Applied Nutrition Ovsené vločky

Ovsené vločky od výrobcu Applied Nutrition je kategória potravín, v ktorej nájdete rôzne druhy ovsených vločiek. Tie patria medzi najobľúbenejšie zdroje komplexných sacharidov, vlákniny a ďalších prospešných látok. Môžu sa pochváliť tiež príjemnou, jemne orieškovou chuťou a nekonečnými možnosťami využitia. Majú preto čestné miesto v jedálničkoch všetkých priaznivcov zdravého stravovania. Vďaka vyváženému pomeru makroživín a vláknine navyše pomôžu spoľahlivo zasýtiť, a sú tak vhodné aj počas chudnutia. Ovsené vločky využijete v kuchyni pri príprave sladkých či slaných jedál. Môžete ich rozmixovať na múku, ktorá sa skvele hodí ako základ pizze či pečiva.

 Zobraziť viac

Prečo sú ovsené vločky zdraviu prospešné? 

Ovsené vločky obsahujú komplexné sacharidy, ktoré sa trávia pomalšie ako jednoduché cukry. Energia sa z nich teda uvoľňuje postupne. V 100 g majú v priemere 360 kcal a sú ideálnym základom raňajok a desiatej, ktoré vás zasýtia na dlhší čas. K tomu prispieva totiž vysoký podiel vlákniny. Tá je dôležitá nielen pre správnu funkciu trávenia, ale dokáže aj zvýšiť pocit sýtosti. Okrem toho sú ovsené vločky známe pre svoj obsah prospešných beta-glukánov

Medzi obilninami vynikajú tiež množstvom a kvalitou rastlinných bielkovín. Ovos má totiž v porovnaní s inými druhmi cereálií priaznivejšie aminokyselinové spektrum. Aj napriek tomu sa nepovažuje za plnohodnotný zdroj bielkovín a je vhodné ho kombinovať s inými zdrojmi proteínov, napríklad s jogurtom alebo so srvátkovým proteínom

Druhy ovsených vločiek

V našej ponuke si môžete vybrať hneď z niekoľkých druhov ovsených vločiek. 

 • Ovsené vločky celé: Označujú sa aj ako jumbo alebo old-fashioned. Ide o tradičné vločky s väčšou hrubosťou a veľkosťou, ktoré sa dlhšie varia. Skvele však vyniknú v müsli, tyčinkách alebo v pečive. 
 • Ovsené vločky jemné: Tie sú pri výrobe spracované na drobnejšie a tenšie kúsky. Vďaka tomu sa vo vode alebo mlieku rýchlejšie uvaria a za chvíľu z nich pripravíte lahodnú krémovú kašu. Na zvýšenie obsahu bielkovín v ovsenej kaši do nej nezabudnite pridať aj obľúbený srvátkový alebo rastlinný proteín.  
 • Bezlepkové vločky: Ide o vločky, ktoré sú vhodné aj pre celiatikov, ľudí s intoleranciou lepku a všetkých ostatných, ktorí z akéhokoľvek dôvodu dodržiavajú bezlepkovú diétu.   
 • Instantné ovsené vločky: Z tohto typu si kašu pripravíte najrýchlejšie. Stačí ich totiž rozmiešať v teplej vode či mlieku, čo oceníte najmä v časovej tiesni. 
 • Proteínová kaša: Tá okrem ovsených vločiek obsahuje aj srvátkový proteín. To vám zjednoduší prípravu plnohodnotných raňajok alebo desiatej. 
 • Zmesi vločiek: V nich nájdete okrem ovsených aj ryžové, ražné, jačmenné a ďalšie druhy vločiek. Takto v sebe kombinujú výhody všetkých typov a môžu sa pochváliť aj pestrejšou chuťou. 

Ako využiť ovsené vločky v kuchyni? 

Ovsené vločky ponúkajú toľko možností využitia, že ich do svojho jedálnička ľahko zaradíte každý deň. 

 • Môžete ich zamiešať do jogurtu či tvarohu.
 • Po rozmixovaní ovsených vločiek s ovocím, proteínom a trochou vody získate osviežujúci smoothie nápoj, ktorý oceníte hlavne vo chvíľach, keď sa potrebujete rýchlo najesť alebo nemáte čas na prípravu pevného jedla. 
 • Keď ich uvaríte vo vode či mlieku, získate základ raňajkovej alebo potréningovej kaše, do ktorej môžete podľa potreby a chuti zamiešať proteín, ovocie a dozdobiť ju orieškovým maslom. Hodia sa na fermentovanú kašu alebo kašu cez noc
 • Z ovsených vločiek sa pripravujú aj lahodné lievance alebo palacinky. V kombinácii s orechmi a so sušeným ovocím z nich vytvoríte výbornú domácu granolu či müsli. 
 • Po rozmixovaní sa skvele hodia ako zdravšia alternatíva klasickej múky v ceste na pečivo, pizzu či sladké koláče, sušienky, muffiny a iné dobroty. Rovnako ich využijete na zahustenie polievok alebo vašich obľúbených omáčok.

Ak sa chcete dozvedieť viac o benefitoch a využití ovsených vločiek, prečítajte si náš článok Ovsené vločky: Aké živiny obsahujú a prečo ich zaradiť do jedálnička?

 Zobraziť menej

1 Položka

na stranu
Nastaviť vzostupný smer
Značka
 1. GymBeam (5)
 2. MornFlake (5)
 3. Auga (3)
 4. The Protein Works (2)
 5. Sante (2)
 6. Applied Nutrition (1)
 7. VanaVita (1)
 8. Green Apotheke (1)
Príchuť
 1. čučoriedky (1)
 2. čokoláda (1)
 3. kokos (1)
 4. jahoda (1)
Balenie (g)
 1. 3000 g (1)
Forma
 1. potraviny (1)
Zmes
 1. zmes (1)
Právna kategória výrobku
Filtrovať podľa
Vegetariánsky (1)
Vegánsky (1)
Bezlepkový (1)
Bez laktózy (1)
BIO (1)
Bez GMO (1)
Bez umelých sladidiel (1)
Bez plastového obalu (1)
Bez aspartamu (1)
 1. Critical Oats Protein Porridge - Applied Nutrition
  Nie je na sklade
  Critical Oats Protein Porridge - Applied Nutrition
  93%
  93 % (3)

1 Položka