, ktorá obsahuje vysoké množstvo glutamínu. Na konci výrobného procesu vznikne pšeničný proteinový hydrolýzat známy ako glutamín  peptid , čo je obvykle 30% L-glutamínu. Prednosťou glutaminu peptídu je to, že je  stabilnejší a viac vstrebatelný ako samotný L-glutamín. V žalúdočnej kyseline je glutamín peptíd stalejší ako L-glutamín.  Bežný L-glutamín sa po dlhšej dobe v žalúdku mení na kyselinu glutamovú alebo jej soli - glutamáty, ale kyselina glutamová nie je tak prospešná pre stavbu svalov a regeneráciu ako L- glutamín. Vstrebateľnosť glutamínu peptid môžeme zvýšiť hydrolýzou, kde vznikajú dobre vstrebatelné krátke reťazce aminokyselín. 
 

 Pšenica

 

  •  Sójový izolát: Sójová bielkovina je plnohodnotnou bielkovinou a obsahuje kompletné zastúpenie esenciálnych aminokyselín. Sójový izolát je prípravok s vysokým obsahom sójových bielkovín až 90% (koncentrát obsahuje približne 70% bielkovín.) Je vyrobený z odtučnenej sójovej múky, ktorá má väčšinu zložiek nebielkovinovej povahy, tuky a sacharidy odstránených. Je vhodný aj pre suplementáciu vegetariánov, ktorí neobľubujú proteíny živočíšnej povahy.
 

 Sója

 

  • Sušená srvátka: Sušená srvátka vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe syrov alebo tvarohu. Obsahuje vitamíny B1, B2, B6, B12, ďalej obsahuje i vitamíny C a E. Z minerálnych látok hlavne horčík, fosfor, vápnik, draslík, sodík, zinek. Srvátka pôsobí pozitívne na odvádzanie toxických látok z organizmu, podporuje činnosť ľadvín, upravuje metabolizmus, zlepšuje látkovu výmenu a účinne napomáha znížovaniu cholesterolu.


 Zloženie

srvátkový koncentrát WPC, sušená srvátka, hydrolyzovaný  hovadzi proteín, hydrolyzát pšeničného proteínu, sójový izolát (GMO free), aróma (čoko aróma obsahuje kakaový prášok), náhradné sladidlá: sukraloza.

 

Dávkovanie:

 30 g = 2 plné polievkové lyžice rozmiešať v 200 ml nízkotučného mlieka alebo vody. Užívajte ráno a 20 minút po tréningu, prípadne 1 hodinu pred spaním.

 

 

  Videorecenzia na proteín Magnum od Martina Krakovského, viacnásobného majstra Slovenska v kulturistike a medailistu z Olympia Amateur 2014


 

Nutričné hodnoty

Nutričné hodnotyv 100 g1 dávka (30 g)
Kalórie 1667 kJ / 420 kcal 500,1 kJ / 126 kcal
Tuky 3 g 0,9 g
Sacharidy 6 g 1,8 g
Bielkoviny 85 g 25,5 g

 

Aminokyselinový profil v 100 g/30 g (jedna dávka) výrobku:

Aminokyselinový profilv 100 g1 dávka (30 g)
Lyzín 5,1 g 1,5 g
Methionín 1,7 g 0,5 g
Fenylalanín 3,7 g 1,1 g
Prolín 5,1 g 1,5 g
Serín 4,3 g 1,3 g
Threonín 4,2 g 1,3 g
Tryptofán 1,2 g 0,4 g
Tyrozín 1,2 g 0,4 g
Valín 4,8 g 1,4 g
Alanín 3,6 g 1,1 g
Arginín 4,9 g 1,5 g
Kyselina aspartová 7,8 g 2,3 g
Cysteín 1,5 g 0,5 g
Kyselina glutámová 17,5 g 5,3 g
Glycín 2,9 g 0,9 g
Izoleucín 4,3 g 1,3 g
Leucín 7,2 g 2,2 g
Recenzie od zákazníkov

Proteín Magnum - Gym Beam

Write Your Own Review
Prezeráte si:Proteín Magnum - Gym Beam
Vaše hodnotenie
Viac informácií
Cena 19,95 €
Top In Category N/A
Coefficient for product sorting N/A
Príchuť N/A
Hmotnosť balenia N/A
Balenie N/A