Pestrec mariánsky 120 kaps - GymBeam

Pestrec mariánsky (Milk Thistle) je bylinka s vysokým obsahom látky Silymarín, ktorej najdôležitejšou funkciou je ochrana pečeňových buniek. Pestrec podporuje zdravie žlčníka a pečene, čistí a regeneruje pečeň. Taktiež optimalizuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi, a ovplyvňuje aj činnosť srdca a tráviaceho systému.

Pestrec mariánsky na podporu zdravia pečene a žlčníka, ako aj na úpravu cholesterolu a cukru v krvi

Pestrec mariánsky (Milk Thistle, alebo lat. Silybum marianum) je známy tiež ako strieborný bodliak alebo ostropestrec - bylinka pôvodom zo Stredomoria. Používa sa predovšetkým pri ochoreniach pečene a žlčníka, a za svoje liečivé účinky vďačí látke Silymarín. Tá obsahuje komplex flavolignanov - silibinín, silydianín, silikristín a izosilibinín, a jej najdôležitejšou funkciou je ochranný účinok vo vzťahu k pečeňovým bunkám. Okrem toho, obsahuje aj množstvo nenasýtených mastných kyselín (hlavne kyselinu linolovú a olejovú), bielkoviny, aminokyseliny, síru, vitamín E, flavonidy a silice.

Pestrec podporuje imunitný systém, avšak bezpochyby je jeho najznámejším a najdôležitejším účinkom podpora pečene - čistí pečeň, pomáha pri jej chorobách (napríklad pri stukovatení pečene), chráni ju pri dlhodobom užívaní liekov a regeneruje pečeňové tkanivo. Používa sa pri ochoreniach sleziny a žlčníka, podporuje tvorbu žlče. Pestrec má silnú regulačnú funkciu - optimalizuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Ovplyvňuje aj činnosť srdca a má priaznivý vplyv na ochranu ciev a žíl, ako aj na nervový systém (napríklad pri migréne, závratoch a bolestiach hlavy). Pozitívne účinky vykazuje tiež pri problémoch s tráviacou sústavou, zrýchľuje trávenie, zlepšuje pravidelnosť vylučovania a čistí tráviaci trakt, za čo vďačí vysokému obsahu vlákniny.

Pestrec mariánsky a jeho výhody

• obsahuje silymarín
  • podporuje zdravie pečene, chráni ju a udržiava jej normálnu funkciu
  • regeneruje bunky pečene
  • podporuje zdravú funkciu žlčníka
  • optimalizuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi
  • výborný doplnok pri dlhodom užívaní liekov
  • podporuje trávenie
  • pomáha udržiavať normálnu chuť do jedla
  • pozitívne vplýva na pleť
  • je vhodný aj ako prevencia

Extrakt z pestreca mariánskeho (Silybum marianum) (80% silymarín), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), protihrudkujúce činidlo (fosforečnan vápenatý, stearan horečnatý), želatínová kapsula.

Užívajte 1-2 kapsule denne.

Nutričné hodnoty2 kaps
Pestrec mariánsky (Silybum marianum) 500 mg
- sylimarín  400 mg

Výživový doplnok. Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25°C. Chráňte pred mrazom a priamym slnečným žiarením. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte mimo dosah malých detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Skupina príchute prírodná chuť
Kapsule 120 kaps.
Vegetariánsky nie
Zmes číry
Forma kapsulovaný
Hlavná kategória Ostatné doplnky výživy

Recenzie od zákazníkov Pestrec mariánsky 120 kaps - GymBeam
Prezeráte si:Pestrec mariánsky 120 kaps - GymBeam

Pri každodennom uzivani liekov na tlak som konecne nasiel vyzivovy doplnok, ktorym preliecujem zlcnik, pecen ako aj cholesterol a cukor v krvi

Kapsule Cena Špeciálna cena Skladom
120 kaps. 9,95 € 7,95 €
obsah Sylimarínu
Dobry den,
aky je obsah sylimarinu v jednej tabletke. Dakujem.
obsah Sylimarínu
Dobrý deň, obsah silymarinu v jednej tabletke je 80%

Feri
Dobrý deň, chcem sa opýtať užíva sa dlhodobo alebo koľkokrát za rok treba si dať očistu pečená? Je potreba pauza po tých 120 tabletkách?
Feri
Dobrý deň, po dobratí balenia odporúčame 2-4 týždne pauzu.
Ladislav, GymBeam Team
Pestrec - davkovanie
Dobry den. Mam o dost zvysene pecenove testy vplyvom dlhodobeho nadmerneho pitia. Kolko tabliet mam uzivat a kedy mozem ocakavat dobre vysledky? Ten alkohol jej dava dost zabrat.

Dakujem.
Pestrec - davkovanie
Dobrý deň, odporúčané dávkovanie je 1-2 kapsule denne. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Ladislav, team GymBeam