Manuka Health Na podporu imunity

Na podporu imunity od výrobcu Manuka Health je kategória produktov, ktoré vám pomôžu doplniť kľúčové látky pre podporu imunity a obranyschopnosťi organizmu. Nájdete v nej napríklad vitamíny, minerálne látky a zdravé tuky. Väčšina z nich je dokonca esenciálna, čo znamená, že si ich naše telo nedokáže samo vyrobiť, a preto je potrebný ich pravidelný príjem zo stravy alebo doplnkov. To platí dvojnásobne na jeseň, v zime a ďalších obdobiach, kedy je naša imunita často oslabená a útočia na ňu nepriateľské organizmy.

Aj športovci, ktorí podstupujú náročné tréningy a ich telo typicky spotrebúva pri regeneračných procesoch viac živín, spravidla potrebujú extra podporu imunitného systému. Tú im pomáha zaistiť vyvážená strava, ale aj doplnky s obsahom potrebných živín.

Zobraziť viac

Aké účinky majú látky v doplnkoch na podporu imunity?

Vitamín C podporuje správnu funkciu imunitného systému, vďaka čomu patrí medzi látky, ktoré sú pre našu obranyschopnosť nenahraditeľné. Zároveň prispieva k udržaniu normálnej funkcie imunity počas intenzívneho fyzického výkonu aj po ňom. To je úplne kľúčové, pretože po takom výkone máme typicky na nejaký čas oslabenú imunitu. Nielen športovci ocenia aj pozitívny vplyv tohto vitamínu na zníženie miery únavy a vyčerpania. Radí sa aj medzi antioxidanty, a tak pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom.

Vitamín D a jeho nedostatok sa v poslednej dobe riešia čoraz viac. Získavame ho najmä zo slnečného žiarenia, ktorého ale máme v zime a na jeseň bežne nedostatok. Nielen v týchto obdobiach trávime viac času vo vnútri budov, čím môže dochádzať k zníženiu prirodzenej tvorby tohto vitamínu. To sa potom môže prejaviť oslabenou imunitou, pretože vitamín D prispieva k normálnej funkcii imunitného systému. Produkty z tejto kategórie potom môžu pomôcť udržať jeho optimálnu hladinu v tele. Môžete ho prijímať v dobre vstrebateľnej forme vitamínu D3 (cholekalciferol). Z rastlinných zdrojov potom bežne pochádza vitamín D2 (ergokalciferol). Unikátnou výnimkou je ale vitamín D3 pochádzajúci z lišajníkov, ktorý je vhodný aj pre vegánov.

K správnej funkcii imunity taktiež prispieva vitamín A, vitamín B6, vitamín B12, ktorý je súčasťou B Complexu, ďalej potom selén, zinok a železo. Z toho dôvodu je dôležité strážiť dostatočný príjem všetkých týchto látok. Selén a zinok navyše vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným stresom. Všetky tieto látky potom spravidla nájdete v zložení komplexných multivitamínových a multiminerálových produktov alebo ich môžete užívať zvlášť podľa svojich individuálnych potrieb.

Omega 3 mastné kyseliny sa tiež často spájajú s ochranou zdravia a silnou imunitou. Sú zdrojom zdravých tukov v podobe kyseliny eikosapantaenovej (EPA) a dokosahexaenovej (DHA), ktoré prispievajú k správnej činnosti srdca. DHA navyše podporuje zachovanie normálnej funkcie mozgu a napomáha udržovať váš zrak zdravý.

Superpotraviny v podobe chlorelly, spiruliny, zeleného jačmeňa alebo macy sú výnimočné svojim obsahom chlorofylu, antioxidantov a ďalších prospešných živín. V období oslabenej imunity rovnako oceníte vysoko koncentrované shoty s obsahom zázvoru, medu, citrónu, kurkumy, arónie alebo rakytníka. Tie vám môžu poslúžiť ako prvá pomoc pri počiatočných príznakoch prichádzajúceho problému.

Čo všetko obsahujú komplexné doplnky na podporu imunity?

• Multivitamínový prípravok Vitality Complex je unikátny svojim komplexným zložením s obsahom tých najdôležitejších vitamínov, minerálnych látok a antioxidantov. Nájdete v ňom ale aj blahodarný extrakt z echinacey, ginkgo biloby alebo koenzým Q10.
  • Lipozomálny multivitamín sa potom môže pochváliť nielen skvelým zložením, ale aj výbornou vstrebateľnosťou v organizme.
  • Multivitamín Yummies si vás získa obsahom 11 kľúčových vitamínov a minerálov, ale aj lahodnou chuťou. Má totiž formu šťavnatých gumových medvedíkov, s ktorými sa vám len tak nestane, že by ste na svoju dennú dávku mikroživín zabudli.
  • Immunity Support Package potom obsahuje všetko, čo potrebujete pre maximálnu podporu celkového zdravia. Nájdete v ňom vitamín D3, omega 3-6-9, multivitamín Vitality Complex, ďalej potom Ginger shot a ďalšie prírodné šťavy. Vďaka tomuto unikátnemu balíčku budete pripravení na akúkoľvek výzvu.
  • Muži ocenia Multivitamín Men's Essentials, ktorý bol navrhnutý pre ich špeciálne potreby. Obsahuje vitamíny, minerálne látky, tráviace enzýmy, nootropikum, adaptogén a ďalšie účinné zložky na podporu mužského organizmu.
  • Ženám zase pomôže pokryť dennú dávku potrebných živín Multivitamín Vita Pink, ktorý má v zložení celé spektrum vitamínov, minerálnych látok a rastlinných extraktov.
  • Vegánov a ďalších ľudí, ktorí chcú prijímať mikroživiny z rastlinných zdrojov a v najlepšej biologickej kvalite, poteší zase BIO Multivitamín Vitality Support. Ten je výnimočný použitím prírodných rastlinných extraktov z ekologického poľnohospodárstva. Obsahuje dokonca aj najlepšie vstrebateľný vitamín D3 v rastlinnej forme z lišajníka.

Pokiaľ vás zaujíma, čo ďalšie môžete robiť pre podporu zdravia, prečítajte si náš článok 15 spôsobov, ako posilniť imunitný systém a chrániť svoje zdravie.

Zobraziť menej
Kategória neobsahuje žiadne produkty.