Práškové arašidové maslo - GymBeam

Práškové arašidové maslo je menej kalorickou alternatívou klasického arašidového masla, ktorá si však zachováva svoju lahodnú chuť. Vyrába sa lisovaním pražených arašidov, pri ktorom dochádza k odstráneniu väčšiny oleja. Využijete ho pri pečení sušienok, koláčov a iných dobrôt. Po zmiešaní s malým množstvom vody z neho vykúzlite hladký krém, ktorým môžete ozdobiť napríklad raňajkovú kašu.

Práškové arašidové maslo je menej kalorickou alternatívou klasického arašidového masla a skvele chutí v raňajkovej kaši či sladkých dezertoch

Práškové arašidové maslo je vyrobené z pražených arašidov, ktoré sú spracovávané lisovaním. Počas tohto procesu sa z nich odstráni väčšina oleja a následne dôjde k rozomletiu na jemný prášok. Práškové arašidové maslo obsahuje v porovnaní s klasickým arašidovým maslom zhruba štvrtinu tuku. Napriek tomu si však zachováva lahodnú arašidovú chuť a vôňu. Navyše má vysoký obsah bielkovín, ktoré prispievajú k rastu a udržaniu svalovej hmoty. Hodí sa tak pri chudnutí a snahe dosiahnuť kalorický deficit. Určite vás poteší aj jeho jednoduché zloženie. Obsahuje len pražené arašidy, cukor a morskú soľ, žiadne zbytočné balastné látky.

Pri varení a pečení má všestranné využitie. Hodí sa do cesta na lievance, sušienky či koláče, ktorým dodá jemnú arašidovú chuť. Práškovým arašidovým maslom však môžete dochutiť aj slané jedlá. Počas chvíľky z neho napríklad vykúzlite základ pre arašidovú omáčku, ktorá skvelo doplňuje letné závitky a ďalšie ázijské jedlá.

Môžete ho tiež pridať do obľúbeného smoothie. Po zmiešaní s malým množstvom vody z neho vyrobíte hladký krém, ktorým nahradíte klasické arašidové maslo. Takto jednoducho znížite obsah tuku v jedle. Výborne chutí na chrumkavom toaste a spoločne s džemom vytvorí legendárny a hriešne dobrý peanut butter and jelly sandwich. Perfektne však doplní aj raňajkovú kašu či lahodné dezerty. Je bez lepku a vďaka čisto rastlinnému zloženiu vhodné tiež pre vegánov.

Práškové arašidové maslo a jeho výhody

• jedná sa o prášok z pražených lisovaných arašidov
  • má vysoký obsah bielkovín
  • neobsahuje lepok
  • hodí sa do zdravých receptov
  • je ideálne na prípravu arašidovej omáčky
  • Výborne chutí na kaši, toaste a v smoothie
  • má lahodnú arašidovú chuť
  • je vhodné pre vegánov

Pražené arašidy, cukor, morská soľ.

Zmiešajte 2 lyžice práškového arašidového masla s 1 lyžicou vody.

Nutričné hodnoty 100 g
Energeticka hodnota 1932 kJ / 459 kcal
Tuky 12 g
   - z toho nasýtené mastné kyseliny 3,2 g
Sacharidy 33 g
   - z toho cukry 16 g
Vláknina 9,6 g
Bielkoviny 50 g
Soľ 0,52 g

Skladujte v suchu, mimo priameho slnečného žiarenia. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.

Alergénové upozornenie: produkt obsahuje arašidy.

Forma práškový
Hlavná kategória Orieškové maslá
Vegánsky áno
Právna kategória výrobku potraviny
HS kód 20081110: --- Arašidové maslo
Štítky produktu Vegan
Vyrobené v Spojené štáty
Skupina príchute prírodná chuť
Počet kusov na palete 2004 ks
Ostatné kategórie Fitness jedlo
Ostatné prísady na varenie
Diéty
Bezlepkové produkty
Bezlaktózové produkty
Vegánske produkty
Vegetariánske produkty

Recenzie od zákazníkov Práškové arašidové maslo - GymBeam

Prezeráte si:Práškové arašidové maslo - GymBeam

Veľmi zaujímavý produkt, na ktorý som bol veľmi zvedavý. Keďže recenzie od známych boli veľmi pozitívne, musel som ho vyskúšať. Podľa zloženia má produkt na 100g prášku až takmer 42g bielkovín a iba 8g cukru. Najprv som ho kúpil na dochutenie proteínu, ale zistil som že sa dá skvelo použiť aj v kuchyni, do pečenia alebo len ako posýpka. Aj samotná suchá zmes je veľmi chutná. Milovníci arašidov si prídu na svoje a vytvoria si závislosť na ďalší produkt. Ak máte chuť na klasické arašídové maslo, stačí si ho rozmiešať s vodou a máte hotovú nátierku na chlieb. Je super, že okrem arašidov, štipky cukru a soli neobsahuje žiadny palmový olej, konzervanty, ochucovadlá a dokonca je bezlepkové.

Príchuť Hodnotenie Cena Špeciálna cena Skladom
bez príchute