Ornithine 100 kaps - Scitec Nutrition

Výrobca: Scitec Nutrition

Ornithine alebo Ornitín je neesenciálna aminokyselina, ktorej hlavnou úlohou je transport odpadových produktov z mitochondrií bunky. Maximálne zvyšuje produkciu inzulínu a rastových hormónov IGF-1 a GH. Podporuje vylučovanie glukagónu, ktorý zvyšuje “pálenie” telesného tuku a pohotovostne viaže a odbúrava časti čpavku na formu neškodnej kyseliny glutamínovej.

Špeciálna cena   10,50 € Bežná cena:   12,95 € Poštovné od 1.90 € (poštovné ZDARMA pri objednávke nad 70.00 €)
Skladom
 

Ornithine alebo Ornitín - aminokyselina pre lepšiu regeneráciu a tvorbu rastového hormónu

Ornithine alebo Ornitín je neesenciálna aminokyselina, neviazaná v bielkovine, ktorej hlavnou úlohou je transport odpadových produktov z mitochondrií bunky. Ornitín podávaný v strave, pôsobí ako špecifická látka uvoľňujúca inzulín, IGF-1 (inzulínu podobný rastový faktor), GH (rastový hormón) a glukagón.

 ornithine ornitín scitec

 

Alfa-ketoglutarát je tretia chemická zlúčenina Krebsovho cyklu, umožňujúca uvoľňovanie energie v bunke. Taktiež zohráva dôležitú úlohu v metabolizme dusíka, najmä pri biosyntéze aminokyselín. Jeho účinnosť narastá počas intenzívneho zaťaženia. Alfa-ketoglutrát je dobrým zdrojom energie s malým vplyvom na výkyvy hladiny krvnej glukózy, a tým aj inzulínu. OKG je vyrábané na základe opačných vlastností pH jednotlivých molekúl. Kombináciou dvoch molekúl ornitínu a jednej molekuly alfa-ketoglutarátu vzniká soľ ornitín alfa-ketoglutarát.

 

Ornitín a jeho účinky

Len nedávno vedci skúmali, ako doplniť výživu hospitalizovaných pacientov, ktorí sa zotavujú po rozsiahlych popáleninách, zložitých operáciách, prípadne posttraumatických šokoch. Základným problémom bola neschopnosť vstrebať potrebné množstvo aminokyselín. Hneď na začiatku sa vylúčila možnosť ich nedostatočného príjmu. Hlavnou príčinou nízkej proteínovej syntézy bolo nadmerné vylučovanie glukokortikoidov a kortizolu ako hlavného katabolického hormónu. Ten zabraňoval bunečným bielkovinám a iným chemickým zlúčeninám spolupracovať na obnove tkanív. Ďalším problémom bola neschopnosť organizmu fungovať v 24 h cykle hormonálneho pôsobenia inzulínu a glukagónu. Podávaním OKG v strave sa zistilo, že inzulínové a glukagónové reakcie pankreasu sa výrazne zlepšili a prejavovali ich anabolické účinky.


Použitie Ornithine je úplne univerzálne. Je jedno, či vykonávate superintenzívny alebo superpomalý tréning, pretože OKG potláča vylučovanie glukokorzikoidov ako aj celkové prejavy katabolizmu s tým spojené. Okrem toho, skracuje obdobie regenerácie, čím sa zvyšuje predpoklad nových prírastkov.

 

Ornitín a jeho výhody

  • maximálne zvyšuje produkciu inzulínu, IGF-1 a GH
  • podporuje vylučovanie glukagónu, ktorý zvyšuje “pálenie” telesného tuku
  • pohotovostne viaže a odbúrava časti čpavku na formu neškodnej kyseliny glutamínovej

 

Zloženie

L-ornitín HCl, transportná látka (stearát horečnatý), želatínová kapsula.

 

Dávkovanie

Užite 1-2 kapsule pred spaním. Môžete užiť aj jednu kapsulu pred tréningom. Pre dosiahnutie lepších výsledkov, užite spoločne s 1g argininu a s 2g glutamínu.

 

Tabuľka nutričných hodnôt

Nutričné hodnoty1 kapsula
L-Ornitín HCI 700 mg

 

Upozornenie

Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Nie je náhrada pestrej stravy. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujete v suchu pri teplote do 25°C, chráňte pred priamym slnečným žiarením a pred mrazom. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.

Alergénové upozornenie: Vyrábané v podniku, ktorý spracúva mlieko, sóju, vaječné bielka, lepok a arašidy.

Recenzie od zákazníkov

Ornithine 100 kaps - Scitec Nutrition

Write Your Own Review
Prezeráte si:Ornithine 100 kaps - Scitec Nutrition
Vaše hodnotenie
Viac informácií
Cena 11,95 €
Top In Category N/A
Coefficient for product sorting N/A
Príchuť N/A
Hmotnosť balenia N/A
Balenie 100 kaps